Боби Димитров

Изграждане на езеро в градината

69 мнения в тази тема

Може и да не се влияе на 100%, но сигурно се подпомага от едни 20-30%.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Абарис написа:

На мен повече ми се иска да имам някакво поточе в градината.

Предполагам, че на всички ни се иска, но ако имах поточе - пак бих си направил езерце по пътя на поточето.... колкото до поливането - аз поливам от езерцето с маркуч, както писа Лозан -водата е темперирана, освен това има и хранителни вещества, произведени от рибките 

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да даде линк към оня мянак френски белгиец в Канада или нещо такова, дето има каменен поток в двора си! Мисля, че Гого го беше показвал преди!

За просмукването. Гравитацията винаги ще е по-силна от капилярното, на тоя мащаб. При нас като се наводни градината с дъжд или по грешка и се напълнят пътечките между лехите, просмуква се яко и бавно надолу (това е част от замисъла и дизайна). Например, картофите, които са на 10 метра след последната висока леха, отгоре са сухи, но като вземеш да ги вадиш, джвака отдолу и излизат мокро кални.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Боби Димитров написа:

Някой да даде линк...

Връзка към видеата му в профила: https://www.facebook.com/francois.falep/media_set?set=vb.100007961731808&type=2

И май това му е поточето:

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • много пишете, човек не може да ви насмогне! :>

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се трамбова колкото се може по-добре и да се измаже с бентонит. Това ще намали до минимум загубите на вода по капилярен път. Ще опитам. Нужно е само да намеря бентонит на сносна цена. Идеи?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук миналата година, както се вижда, беше огнище. Мисля тази, ако остане време, да го поразширя и да направя езерце.

5af2d71994a82_.thumb.jpg.943dc790ea535c612cde283f9cff7583.jpg

Само се чудя дали не направих тая леха много близо до него

5af2d71b7c053_.thumb.jpg.313b9dbc4c9c3c4fdb70dce1c1490634.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра е. Виж на Георги мандалата с езерце в средата. То не им пречи на повечето растения ;)

...има го в те тая тема те: https://bezmotika.com/topic/150-конструкции-за-домати-краставици/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, благодаря ти. Аз го видях преди това. Даже само чакам баща ми да си дойде от Холандия и се захващаме не само с езерото, но и с подобни конструкции за домати, краставичак и каквото още влече... Че имаме бамбук тук на добра оферта...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.