Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка на растения от Франция (PLANDOREX)

Recommended Posts

Боби Димитров

OK, открих проблемата. Имаше зададено филтриране и затова не показва всички редове. Сега съм го махнал и е видимо цялото съдържание в споделения от мен файл (вкл тази роза от Банско). А тези други програми - те явно не поддържат филтриране и затова ти е показвало от раз всичко.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

На тези съм се спрял:

38099 ROSA banksiae Lutea plena 0/1/1 P9 499 1,20 €

40662 LONICERA kamtschatica Leningradskii 0/1/1 P9

25436 RIBES NIGRUM. Andega 0/1/1 1185 0,80 €

40803 RIBES NIGRUM Goliath 0/1/1 734 0,80 €

30572 RIBES UVA CRISPA Capivator 0/1/1 110 1,34 €

41696 VACCINIUM CORYMBOSUM Hardy blue 0/1/1 P9 3338 1,70 €

43556 FEIJOA sellowiana Triumph 0/1/2 P9 102 1.54 €  

19402 CORYLUS maxima Geante de halle -/1/1 785 2.22 €  

6286 CHAENOMELES superba Crimson and gold 0/1/2 3 BR 300 1.13 €  

И да не взема ни едно, не е голяма загуба. Но розата, боровинката, лешника и Цариградското грозде са ми най-ценни. Камчатката и хеномелеса - накрая. Този прави червеникави плодове. А боровинката я дават, че става и за глинеста почва.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Макар да не знаем дали Димо ще поеме поръчка от тук натам, аз се вписвам с малко декоративни: 44101, 26500, 36710, 41410, 40806. И благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 часа, Боби Димитров написа:

Макар да не знаем дали Димо ще поеме поръчка от тук натам, аз се вписвам с малко декоративни: 44101, 26500, 36710, 41410, 40806. И благодаря!

Копирай ми целите редове, защото така се дават за поръчката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Аз се надявам да излетя тая вечер и да се добера до България утре.

Ако на Димо не му се занимава мога и аз да ви поръчам нещата, да ви ги взема и пратя. И без това не устоях на някакви китки и вече си поръчах. И къдрав лешник един записах, че незнайно защо ама узбекския се спомина в края на лятото. За боровинки се триумя.. искам, ама място малко. Кивитата им са дребосъчести и не ми се дондуркат. Ще поръчвам аргути от България с по-големи размери като се върна.

А Боби ме изненада с неговите декоративни. Сигурно са някакви ядливи. Ако имам време ще погледна какво стой зад номерата.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз на моите ще трябва им сложа ключови описания и снимки за агитация. Засега само розата ще я бъде.

Боровинки не смятах да вземам, но тази я дават по-корава. А хеномелесът е на гол корен и трябва да е голям за тия пари. Другото е, че не ми се вземат повече  от една бройка, но накрая може да прехвърля бройки за да се напълнят десетте пък от друго да се откажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Видях и, че имат salix viminalis на гол корен. Това беше ракита ако не бъркам. От най-евтините неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@СлавянскиАз ще взема 4 броя японски дюли, така, че може и да се получи с тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Какво беше за тия поръчки, трябва да се съберат минимум 10 растения от един вид, за да стане ли?  Ако е така и някой много иска нещо, но не достигат 1-2 бройки за да се изпълни минимума - казвайте и може да се включа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Да, десет броя за повечето неща. Някои са в табли с по 40, 60 и повече дребосъци.

@Venetka, а ти еднакви японски дюли ли ще вземаш или различни? Щото аз се пробвам за една. Макс две. Повече няма къде да слагам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Да, @Ру®. Ако е растение в контейнер или на гол корен минимума е 10 броя, ако е в тава- минимум една тава с колкото там броя е 26,40,80. Сега е рано да се каже има или няма нужда за нещо. Като качат някаква междинна таблица ще има ориентир.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Славянски. От един вид ще взема 4 броя. От този, който ти си избрал. Трябва ми една за вилата, една за двора на майка, едното е за подарък, пък ако успея ще домъкна тук последната бройка.

За съжаление най-вероятно ще си продам дворното място на село, при родителите ми, а японските дюли там тъкмо взеха за плододават. Затова реших да сложа една от тия от Пландорекс в двора на майка и татко и ще купя още някакви видове, 2-3 броя от България за разнообразие. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Пуснах ги нещата, от розата и дюлята по две, от другите по един брой. Сега трябва да диря какви са на Боби тия декоративни, че ме гложди.

Ето я жълтата роза на лейди Банкс:

https://nurcar.com/products/copy-of-rosa-chewmaytime-pp18347-osoeasy®-paprika

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина

Аз отдавна търся Цариградско грозде (Бодливо немско грозде) без бодли. Толкова пъти съм брала плодовете със зимни кожени ръкавици заради бодлите... :( . Гледам, че имат няколко сорта без бодли (RIBES UVA CRISPA ... ) . На последните четири сорта няма цена, предполагам ги нямат в момента. Сорт Freedonia го има с два различни кода, не разбрах разликата. Ако има възможност бих поръчала от 4 до 8 броя Цариградско грозде от различни сортове. Все още съм зле с поръчването с тези таблици :( . Да поръча някой от мое име и после по Еконт с наложен платеж + доставка?   

  @Славянски ,salix viminalis е тази "полската" върба , която при мен е вече 2 м висока от средата на март досега. Е, тя е и gigantea в добавка.

Ако не стане поръчката за мен - ще чакам резници за вкореняване от небодливото цариградско грозде след 2-3 години от други поръчали.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Не съм ги проверявал сортовете още. Този Capivator от небодливите ли е?

Кой ще ти поеме поръчката? Димо?

То трябва да се съберат десет броя от сорт, за да стане. Инак отпада.

@Евелинанай-добре се спри на сортове и бройка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

В добавка. Тези, при които пише P9, са в малки 0,5 литра саксийки. Другите са на гол корен и са по-големи растения. Freedonia го има и така, и така. Аз на всички виждам цена. Pixwell e по-развито растение, разклонено и по-възрастно. То си струва сякаш.

Сега чета, че Freedonia е без бодли, а Pixwell почти без. A третият сорт всъщност е Captivator. Объркали са французите. Той също е без бодли. На гол корен и трите. А от другите има в саксийки. Всъщност двата най-популярни финландски сортове са в саксийки.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 часа, Евелина написа:

Аз отдавна търся Цариградско грозде (Бодливо немско грозде) без бодли. Толкова пъти съм брала плодовете със зимни кожени ръкавици заради бодлите... :( . Гледам, че имат няколко сорта без бодли (RIBES UVA CRISPA ... ) . На последните четири сорта няма цена, предполагам ги нямат в момента. Сорт Freedonia го има с два различни кода, не разбрах разликата. Ако има възможност бих поръчала от 4 до 8 броя Цариградско грозде от различни сортове. Все още съм зле с поръчването с тези таблици :(

До колкото проверих само Captivator е без бодли. Freedonia и Pixwell ги водят слабо бодливи, на което не разчитам. Но пък Freedonia е много едър. 

Понеже съм на пети етаж без асансьор, логистиката за повече бройки ще е сложна. А и не е сигурно кога ще дойде и къде ще съм тази седмица...Нека Венетка да поеме поръчката, като тя има и голям опит с Пландорекс. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 23 часа, Venetka написа:

И къдрав лешник един записах, че незнайно защо ама узбекския се спомина в края на лятото. За боровинки се триумя.. искам, ама място малко. Кивитата им са дребосъчести и не ми се дондуркат. Ще поръчвам аргути от България с по-големи размери като се върна.

 

Поеми поръчката. :)

Щом са дребни, напролет по-добре да си взема кивита от тук.  

Този къдрав лешник добри плодове ли има? Опрашител иска ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Ще се включа с Freedonia заради опрашването, въпреки, че ги дават самоопрашващи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Ако на някой не му стигат бройки за японски дюли мога да му помогна.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване