Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка на растения от Франция (PLANDOREX)

Recommended Posts

nelka_iai

Не разбрах на @Hristo Hristov растенията на @Боби Димитров ли да ги изпратя или на друг адрес. За сега при Боби Димитров са : Лозан + Любо Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 минута, nelka_iai написа:

Не разбрах на @Hristo Hristov растенията на @Боби Димитров ли да ги изпратя или на друг адрес. За сега при Боби Димитров са : Лозан + Любо Д

Той Христо сам трябва да отговори за себе си, но доколкото разбрах той е в Шумен, тъй че няма как да ги получава Боби в София за него. За Лозан и Любо - да. Очаквайте отговор от г-н Христов.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Hristov

Пътувам много и затова не съм писал защото не разбрах кога точно ще пристигнат и не знам къде ще съм в този момент сле дмалко ще си напиша данните за шумен 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nelka_iai

Здравейте,

поръчката пристигна днес, като цяло растенията са хубави. Растения, които няма и не са потвърдени в проформа фактурата, но все пак сте платили са:

  •  CRYPTOMERIA japonica Elegans Viridis
  •  SEQUOIA Sempervirens
  •  VACCINUM corymbosum Sunshine
  • SARCOCOCCA hookeriana Purple Stem

      !  PARTHENOCISSUS tricuspidata Vietchii robusta е един брой по малко. – ще са върнат парите на някой, който има две растения или който е последен. Ако има желаещ, който иска да се откаже от неговото растение моля да се свърже с мен на тел. 0879 288 848.

Хората, които ще ги взимат от място, да се обадят един ден предварително да ги приготвя, защото аз може и да не съм там.

     Растенията ще се изпращат с опция SMS, но както при предни поръчки , всяка вечер ще публикувам имената на изпратените през деня.

Всички участници, които имат липсващи растения ще получат парите си при получаване на растенията от Еконт. Моля, да си ги потърсят от Еконт при получаване на растенията!!!

От утре започва изпращането. В момента в разсадника има доста работа, и ще ви помоля за търпение и съобразителност.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Мерси за информацията. Във форума май никой не е поръчал от липсващите растения.

А относно цената на транспорта от Франция изясни ли се тези 1800 лв. дали ще стигнат или нещо ще трябва да се доплаща? Или пък да се връща?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nelka_iai

Така и предположих, но качвам едно и също инфо и в трите форума. Сега говорих с Гошев, както и друг път за 4 палета транспорта е 1800 лева, нашите са малко повече от 4, но бонус от фирмата :smile:. Та там всичко е точно.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nelka_iai

Здравейте, изпратените и взети растения днес са на :

iv.tarlen

iv.tarlen-1

Валери + Venetka 70

Xenohack

Artist

Iva63

Polyabs

@Боби Димитров + @Лозан + @Любо Д

Titania

Незабравка

         Хората, на който са изпратени растенията са с по специални казуси, и за това не са по ред. Има още 2-3 такива казуса, но те са за по късен етап във времето. От утре си започва нормалното изпращане от зад напред по азбучен ред.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Аз даже снимки имам от получените растения, ама утре ще ги кача, че съм само с телефона.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

И аз не стигнах до разопаковане, че мама има ЧРД :rolleyes:.. утре на сабахлян..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Е, чакайте, хора - кога ви ги изпратиха, кога ги и получихте? Или лично си ги взехте? Аз проспах един ден, ама чак пък толкова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
Just now, Славянски написа:

Е, чакайте, хора - кога ви ги изпратиха, кога ги и получихте? Или лично си ги взехте? Аз проспах един ден, ама чак пък толкова.

Лично ми ги взе ММ на @Venetka и ми ги достави до в къщи.. ама аз съм с връзки = разсад домати подарък в точния момент B)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nelka_iai

Има растения на гол корен, така че е добре поне те да се накиснат.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nelka_iai

Забравих да напиша, че ROBINIA pseudoacacia Casque rouge    е много висока ( към 2м), и затова се подрязват растенията на тези, които имат, защото всичко над 90 см. от Еконт се таксува на обемно тегло и цената за доставката става фантастична. Подрязвам ги на около 1,5м .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 4 минути, nelka_iai написа:

Забравих да напиша, че ROBINIA pseudoacacia Casque rouge    е много висока ( към 2м), и затова се подрязват растенията на тези, които имат, защото всичко над 90 см. от Еконт се таксува на обемно тегло и цената за доставката става фантастична. Подрязвам ги на около 1,5м .

Това отскоро ли е с Еконта? Щото аз съм поръчвал фиданки на метър и нещо преди (да не кажа и два метра) и не е била по-висока цената (обемно тегло)? Тази есен не съм поръчвал фиданки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nelka_iai
Just now, Славянски написа:

Това отскоро ли е с Еконта? Щото аз съм поръчвал фиданки на метър и нещо преди и не е била по-висока цената (обемно тегло)? Тази есен не съм поръчвал фиданки.

От около 2 седмици, дялкат здраво. И ние имаме голям проблем с изпращането на овошки. Пример: райска ябълка 0,300 кг, доставка до офис 12 лева. :confused:

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 4 минути, nelka_iai написа:

От около 2 седмици, дялкат здраво. И ние имаме голям проблем с изпращането на овошки. Пример: райска ябълка 0,300 кг, доставка до офис 12 лева. :confused:

Излагат се Еконт. Това няма как да не им удари по бизнеса. Какво си мислят? И какво ги бърка дали дръвчето е метър или метър и петдесет? То е срамота да се скъсяват развити дръвчета. Трябва да се говори с тях по въпроса според мен. Особено за разсадниците това е голям проблем.

Аз очаквах нещо подобно, добре, че растенията ми са по-ниски.

Еконт и без това губят пазарен дял. Ако и с растенията се олеят, какво ще правят...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nelka_iai
преди 1 минута, Славянски написа:

Излагат се Еконт. Това няма как да не им удари по бизнеса. Какво си мислят? И какво ги бърка дали дръвчето е метър или метър или петдесет? То е срамота да се скъсяват развити дръвчета. Трябва да се говори с тях по въпроса според мен. Особено за разсадниците това е голям проблем.

При овошките се понася, защото така ли иначе трябва да се подрежат при засаждане и ги изпращаме подрязани, готови за целта, ако обаче са с по голям корен и той влиза във височината и пак кофти. До 1,50 някъде е нормална цената. Спиди пък искат всичко в кашони с точен размер, а това са растения и опаковката е нестандартна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
преди 1 час, Славянски написа:

Това отскоро ли е с Еконта? Щото аз съм поръчвал фиданки на метър и нещо преди (да не кажа и два метра) и не е била по-висока цената (обемно тегло)? Тази есен не съм поръчвал фиданки.

защо са ти двуметрови фиданки ??? Никога не съм разбирал хората , които търсят едри и дебели фиданки на гол корен. От скоро е , от около месец

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 1 час, nelka_iai написа:

Има растения на гол корен, така че е добре поне те да се накиснат.

Спасени са @nelka_iai :)

IMG_20191104_215412.thumb.jpg.beea31ecac9525cc7c5fa4f432b2835c.jpg

IMG_20191104_215409.thumb.jpg.ea9e8ffc51e8f8922fb0636ddb2c3c1b.jpg

До събота смятам все ще издържат..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nelka_iai
преди 33 минути, Варела написа:

Спасени са @nelka_iai :)

IMG_20191104_215412.thumb.jpg.beea31ecac9525cc7c5fa4f432b2835c.jpg

IMG_20191104_215409.thumb.jpg.ea9e8ffc51e8f8922fb0636ddb2c3c1b.jpg

До събота смятам все ще издържат..

Така и до пролетта ще издържат :smile:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване