Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка на растения от Франция (PLANDOREX)

Recommended Posts

Venetka

Доколкото разбрах Оризаки отказва напълно поръчката си тук, така, че изтрих всичко, което е поръчвал и затова облепихите не събират исканите бройки.

Актуална таблица ще кача след малко, имам още 2-3 поста да нанеса.

Малко е тегаво, ама става въпрос за много растения и участници, а и тоя път гледам и събирам от 3 форума заявките..

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 3 часа, Venetka написа:

облепихите не събират исканите бройки.

Не следя какво е поръчвано, но ако две мъжки облепихи ще спасят нещо - мога да ги поръчам. (държа обаче да са мъжки! (облепихите имам предвид;))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Ру® написа:

Не следя какво е поръчвано, но ако две мъжки облепихи ще спасят нещо - мога да ги поръчам. (държа обаче да са мъжки! (облепихите имам предвид;))

Ти ако искаш си ги поръчай тия две мъжки облепихи. Нищо не губиш. Ако Гошев поръча облепиха за търговия, то може и да се събере бройката. Аз си ги оставям моите 1 мъжка и 1 женска, пък каквото ще да става. Ако не - напролет. Аз поначало облепиха въобще не съм мислел да поръчвам, тъй че няма да е голяма загуба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 37 минути, Славянски написа:

Ти ако искаш си ги поръчай тия две мъжки облепихи.

Ами добре, ако не е проблем за @Venetka - добавям две мъжки облепихи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Днес след обяд ще кача отново линк за таблицата. Гошев също изпрати заявката си и съм включила и исканите от него неща.

Има облепихи, ама май различен вид от този, който тук бяхте записвали. Погледнете, аз нищо не разбирам от облепихи.......

Утре отлитам. Ще имате време да премислите кой какво иска отново, ще изчакам до неделя сутринта и окончателно обработвам таблицата. При обработката ще направя страница със сортировка по име на потребител и съответно какво е заявил потребителя.

Така на едно място ще е видно това, което заявявате. Окончателно потвърждавате това ли да остава, изчаквам всичките му там стотина участника да прегледат и потвърдят и тогава пускам файла за заявката към Франция.

 

 

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

https://dox.abv.bg/download?id=e2c925c043# - Линк за сваляне

В единия цветарски форум се бяха засинили от поръчване. Имах съмнения дали ще успея да обработя всичко, но сколасах. Ето това е линка към актуалната таблица.

Следващите два дена съм извън обхват / на път имам предвид /. Доогледайте какво искате и пишете. В неделя сутрин 8,00 часа спирам да коригирам заявки. Дообработената таблица със сортировка по имена на участниците ще кача в неделя вечерта за ваше потвърждаване.

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Amelanchier canadensis нещо не я видях само. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 9 минути, Димо 33 написа:

Amelanchier canadensis нещо не я видях само. 

Има я, на третия лист. Поръчани са общо 36 броя двугодишни растения.

Венетка, благодаря за всичко, за навременно предоставяне на таблицата. От моите май само калината няма да я бъде, но това не е загуба. Ще спестя някой лев от нея, а и други поръчки ще има живот и здраве.

преди 1 час, Venetka написа:

Следващите два дена съм извън обхват / на път имам предвид /. Доогледайте какво искате и пишете. В неделя сутрин 8,00 часа спирам да коригирам заявки. Дообработената таблица със сортировка по имена на участниците ще кача в неделя вечерта за ваше потвърждаване.

И малко офтопик: Венетка, как пътуваш? Айде на добър път!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Проверих се.. потвърждавам от сега.. чакам само банкова сметка за да преведа парите..

@Venetka Благодаря! Имам да черпя!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

@Venetka, моите ирги трябва да са три, поправи ги, ако не е проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Венетка, ние с Ру се отказваме от сорта мъжка облепиха, който не събира бройки (HIPPOPHAE Polmix) и поръчваме вместо това от HIPPOPHAE rhamnoides Hikul (male), който е поръчал Гошев. За Ру 2 бр. и за мен 1 бр.

Иначе по моята поръчка всичко друго остава. Дано някой не се отдръпне в последния момент, щото се събраха нещата. Калината не събира, но засега няма да я махаме. Зачистваш като не събере и толкова. Аз и без това съм се отказал от нея на практика. От Flocon Rose се събраха повече бройки, но няма да правя цигании и да намалям повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

@Venetka Моите са точни. Гледам розовата акация е събрала 11, така че моето да отпадне, както си го описала там. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

@Venetka, и при мен всичко е точно като бройки и растения. Много благодаря за положения труд. Дано се отдаде възможност да почерпя. Чакам банкова сметка да се отчета ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

При мен всичко е точно, действаме. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

@Venetka Мисля, че са пропуснати моите по 2 бройки за Ирга (AMELANCHIER), каквито Боби е поръчал (от двата вида по 2). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 8 минути, alys написа:

@Ру®, на твое място бих написала/копирала точно какво поръчвам (всичко). 

Ами ще изчакам @Venetka да ги оформи и подреди по какво е поръчал всеки и тогава, ако се наложи ще добавям или корегирам.  (Проблемът е, че аз просто исках каквото поръчва Боби, в момента някои неща са отразени, други - не, та тогава ще видя какво точно е поръчал той последно и ще го копи-пейстна ;-))

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

По-големият проблем е, че от оригиналната ти "заявка" това не стана изрично ясно на никой, освен комай на мен ;) Забележи словореда, който си ползвал:

Цитат

А и да няма да се допълва по 2 бройки от нещата, които поръчва Боби!

В момента аз имам следното:

  • 2 броя гол корен AMELANCHIER Canadensis 
  • 2 броя саксия AMELANCHIER Lamarkii 
  • 1 брой саксия RIBES Aureum

Успех, Ру :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 8 минути, Боби Димитров написа:

По-големият проблем е, че от оригиналната ти "заявка" това не стана изрично ясно на никой, освен комай на мен ;) Забележи словореда, който си ползвал:

В момента аз имам следното:

  • 2 броя гол корен AMELANCHIER Canadensis 
  • 2 броя саксия AMELANCHIER Lamarkii 
  • 1 брой саксия RIBES Aureum

Успех, Ру :)

Прав си, Боби, съжалявам, наистина не съм се изразил достатъчно ясно. 

Написал съм:  "А и да няма да се допълва по 2 бройки от нещата, които поръчва Боби"

А е трябвало да съм по-ясен:  "А и независимо дали трябва да се допълва или не - пак искам по 2 бройки от нещата, които поръчва Боби"

Както и да е - достатъчно я побъркахме Венетка с тая поръчка. И съжалявам, че не съм бил максимално прецизен.  В крайна сметка наистина ще изчакам да видя какво е на мое име и ще го допълня/редактирам за окончателната поръчка. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Добрах се до Узбекистан.

Утре след работа и в неделя ще оправям всичко. Видях какво сте писали.

Хайде лек ви ден! Леко съм неадекватна след толкова път, ама реших да пиша, да не сметнете, че съвсем съм зачезнала.......

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 7 минути, Venetka написа:

Добрах се до Узбекистан.

Утре след работа и в неделя ще оправям всичко. Видях какво сте писали.

Хайде лек ви ден! Леко съм неадекватна след толкова път, ама реших да пиша, да не сметнете, че съвсем съм зачезнала.......

Разпрегнахте и нахранихте ли камилите? :) Значи не е било бърз самолетен полет... Хайде, ще чакаме окончателния вариант на поръчката и сметката на всеки тия дни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване