Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка на растения от Франция (PLANDOREX)

Recommended Posts

Евелина

Аз се отказвам , продължават да ми се виждат сложни тези таблици :) . Ще търся от друго място цариградско грозде без бодли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

@Евелина какво му е сложното - пишеш тук какво искаш и после си го получаваш лично от мен или ти го пращам?

Без да искам да ви затруднявам, не е ли по-лесно Вени да прати всичко при мен и аз да раздавам и пращам, както е било до сега?

Ето ги моите като редове:

  • 44101RUBUS FRUTICOSUSTayberry buckingham0/1/1 P91801.36 €
  • 30085RIBES UVA CRISPAFreedonia0/1/15001.32 €
  • 30572RIBES UVA CRISPACapivator0/1/11101.34 €
    (тия ги нагласете да се получи бройката от 10, аз искам 1 или по 1, за Ева по 2 ще стигнат комай, Ру като допълни, Димо и ейгодейго)

И няколко за подарък, макар че надали ще се сбере бройка...

  • 36710CORYLUSavellanaRed majestic covC 1 L ACH2003.47 €
  • 41410FUCHSIAAlice hoffman0/1/1 P915360.96 €
  • 40806JASMINUMofficinaleClotted cream®0/1/1 P91281.08 €

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 30 минути, min-4o написа:

Ако на някой не му стигат бройки за японски дюли мога да му помогна.

Ако и след твоята помощ пак не стигат - аз ще помогна също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 28 минути, Евелина написа:

Аз се отказвам , продължават да ми се виждат сложни тези таблици :) . Ще търся от друго място цариградско грозде без бодли.

Ето кодовете: http://www.plandorex.com/fr/catalogue-plandorex/codification-du-catalogue

Инак, това е оферта за търговци на едро, затова е в този вид. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 15 минути, Боби Димитров написа:

@Евелина какво му е сложното - пишеш тук какво искаш и после си го получаваш лично от мен или ти го пращам?

Без да искам да ви затруднявам, не е ли по-лесно Вени да прати всичко при мен и аз да раздавам и пращам, както е било до сега?

Ако тя ги взема директно от Гошев, може би има смисъл. И аз може да добавя една Freedonia. Поне немското грозде да се събере.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ако ги вземе директно от склада, няма смисъл да праща всичко на мен. НО ако от склада ще пращат нанякъде, Ру, Димо, Жоро и потенциално Ева могат да си вземат всичко от мен без транспортна такса. Дори и твоите мога да дам на майка ти примерно и така. Само предлагам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

За моите няма смисъл, понеже майка ми трябва да ги праща после тъй или иначе.

На Евелина предлагам да пише по два броя Freedonia и Captivator и от Pixwell примерно още 2-4 броя. Ако третият сорт не събере необходимото количество, може бройките да се прехвърлят накрая на другите два сорта. На гол корен едва ли пратката ще е над кило.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 10 минути, Боби Димитров написа:

@Евелина какво му е сложното - пишеш тук какво искаш и после си го получаваш лично от мен или ти го пращам?

Без да искам да ви затруднявам, не е ли по-лесно Вени да прати всичко при мен и аз да раздавам и пращам, както е било до сега?

Ето ги моите като редове:

  • 44101RUBUS FRUTICOSUSTayberry buckingham0/1/1 P91801.36 €
  • 30085RIBES UVA CRISPAFreedonia0/1/15001.32 €
  • 30572RIBES UVA CRISPACapivator0/1/11101.34 €
    (тия ги нагласете да се получи бройката от 10, аз искам 1 или по 1, за Ева по 2 ще стигнат комай, Ру като допълни, Димо и ейгодейго)

И няколко за подарък, макар че надали ще се сбере бройка...

  • 36710CORYLUSavellanaRed majestic covC 1 L ACH2003.47 €
  • 41410FUCHSIAAlice hoffman0/1/1 P915360.96 €
  • 40806JASMINUMofficinaleClotted cream®0/1/1 P91281.08 €

 

Мога да взема от трите за подарък и аз по бройка. Червен лешник имам и е страхотен, втори сорт ще е идеален, фуксия също търся, ако е студоустойчива, а жасмин имам, но тук върви по 10 кинта и ще се изкефя на още един. И да, става за чай.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 минута, min-4o написа:

Мога да взема от трите за подарък и аз по бройка. Червен лешник имам и е страхотен, втори сорт ще е идеален, фуксия също търся, ако е студоустойчива, а жасмин имам, но тук върви по 10 кинта и ще се изкефя на още един. И да, става за чай.

Жасминът не мръзне ли? Аз се чудех кой става щото мирише страхотно?

Да чете @Venetka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Предлагат ли скоруши? Миналата година взех две и двете загинаха...  За разлика от всичките ми други растения, които поне до сега оцеляха, а някои от тях се развиха много добре.  Чудя се дали пак да се пробвам с тия скоруши или да приема, че не са за мен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Нямам идея. Пише, че е до -12, ще го видим зимата. И да мръзне, ще изкарва, лиана е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 4 минути, Ру® написа:

Предлагат ли скоруши? Миналата година взех две и двете загинаха...  За разлика от всичките ми други растения, които поне до сега оцеляха, а някои от тях се развиха много добре.  Чудя се дали пак да се пробвам с тия скоруши или да приема, че не са за мен...

Имат, но трябват пак десет броя... Мога да ти подаря от моите семенаци, но са по десет санта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Моите растения ще го пратят на село директно и вероятно комшиите ще ги получат, защото вероятността да не съм там е голяма. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Аз съм в България вече, ама нямам сили да дишам дори. Утре ще чета какво сте писали.

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина

@Славянски и @Боби Димитров са наясно , така че май ми трябват "по два броя Freedonia и Captivator" .

30085RIBES UVA CRISPAFreedonia0/1/15001.32 €

30572RIBES UVA CRISPACapivator0/1/11101.34 €

Благодаря на Боби и на останалите за съдействието. Ако трябва да се допълват бройки - мога да взема още 3-4 корена.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Аз се вкючвам с:

хеномелес - 2бр.

лешник Geante de halle, Red majestic - по 2бр. от сорт

цариградско грозде Freedonia, Capivator, Hinnomaki rouge - по 2бр. от сорт

41410 FUCHSIA Alice hoffman - 2бр.

 

Горещо препоръчвам всеки сорт от наличните смокини, но повечето са в тава. Някой ще се вкючи ли за бройки?

 

Кога пускат поръчката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Всичко през Венеткината поръчка ли ще ходи? Няма ли още някой с профил в Хобикафе?

Щото някак не е удобно жената, която списва, да гледа и Безмотика без дори да участва във форума.

Но май ще ги съберем немските гроздета.

Относно срок, чух нещо 5-ти ноември, но не съм сигурен дали е това. Но от няколко дена се записват.

Иначе, @Любо Д смокини ще пропусна. И без това засега съм заявил повече неща отколкото имах намерение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Само да вметна, че лешникът ми Rouge de Zeller от миналата есен направи доста приличен растеж. По-добре от нашенските на гол корен, които взех. Макар и да беше нисък. Та съм оптимист за лешниците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ако правилно съм разбрала Евелина, Любо и Славян искат да им пусна поръчките към моята в Hobbykafe. Боби, твоята към Димо или нещо бъркам?

За мен не е проблем да взема на всички ви поръчките и да ги разпределя и пратя. Утре ще направя таблица и ще я кача в google disk с достъп за всички. 

Имах два корена цариградско грозде в Пловдив, вземани на гол корен от Пландорекс. Дойдоха прекрасни големи растения. След втората година ги преместихме, че не бяхме преценили и бяха заврени в оградата. Споминаха се. Доколкото помня бяха Captivator вариант, ами... не са съвсем без бодли. Имат тук-там. Не знам бодливите колко са отрънчени, вероятно много.

При позната от цветарския форум в село Тъжа съм виждала най-прекрасното растение цариградско грозде. Щамбов вариант, отрупано цялото с плодчета. Бях питала и ми каза каква е подложката, ама сега не помня. Нейният мъж се занимавал с него. Ако имам възможност следващата пролет ще отскоча до нея да видя в какво състояние е това храстче. А и други красоти де, няма да е само цариградското грозде. Открих снимки от това растение, смотана доста, ама толкова фотограф съм.

IMG_3040.JPG.09a227e3be673fe660a48f0ce9ef52be.JPG

IMG_3024.JPG.995b0529f05e02edcb3579f01723cf0f.JPG

 

 

IMG_3024.JPG

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Взимай ги всички, моята отделно ще ми я пратят на село. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване