Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка на растения от Франция (PLANDOREX)

Recommended Posts

Боби Димитров

Сега, покрай драмите аз не разбрах едно нещо.

Растенията на Жоро ще отидат при кого и ще бъдат платени от кого?

Питането ми е от следната гледна точка. Покрай полската поръчка, той остави при мен пари, с които да платя растенията му от френската - тогава концепцията беше, че за всички софиянци растенията ще дойдат при мен.

Ако някой друг смята да плати неговите растения, защо да се набутва, при положение, че има заделени пари за това?

Ако ги платя аз (с неговите си пари), ще може ли да ми се пратят на мен, а аз вече ще търся начин да си ги вземе? Макар да ми е ясно, че "наказанието" за него е да не си ги получи. Но така или иначе аз трябва да търся начин да му върна парите, което ще е най-вероятно лично.

С други думи, вместо да набутваме някого с пари и растения, може би историята да има сладко-кисел край?

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

@Venetka  Благодаря за всичко. Бъдете здрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Боби ДимитровАнелия каза, че не  е проблем да останат растенията на Георги при тях. Аз смятах да взема 2 ли бяха, 3 ли, не помня точно и да и кажа да ми ги включи като праща пратката с другите ми растения и да ги платя с наложен платеж. Ти както решиш процедираи със сумата на Георги, не знам кое е добре в случая. 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

SAMBUCUS nigra Golden tower вземам колкото - толкова. Сега се връщам назад в темата, да чета какво се случва - явно съм пропуснала доста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

OK, аз си платих само моите растения, 33 лв с основание как си требе, писах и на sales@exoticplantsbg.com за доставката.

Тони, писали сме ти ги на теб всичките бъзове. Парите можеш да видиш в таблицата:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/18QwGRHQ3bf6oI1HriXXShNZ6a3e7HZzeS-dhI3j7efY/edit#gid=0

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина

Аз едва сега отивам към банката да платя 18лв. за 4 бр. касис. @Боби Димитров , те при теб ли ще дойдат и аз да ги взема оттам или да пиша някъде допълнително адрес на Еконт в Кюстендил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

96, 20 лв.? И аз по спомен май нещо такова сметнах, защото доста от артикулите липсват. Благодаря, @Боби Димитров! Видях сметката, видях, основанието и електронната поща. Сега ще си довърша нещата, но преди това...
 
Благодаря на всички "замесени", поръчката да се осъществи в тези необичайни обстоятелства! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

@Евелина По твой избор. Ако искаш пиши на sales@exoticplantsbg.com и ще ти ги пратят в Еконт в Кн. Може и при мен, но не зная кое ще ти е по-удобно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

На 18 - 20 януари ще тръгнат растенията от Франция. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

От есенна току-виж стане пролетна поръчка. Аз вече позабравих какво съм поръчал. Но тъй или иначе няма да тръгна да ги садя януари...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Тъкмо да се разтопят преспите докато дойдат.
image.thumb.png.fc21382b8e929c98dc2785fff75802fa.png

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

А, и тука е така:

1610718897530..thumb.jpg.7dcd777a15cb930ae57eaebff5140b9b.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Ако са се разтопили преспите, растенията са пристигнали и започват да ги пращат. :)

Ще има и смс активиран за получателите. Както и всяка вечер списък с никовете на които са изпратени растенията. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Пак ще трупа утре и вдругиден. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ще се сади в сняг. Като @Миленка®, която копаше с глигана в снега :) Ентусиазъм да има! Ще ги заровя в пясък за начало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ето какво е писала Анелия от Екзотикплантс:

"Растенията са тук!

Като цяло са красоти. За всички, които са новодошли растенията се пращат по азбучен ред на всяка четна поръчка, и по обратен азбучен ред на нечетна поръчка, освен в случай за взимане на място от разсадника или по специални казуси (които, не включват сега съм на вилата и за това бързам). В този случай ще се изпращат по ОБРАТЕН АЗБУЧЕН ред. Растенията не се избират персонално."

Аз се изброих на номер 84 (дали!?), четен, та няма да бързам и ще си подготвя ботушите за копане в дълбок сняг :)

И още:

"Растенията, които липсват и касаят вас са:

BERBERIS thunbergii Helmond pillar BP8

RIBES nigrolaria Josta 0/1/1 P9

С по един брой по малко са :

ERICA carnea Myretoun ruby 0/1/1 P9 ( Gergana – 1 брой)

LAGERSTROEMIA indica Dynamite 0/1/1 P9 (gevkati – 1 брой)."

Тия май не ни касаят...

Също:

"Всички имащи пари за връщане да си ги търсят при получаване на пратката! Растенията ще се изпращат с опция SMS, но както при предни поръчки, всяка вечер ще публикувам имената на изпратените през деня, в случай че не получат SMS да си ги потърсят хората на другия ден."

Ще гледам да следя темата в другия форум и ще ви известя тук, когато изпратят за някой от вас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 55 минути, Славянски написа:

Аз се изброих на номер 84 (дали!?), четен, та няма да бързам и ще си подготвя ботушите за копане в дълбок сняг :)

 

Тези растения не са ли в саксийки за разсаждане? Ако е така, няма проблем да изчакат 1-2 месеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Поне половината са ми на гол корен. Хеномелес, касиси, цариградското грозде също беше на гол корен, но то отпадна. Тези в саксийки нямат проблем. Малко шеговито го написах. В тия условия и кал е абсурдно да ги садя на окончателно място в скоро време. По принцип тези на гол корен са по-големи растения. Тях ще ги слагам в пясък, а кивито го прибирам вътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 35 минути, Славянски написа:

Поне половината са ми на гол корен. Хеномелес, касиси, цариградското грозде също беше на гол корен, но то отпадна. Тези в саксийки нямат проблем. Малко шеговито го написах. В тия условия и кал е абсурдно да ги садя на окончателно място в скоро време. По принцип тези на гол корен са по-големи растения. Тях ще ги слагам в пясък, а кивито го прибирам вътре.

Ще изчакат един месец и в пясък. Но, след Април, такива поръчки няма смисъл да се правят. Всичко ще се изпече в бусовете по време на транспорта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Е то и няма след април. Обикновено есенната е приключила декември, а пролетната преди април ;) А бе най-благи са си полските. Няма разправии и ангажименти с други форуми, всичко е много по-камерно и единствената "спънка" е по-малкия списък с растения. Но като се има предвид, че френската е 90% декоративни и че основната таргет група са кафеджийиките-цветарки... Чакам за идната есен Славян да развърти полските връзки и да изкара някой с допълнителни видове растения освен Рудника :) Може да налазим и Ведровски пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване