Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка на растения от Франция (PLANDOREX)

Recommended Posts

Ру®
преди 36 минути, Боби Димитров написа:

Агитирам @Любо Д и @Йоско за по 3 броя тайбери, вместо по 1, иначе отпада.

За пореден път казвам, че ще се включа с по една две бройки от каквото и да е, ако не ви достигат ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

@Боби ДимитровДимитров вдигай бройката с колкото трябва. Аз съм ок. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@Боби Димитров за да не объркваме поръчването на @Venetka, според мен е най-добре да се пише в темата какво се добавя или отказва. Щото от таблицата не може да се разбере кое как се е променило и какво още да се заяви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

И аз ще поръчам едно тайбери в другия форум. Ще ги съберем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

За мен моля добавете :

1 Cypressus leylandii Castlwellan Gold 0/1/1 P9

1 Equisetum americanum 0/1/1 P9

1 Lagerstroemia indica Mimie fuchsia 0/1/1 P9

1 Vaccinum corymbosum Legacy

1 Vaccinum corymbosum Hardy blue (за досъбиране на бройки, @Ру®?)

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@Боби Димитров виж моля те сложи тук линка към временната таблица с поръчаното до момента от двата форума. Ще видите какво е поръчано, какво има шанс да се класира.

Моля останалите участници да проверят дали поръчаното от тях е в нашата таблица, а @Venetka да го отрази в основната. Гледах, че на Йоско камчатките ги нямаше поръчани, не знам за друго.

P.S. видях линка. Моя грешка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Боби ДимитровЛинка от предната страница ми дава.... NOT FOUND.

Събота, неделя и понеделник ще търча насам-натам и няма да имам достъп до компютър, та ми се щеше да актуализирам поръчката от тук към другия форум.

Боби, къде да гледам??

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Записах в поръчката още едно тайбери, акто сте искали и добавих  лоницерите камчатика Ленинградска.

Пишете, променяйте каквото искате. Във вторник ще прехвърля информацията към другия форум.

Уппсс, сега видях на Минчо заявката по нагоре като мнение, а ги няма тия растения в таблицата. Сигурно Боби не е успял да ги включи.

Ще го оправим и това. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

За момента няма да добавям нищо. Чакаме Незабравка и Гошевка да добавят, след което в рамките на 1 ден всеки си добавя каквото иска тук, аз го пиша в нашата таблица и туто финито.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

Може би има значение за растения в табли. Ако се водят по ред на записване де..

А..и не разбрах растенията на гол корен има ли ги в тази временна таблица (тяхната)? Ако да, как са означени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

За табли - трябва да се вземе цяла табла. При всяко положение разсадникът вероятно ще поръча цяла, така че ако обикновените хора не могат да сберат сами цяла табла, горят. За гол корен, обозначението е без размер на саксията, напр 0/1/2 без P9 (което е саксия 9 см).

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Да, тези от типа 0/1/1 или 0/1/2 са на гол корен и са по-големи и оформени растения.

С таблите трябва много да се поръчат и предполагам, че са дребосъци дори повече от сайсийките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
На 22.10.2020 г. at 18:26, Боби Димитров написа:

Временната таблица.

Агитирам @Любо Д и @Йоско за по 3 броя тайбери, вместо по 1, иначе отпада. Същото и с фуксиите, да дигнем с по 1. Жасминът ще отпадне вероятно. Хиномакито на Любо също комай.

Хеномелесите влизат, лешниците също.

Да бъде!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Доста хора поръчаха от жасмина.  Нищо чудно да се класира. Тайберито също. Касис обаче йок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Само да вметна, иргата на ламарк някой ще поръчва ли?

41646 AMELANCHIER canadensis Lamarckii 0/1/1 P9

Говорих с Иво, който се включи в полската поръчка. Не се знае де, но й трябват десет бройки. Цената е добра. Май от Хобикафе досега никой не беше поръчал. Аз мога да добавя някое растение за събиране на минимума ако трябва.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

тц, аз искам още Northline и Smokey-та и ще взема от поляците. И с тия десет бройки да върят на ******* си!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

А защо са ти още, би ли споделил? Друг начин да се запита е - защо не взе повече преди? Предполагам ти е дошла някаква пъклена идея, затова подпитвам :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

не, просто нямах кинти, а сега ще се присламча към шефа. за по оградата са ми, до арониите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
stef.an

Здравейте, ако трябва да се допълват ирги или камчатки бих се включил с някоя и друга бройка.

Спорен ден!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 39 минути, stef.an написа:

Здравейте, ако трябва да се допълват ирги или камчатки бих се включил с някоя и друга бройка.

Спорен ден!

То допълване за камчатки няма нужда - бройката мисля е събрана, т.е. само ако искаш. Иргите въобще не са поръчвани. Там трябва да се почва и да се докарат до десет броя. Ако въобще...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване