Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка на плодни растения от Полша (разсадник "Rudniccy")

Recommended Posts

Боби Димитров

Като добавим Лозан, Вени и Алис, то си се запълва втория кашон. За мен не е проблем да получа пратките, ако ще и 3 да са, като гледам на къде отиват нещата. Стварват ми кашоните пред офиса и си седят на двора, кой когато дойде си взема нещата. Това е свирен мач вече от преди и си работи добре.

преди 11 минути, Venetka написа:

Тука що няма почесващо се по главата човече???

Имаше почесващо се на друго място човече ама го махнах, че много злоупотреби с него... :D:D:D

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

С включването на Лозан и Алис отиваме отвъд капацитета на първата поръчка. Но е възможно да се стартира втора за София. Аз бих предложил да завършим първата и като дойдат нещата (примерно след седмица) и всичко е наред, тогава да скочим на втора. Към момента за софийската поръчка сме събрали към 43 литра, при капацитет към 45 литра.

Аз предлагам да поръчам каквото е поръчано засега от Мен, Любо, Боби и Ру, и евентуално ако се окаже, че в пакета има още място, да добавим нещо от нещата на Лозан и Алис. Венетка също добави работи към пловдивската поръчка и там мястото е вече силно ограничено.

Мисля си, че ако Лозан и Алис изчакат още малко, може да се съберат хора и за още една поръчка до София. Има някакъв малко вероятен вариант, но не и невъзможен, ако нещата на Лозан минат към пловдивската и се окаже, че там има място, а тези на Алис към софийската да се поберат по 47-48 литра. При условие, че вземат от по-дребните камчатки. Любо също каза, че може да се откаже от някое растение, за да освободи място за друг. Тъй че не отписвам съвсем и такъв вариант и двамата да ги поберем в тези две поръчки.

Лозан и Алис, вие как предпочитате? Ако изчакате за малко по-натам, може да се съберат и още хора (аз също имам предвид един познат в София, на когото не съм споменал, но най-вероятно ще се заинтересува). При всички положения ние сме близо до лимита и аз мисля да обработя за последно данните за София и да ги пусна тук за преглед, след което да поръчвам. Поляците после ми казват кое имат и какво побират, след което участниците ми превеждат парите  в лева за окончателните неща според курса на банката, чрез която се прави превода в евро, плюс разпределения транспорт на база обем на контейнерите пак по същия курс на Paysera. Това ще отнеме няколко дни според мен.

преди 1 час, Лозан написа:

и 4 броя от препоръчаните, като сладки -Ассоль, Герда, Гордость Бакчара, Золушка, Памяти Гидзюка, Роксана, Сибирячка, Сильгинка, Синий утес, Чулымская, Югана, за избора на които ще искам жокер от Славянски, отново, моля, благодаря :)

От тези сортове в момента нямат налични 4 - има само Сибирячка, Синий Утес, Югана (която си поръчал по-горе). Преди имаха Сильгинка и Гордость Бакчара, но сега очевидно нямат бройки. Може би напролет. Та ти се събират онези 4 плюс две от тези (Синий Утес и Сибирячка), т.е. 6 броя. Аз за Алис 3.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

ОК съм за която и да е опция. Само това "малко по-натам" ме плаши леко. Не защото са ми спешни нещата, а по-скоро защото, ако това по-натам се окаже посред зима ще е сложно, ако не и невъзможно съхранението или засаждането им. За долното съм съгласен и благодарен.

преди 13 минути, Славянски написа:

Та ти се събират онези 4 плюс две от тези (Синий Утес и Сибирячка), т.е. 6 броя.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Лозане, мога да те пиша към пловдивската поръчка ако има място там. А Алис мога да я добавя към софийската. Сега ще видя с нещата на Венетка и за Пловдив какво стана.

Иначе аз питах "къде беше" по принцип. В София/Софийско ли се водиш?

https://dox.abv.bg/download?id=38af0aaae3

Това е последния вид на таблицата (редакция 20:17 на 8 октомври).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

За пролетна камчатска поръчка бих бил скептичен, предвид, че цъфтят през март... и основният им прираст е точно в тоя период, после не мърдат :( А често пъти до това време е невъзможно да се копа в градината. Сега е истината. Лозан е в София и сме на практика комшии в ОК ;) Не виждам логика да го пишеш в майнатаун групата... по-скоро аз ще откажа моите, за да има място за него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Мерси, Боби, но ти си с две и да се откажеш? Ние имаме много повече от тебе! Той каза, че може да го добавим и към пловдивската. Пък не се знае, може да има място. Аз мога да откажа моята малина и тя ще освободи място за две по-малки камчатки. Любо ако откаже един брой от нещо, от което има две (от еднолитровите) и може да ги поберем и двамата с 9 растения.

Добре, ще го пиша към Софийската засега. И ще я пусна. И остават нещата на Алис, за допълнително вместване. Три ли да бъдат понеже от "сладките" има само 3 сорта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

@Славянски, не съм те разбрал правилно в контекста, сори. От София съм иначе и с Боби сме комшии горе долу и по квартал и по градина, та и на него мога да помагам за разпределение, получавана и квото там още има нужда. @Боби Димитров, благодаря за жеста, но наистина не е нужно да се отказваш заради мен. По скоро виждам вариант да се освободи място, ако някой с растение в контейнер 1 или 1,5л се смили и намали кубатурата, но не мога да агитирам за това, защото съм на края на опашката. За пролетна поръчка съм на мнението на Боби, а ако се окаже предзимна, но вече е замръзнала почвата, пак не си е работа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Лозан написа:

@Славянски, не съм те разбрал правилно в контекста, сори. От София съм иначе и с Боби сме комшии горе долу и по квартал и по градина, та и на него мога да помагам за разпределение, получавана и квото там още има нужда. @Боби Димитров, благодаря за жеста, но наистина не е нужно да се отказваш заради мен. По скоро виждам вариант да се освободи място, ако някой с растение в контейнер 1 или 1,5л се смили и намали кубатурата, но не мога да агитирам за това, защото съм на края на опашката. За пролетна поръчка съм на мнението на Боби, а ако се окаже предзимна, но вече е замръзнала почвата, пак не си е работа...

Ще видя нещо дали може да се поръча по-малко като размер, но моите на Любо и Ру са все от малките. И мисля по-късно днес да пусна софийската поръчка да видя как ще тръгнат нещата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Пуснах им списъка на поляците на всичко без на Алис нещата, като съм споменал, че ако има място за още три камчатки, просто не сме ги поръчали и бихме ги добавили. Ще чакам потвърждение, че имат желаното, след което ще сметна транспорта на всеки и трябва да пращаме парите. Общо са 57 растения. Саксиите са 45,5 литра. Голяма поръчка стана. Засега чакаме. Пък аз ще видя да сметна транспорта според тези декларирани 32 евро.

За пловдивската поръчка засега ще изчакаме малко. Евентуално ако не можем да поберем камчатките на Алис, може да ги добавим към нея ако тя е съгласна. Иначе Варела се е съгласил той да плати всичко от втората поръчка и после да се оправя с Димо и Венетка като си вземат растенията.

ПП: Сметнах предварително цената на транспорта като деля 32 евро на тези 45.5 литра. Пада се по 0,7033 евро на литър. Всеки може да си сметне, ще го кача в таблицата. Но Боби има 2 л, Ру - 6.5, Лозан 4.5, аз имам 8, а Любо е рекордьор с 24.5 литра. Но за растение в еднолитров контейнер цената е към 1,40 лв. За растение в половинлитров - е 70 ст. За 1,5-литров е към 2.10 лв. В по-големи контейнери са само два сорта къпини и дряновете, от които никой не е поръчал.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Видях, че и @тинти минти иска да се включи. Ами пишете в темата, има време и за още една поръчка. Миленка също. Заявили сте 10-11 растения. Нека заявките останат в темата и могат да се включат и други. Аз поначало мислех процесът да продължи 2-3 седмици - не очаквах, че за седмица ще запълним не една, а две поръчки.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
тинти минти

Славянски, видях че препълвате кашоните и реших уж да не ви замърсявам темата с излишество;)

ако има възможност бих желала 4 бр от сладките сортове като на Алис:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Готово, пиша в темата, искам 4 камчатки. Ще те помоля да ми избереш 2 х 2 руски сорта. Благодаря! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 41 минути, тинти минти написа:

бих желала 4 бр от сладките сортове като на Алис

Eх, горчивите и киселите сортове никой не ги иска. Като ви избера ще ги напиша тука в темата. Те на Алис трите са ясни, освен ако не ѝ сложим и на нея четири за пълнота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Славянски, то като ще раздавате сладко, да се включа и аз. Ако искаш, размести ми сортовете да има само сладки, до 8 броя общо, да не променяме транспорта. Инак, ще трябва да си ги ям сам, а по 4-5 кила на корен, ще се изтумбача.  :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

@Славянски, аз 4 бр. искам. Писах по-горе като сладките на Лозан. Той ги беше разделил на едри и сладки. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Димо 33 написа:

Славянски, то като ще раздавате сладко, да се включа и аз. Ако искаш, размести ми сортовете да има само сладки, до 8 броя общо, да не променяме транспорта. Инак, ще трябва да си ги ям сам, а по 4-5 кила на корен, ще се изтумбача.  :))

Аз се пошегувах, това са селектирани сортове, почти всички от които нямат горчива жилка. Някои ги водят по-сладки, други сладко-кисели или кисело-сладки. Но специално на Димо са си окей. Не мисля, че има нужда да се размества. Ето какво ми писа за разликите между руските и канадските сортове жената от разсадника тая пролет:

Цитат

You asked if we see а difference between russian and canadian varieties.

Well, it depends on the varieties. Docz' Velikana(Giants Daughter), Jugana, Vostorg, Streżewczanka, Sinij Utes are great varieties of very big fruits and very tasty. Canadian Aurora, Tundra, Honeybee, Indigo Gem are very tasty, have a little smaller fruits than those russian but really tasty too. Three new canadian varieties that have fruits later between July and August have huge fruits are also very tasty. I guess that are varieties of my choice in taste and fruits...

В интерес на истината - и за ужас на Боби - хората имат по-голям асортимент камчатки, но в момента нямат от всички. Имаха Ленинградски великан, Бакчарский великан, Сильгинка, Гордость Бакчара, Морена и други пролетта, а сега не ги предлагат. Имаха Indigo Gem също.

А от вас само аз и Боби ли сме опитвали камчатки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Е, добре, нека започнем с наличните, а в последствие ще добавим останалите 30 сорта. Имам една немалка площ до сгради на съседа и там големи дървета не може да слагам, само храсти и то издръжливи на следобедно засенчване. Затова не ме е страх от бройката...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Не бях чувала за камчатки. В предишната поръчка не се включих. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Аз също съм пробвал @Славянски. Както писах имам 3 сорта (Wojtek. Woloszebnica Sinoglaska) и трите са ми раждали и съм ги пробвал. Намирам ги за много интересен и вкусен плод.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

И едно уточнение. Когато получа проформата от поляците, ще ви я препратя и ще сметна парите на всеки от участниците. Транспортът би трябвало да е това, ако се поберат поръчаните растения (ако се поберат повече, може и още малко да падне). Ще трябва да ми пуснете парите на банкова сметка (ще ви я пусна на лични). Ако си комбинирате плащането (примерно Боби и Лозан), може и да не ви ангажирам всички по този начин. Ще проверя банковия курс за закупуване на евро непосредствено преди плащането и ще ги сметна по курса в левове (в момента курсът на PaySera за еврото е 1,9510 лв.).

И една корекция. Името на разсадника всъщност се произнася на полски "Рудницце". Иначе фамилията на жената, с която комуникирам, е Рудницка и така се произнася. Но нека го назоваваме правилно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване