Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка на растения от Франция (PLANDOREX)

Recommended Posts

nelka_iai

Изпратени днес са на всички участници с буквите : P, N, M, L, K, J, I, H. Утре и на останалите

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nelka_iai

Здравейте, днес са изпратени и последните растения. Приятно изкарване на всички в градините.:smile:

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nelka_iai

Анелия Атанасова, да си потърси растенията в София, офис Толстой, тъй като е дала друг телефон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Една корекция да направя по отношение на размера на касиса "Titania" - по-големи са отколкото писах понеже бяха доста заровени: някъде между 80-100 см височина, а не 60. А Jonkheer van Tets e 30-40 см - доста по-дребна пръчка. Тъй цената на касиса идва по-прилична за тоя размер. Ribes aureum също е по-голям отколкото ми се стори в началото - 50-60 см.

Засега най-големи притеснения имам за облепихите в тоя торф, щото те обичат отцедлива почва и хич не изглеждат жизнени (дано е заради края на сезона). Ще трябва да ги местя скоро. Другите растения са стабилни и имат прилични корени от тези, които вече разсадих (хеномелесите, амеланхиери, касис).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Моя касис / дето го поръчах за грозде, ама това е друга тема / е около 40-50 см. Не съм му гледала корените, защото е в кофа с пръст и ще отиде при братовчед ми като подарък. 

CHAENOMELES speciosa Flocon rose   и      CHAENOMELES superba Cameo са малки, но много добре изглеждат. Те останаха незасадени. Живот и здраве и хубаво време разбира се следващия понеделник ще ги засадим, ама нещо не съм наясно колко място да им отредя. На метър едно от друго ще стане ли?

Наровете са около 25-30 см високи. Те ще си седят в контейнери доста време, в понеделник ще ги прехвърля в нещо по-голямо. 

CORYLUS maxima Rouge de Zeller     - тия лешници дойдоха много хубави. Не знам обаче дали не са по-скоро декоративни обаче, отколкото плодни, ама отидоха при плодните храсти заедно с лешника от Узбекистан.                  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 37 минути, Venetka написа:

Моя касис / дето го поръчах за грозде, ама това е друга тема / е около 40-50 см

Твърде малък?

преди 37 минути, Venetka написа:

CHAENOMELES speciosa Flocon rose   и      CHAENOMELES superba Cameo са малки, но много добре изглеждат. Те останаха незасадени. Живот и здраве и хубаво време разбира се следващия понеделник ще ги засадим, ама нещо не съм наясно колко място да им отредя. На метър едно от друго ще стане ли?

Метър ми се струва малко. Flocon rose e по-голям и висок храст. Според мен поне 1,5 м ако са две Cameo и 2 м ако са два Flocon rose.

Aз съм садил уж по-дребния chaenomeles maulei през 70 см, но ако трябваше да го правя пак щях да ги сложа през метър. Метър и двайсет при теб може да е компромисен вариант. Пък и зависи колко големи искаш да стават.

преди 40 минути, Venetka написа:

CORYLUS maxima Rouge de Zeller     - тия лешници дойдоха много хубави. Не знам обаче дали не са по-скоро декоративни обаче, отколкото плодни, ама отидоха при плодните храсти заедно с лешника от Узбекистан.                  

И аз не ги знам какви са. Моят е доста нисък и ниско разклонен, но е дебела пръчка. И аз ще го слагам заедно с друг лешник, който взех. Надявам се да държат на влага, защото на същото място от много вода ми загина една черешка това лято.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Моите впечатления до тук са, че спрямо цената растенията стават. Изглеждат жизнени и с добри корени. Организацията и доставката са ок, за което благодаря на замесените. Нямам забележки.  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 2 часа, Димо 33 написа:

Моите впечатления до тук са, че спрямо цената растенията стават. Изглеждат жизнени и с добри корени. Организацията и доставката са ок, за което благодаря на замесените. Нямам забележки.  :)

И аз споделям това мнение. Растенията са жизнени и имат прилични корени. Цената не е лоша. Ако бяхме във Франция, сигурно щеше да е още по-добра, но и нали продават само на едро?

Хайде, сега да положим усилия да тръгнат добре растенията и догодина снимки от развитието им да покажем.

Само да добавя, че стана дума в чата за червения лешник дали не бил декоративен. Ами дава си лешници, които са едри и вкусни (така пише). Не е само декоративен. Немски сорт е, но ние го вземаме от Франция с френско име Rouge de Zeller.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Времето е хубаво и се надявам малините да се аклиматизират. Вчерашният дъждец добре ще им се отрази. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Вече тече поръчка номер 19 във форума на Хобикафе. Аз може да участвам, защото и там имам някакво участие... Иначе @Venetka този път не отговаря за таблицата и не знам - или не виждам - как и нашият форум ще го огрее. Но Димо ще поръчва това-онова, той ми прати и таблицата.

Ако искате тук да дискутираме определени растения от листата за евентуална поръчка. Какво предлагате да правим?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Ето какво съм поръчал:

1 брой - 25436 RIBES NIGRUM. Andega 0/1/1 1185 0,80 €

1 брой - 40803 RIBES NIGRUM Goliath 0/1/1 734 0,80 €

1 брой - 16290 RIBES RUBRUM a grappes London market 0/1/1 110 0,80 €

1 брой - 16005 RIBES RUBRUM a grappes Versaillaise blanche 0/1/1 150 0,80 €

2 броя - 30572 RIBES UVA CRISPA Capivator 0/1/1 110 1,34 €

2 броя - 43466 VACCINIUM CORYMBOSUM Berkeley 0/1/2 P9 910 1,70 €

2 броя - 43467 VACCINIUM CORYMBOSUM Goldtraube 0/1/2 P9 190 1,70 €

2 броя - 41696 VACCINIUM CORYMBOSUM Hardy blue 0/1/1 P9 3338 1,70 €

2 броя - 12507 VACCINIUM CORYMBOSUM Ivanhoe 0/1/1 P9 740 1,70 €

2 броя - 41697 VACCINIUM CORYMBOSUM Legacy 0/1/1 P9 705 1,70 €

2 броя - 18274 VACCINIUM CORYMBOSUM Paty 0/1/1 P9 242 1,70 €

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Това как ви се струва?

CORYLUS maxima Geante de halle -/1/1 

"Variété très vigoureuse, rustique, à mise à fruit rapide. Grosses noisettes rondes, terminées en pointe. Coque assez tendre. Chair blanche, parfumée, sucrée, délicieuse fraîche. Récolte fin septembre et octobre. Tardive et rustique, cette variété est particulièrement adaptée aux régions froides."

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Аз не проявявам интерес към поръчката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 7 часа, Славянски написа:

"Variété très vigoureuse, rustique, à mise à fruit rapide. Grosses noisettes rondes, terminées en pointe. Coque assez tendre. Chair blanche, parfumée, sucrée, délicieuse fraîche. Récolte fin septembre et octobre. Tardive et rustique, cette variété est particulièrement adaptée aux régions froides."

Все пак да преведем, в случай, че някой случайно не знае френски... :)

"Много мощен,  непретенциозен сорт, който започва да плододава бързо. Големи кръгли лешници, с остро връхче. Доста нежна черупка. Бяла, ароматна, сладка, вкусна свежа плът. Беритба в края на септември и октомври. Късен и издръжлив, този сорт е особено подходящ за студените региони. "

 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Мерси, Ру!

Видях, че в другия форум са поръчали Rosa banksiae. Обаче при мен я няма в таблицата. Една жена вика при розите била. Ами нямам рози. Отворена с Google sheets. Отворих с друг софтуер и ми ги показа, както и много други "скрити" неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Таблицата не я ли отваряш с ексел?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Не, нямам Ексел. Но от телефона я бях отворих с гугълския софтуер и лъже. По някаква причина част от нещата - цели групи - ги няма. Но се ориентирах. Ще ти дам едно рамо с касиса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Момент. Кой какво къде и как лъже? Какво ще рече, че си се ориентирал? Файлът, който ми прати, отворих с последния Ексел на последен Виндоз и вътре има само 2-3000 реда. Според мен е непълен. При сортиране по арт. № има големи пропуски/дупки в номерацията. Ланския бяха над 5-6000 реда ако не се бъркам (имам го някъде по архива на сървъра в офиса, но не ми се рови).

Споделих го тук, но според мен този файл или е прецакан (грешка при свалянето), или е орязан. Възможно е Димо да има друг файл (ако е по-голям от 7-800К, прати ми го на boby.dimitrov@gmail.com), или на другия форум да има алтернативна версия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Отворих същия файл с две други програми и ми показва пропуснатите. Странно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване