Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Пламен М

Вечната ВинароРакиджийска

Recommended Posts

Лозето ме наби!

Захарността я бях коригирал, може би вкусът е по-блудкав заради голямото количество черна "липа" тази година, от нея става така.

Между другото от една изба си бях купил "Добруджанска липа": най-обикновено вино, изобщо нямаше дъх на "липа". Явно има разминаване в терминологията, така и не съм 100% сигурен в името на този сорт - Алфатарска липа. И в Алфатар така го наричат, само дето там вече е поизчезнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

На 04.12.21 г. налях за ”отлежаване” гроздова ракия 50 градуса в дъбово буре.Днес преди бутилирането измерих отново градуса и уреда отчете 60. Количеството беше намаляло за сметка на градуса! Питам знаещите защо е така? Бурето ли е ”изпило” водата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 1 час, Marangoza написа:

На 04.12.21 г. налях за ”отлежаване” гроздова ракия 50 градуса в дъбово буре.Днес преди бутилирането измерих отново градуса и уреда отчете 60. Количеството беше намаляло за сметка на градуса! Питам знаещите защо е така? Бурето ли е ”изпило” водата?

Да, бурето е изпило водата. Поради тази причина ние слагаме в бурето да отлежава само неразредена ракия. Бурето задължително е в хладно/студено помощение, за да има минимално изпарение. По този начин обикновено оставяме да отлежава ракията по 6 или 9 месеца (много рядко по 3). 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Интересно, бурето "пие водата", пък ракията не барва. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 2 часа, Славянски написа:

Интересно, бурето "пие водата", пък ракията не барва. :)

Да разделиш вече смесени вода и спирт не е малко постижение. Ако има нобелова награда по химия, това буре ще я вземе. По принцип, загубата се нарича "ангелски данък" и се отнася за спиртният разтвор, като цяло.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 1 час, Kalam Mekhar написа:

Да разделиш вече смесени вода и спирт не е малко постижение. Ако има нобелова награда по химия, това буре ще я вземе. По принцип, загубата се нарича "ангелски данък" и се отнася за спиртният разтвор, като цяло.

Еее, че то говоренето на глупости да не е запазена марка само за определени потребители на форума, всички можем активно да се включваме в тайзи дейност, що аз да правя изключение :D :D 

@Marangoza мъжОт отсече, че може да не са отчетени температурни разлики при замерването и затова да се получават неточности и разлики.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

@Миленка® мъжОт не е съвсем прав, @Marangoza е налял красотите на 04.12, течността не може да е била топла за да дойдат неточностите. С този "феномен" се сблъсках през 2005г. Не знам как го прави но бурето ние само водата- факт. Просто знам литрите които вкарвам и добавям мека вода при отточването след около 6 месеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 43 минути, Пламен М написа:

@Миленка® мъжОт не е съвсем прав, @Marangoza е налял красотите на 04.12, течността не може да е била топла за да дойдат неточностите. С този "феномен" се сблъсках през 2005г. Не знам как го прави но бурето ние само водата- факт. Просто знам литрите които вкарвам и добавям мека вода при отточването след около 6 месеца.

Ми то и нашите се водата пият :D Снощи семейно пак големи дебати - летливост на спирта, изпарение на водата, ама буретата все нобелови носители - черничеви, акациеви, дъбови - все вода пият, спирта го не щат

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Е за тва иде реч, все водата пият.

Гледам, за голям шлем ти липсва само черешово бере, от дива такава.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 3 минути, Пламен М написа:

Е за тва иде реч, все водата пият.

Гледам, за голям шлем ти липсва само черешово бере, от дива такава.

Трябва да питаме врачешките майстори дали имат черешови бурета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

И за тва съм насреща.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

Попрочетох из нета. Няма да цитирам. Накратко:

1) през бурето се изпаряват неща!

2) колкото повече е от едната страна и по малко от другата, толкова по бързо се случват нещата

3) буре на влажно: водата се изпарява по бавно, спирта се изпарява нормално -> градуса в бурето пада

4) буре на сухо: водата се изпарява бързо, спирта се изпарява нормално -> градуса в бурето се качва

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

@Panik спирт в буре не се изпарява! Не че знам защо е така. Утре, евентуално ще знам.

@Marangoza го е написал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Изровете как и защо се прави качествен ром...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 53 минути, Пламен М написа:

@Panik спирт в буре не се изпарява! Не че знам защо е така. Утре, евентуално ще знам.

@Marangoza го е написал.

това че някой е написал нещо не го прави истина :) А относно това кое през какво минава...не знам дали знаеш че PET бутилките пропускат яко кислорода от въздуха, който пък прецаква бирата и виното в тях. А полиетилена е още по зле.....но обикновено е доста по дебел :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 9 часа, Panik написа:

това че някой е написал нещо не го прави истина :) 

Дааам, както и това, че някой го отрича, не го прави неистина. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 2 минути, Миленка® написа:

Дааам, както и това, че някой го отрича, не го прави неистина. :)

Точно така! :) Един човек не е равно на истина или неистина. Затова са измислили думите, после книгите, а накрая и Гугъл ;)

  • Ха-ха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Гугъл е най-достоверният :mrgreen::mrgreen: Ай, оакахме темата качествено

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

@Миленка® , грешиш! Ей това е качествено: Изпонаосрахме тотално!!! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване