Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка на плодни растения от Полша (разсадник "Rudniccy")

Recommended Posts

alys

А може ли парите по Еконт? Курса на еврото го смятай 2 лв. за евро. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Може и по Еконт, ако така ви е по-удобно. Пишете ми на лични и ще ви дам данни. Но Алис ти най-добре изчакай засега. Аз дори не съм ги сметнал твоите (ще го направя малко по-късно), защото още не знам към коя поръчка да те причисля. Но грубо четирите сорта са 8,24 евро плюс транспортът колкото дойде.

Ще ти пиша сортове Югана, Сибирячка и Синий Утес, и още един - Дочь Великана как ти се струва?

Цитат

Плоды Дочери Великана темно-фиолетовой, почти черной окраски, хоть из-за воскового налета могут показаться сизыми. Вкус десертный, сладкий, с небольшой кислинкой, без горечи. Ягоды пригодны для переработки или заморозки, со средней транспортабельностью.

Ще обсъдим после и на Миленка и Тинти какво да изберем. Ще дам предложения. Но засега време имаме.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Супер са сортовете, ще чакам. Не бързам. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 19 минути, alys написа:

А може ли парите по Еконт? Курса на еврото го смятай 2 лв. за евро. 

Ами толкова е курсът, по който ще купим валутата при превода - 1,9510 лв. Ще го проверя точно. Toва може и да е за продаване. Предния път курсът за превалутиране е бил 1.95869 BGN : 1 EUR. Значи по тоя курс имаме 16,14 лв. за растенията и транспортът отделно. За тия 8 евро разликата е от 7 стотинки в окончателната сума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Ето ме и мен, сори че избягах..

Направих малки промени в моята поръчка.. махнах алнифолията мандам и на нейно място сложих х 1бр. красноярская и тиссен.. разкарах ягодомалината от моята поръчка, а добавих 2 бр. боровинки пинк лемънейд... добавих и на @Venetka последното желание и я качих тук - в копие от на Боби първоначалния копи-пейст в гугълшийт.. предупреждавам, че цените са ориентировъчни, защото цената за транспорт в този гугълшиит май е формирана по първоначалните изчисления и при пълен обем на пратката..

И след като начатках всичко тогава видях, че Славянски е направил поръчка и я е качил в докс-а.. както и да е.. редактирах и на @Славянски таблицата и я качих обратно в докс-а <- линк за сваляне 

Така че Славянски както ти е удобно - и вече може да ги поръчваш.. ако трябва нещо да се маха от поръчката, че превишава килограмите - аз не държа толкова на алнифолиите и може да ми ги оставиш х1 бр. последнодобавените "розови" боровинки също може да отпаднат.. (отбелязано е в докс-а)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Добре, ще го видим. Още не съм пуснал вашата, исках първо да обработят първата и да видим как ще минат нещата с плащането и какво място ще остане. Тези розови боровинки самоплодни ли са? Щото другите не били. Но специално за тях мисля, че няма да има място. Но можем евентуално да поберем четирите камчатки на Алис, което пак не е много сигурно.

При всички положения се събират желаещи за още една поръчка (трима засега, а може би четирима с един човек, на когото ще спомена), тъй че ако нещо не се побере, може да пробвате следващия път. Ще видя докъде ще я докараме с тези 45.5 литра за софийската поръчка и ще съгласуваме последно нещата. Но Мандама ще ти го сменя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Самоопрашващи са уж тези Pink Lemonade.. но ги има в България, така че не ме бърка да си ги взема и оттук - http://www.borovinka-bg.com/sortove-sinia/kasni-sini/pink-lemonade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Божее, не схванах... Валери, трябва ли нещо някъде да гледам?? Да пращам ли пари?????

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Свалих си някакъв си файл, ама нещо там ме безпокой... Що само 5,72 евро имам като обща сума, като са доста над това??? Някаква преференция по програма ли ползвам??????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 11 минути, Venetka написа:

Божее, не схванах... Валери, трябва ли нещо някъде да гледам?? Да пращам ли пари?????

Аз твоите промени съм ги отразил. Той нищо ново не е добавил по отношение на тебе. Може да видиш файла по-назад в темата. Засега още не съм пуснал пловдивската поръчка. Искам да видя, че всичко е точно и така. За пари не мога да искам преди да е ясно какво се побира в поръчката, а не да плащате за нещо, дето няма да го пратят. Пролетта от плащането до изпращането минаха някъде два дена. Сега ще събираме първо пари у нас и това е още една стъпка, но най-много да удължи с ден до два дена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 14 минути, Venetka написа:

Свалих си някакъв си файл, ама нещо там ме безпокой... Що само 5,72 евро имам като обща сума, като са доста над това??? Някаква преференция по програма ли ползвам??????

Сумата е 13.96 евро в моя файл. Няма преференции. И транспортът за 8 литра ще е около 1,40 на литър. Значи единайсет лева за тези седем растения. Значи под 40 лв. общо. По под 6 лв. на растение. Боровинките са най-скъпи, защото са в по-големи контейнери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 34 минути, Venetka написа:

Божее, не схванах... Валери, трябва ли нещо някъде да гледам?? Да пращам ли пари?????

 

Сичко'а'ток.. чакай да дойдат.. парите после.. :)

Инак там където съм те тагнал (написал ник-а в синьо) има връзка към файл в Гугъл.. там нанесох поръчката ти от твоя коментар (5 камчатки и 2 боровинки).. има и горе долу ориентировъчна цена..

Редактирано: Редактирах цената в моята версия на поръчката - файл >>> "ПЛОВДИВ - Плодни растения на разсадник “Rudniccy”, Rakszawa, Полша"
 @Venetka при цена от 1,40 лв на литър за транспорт поръчката ти става с тотал 38,57 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Интересно ми е как ще дойдат полските боровинки сравнени с тези от Франция. Полските са по 2 евро, френските по 1,5 евро. Полските са в доста по-големи контейнери обаче и цената на транспорта ще бъде грубо 2,10 лв на контейнер. Т.е. 6 лв. срещу 4 и нещо за френските без Еконта от Пловдив.

Иначе само да вметна, че Валери добре ги е подредил във файла, но окончателната цена я търси в тоя файл дето ще го пусна, за който аз нося отговорност. Иначе някъде там би трябвало да бъде цената, @Venetka.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Един ъпдейт: очакваме поляците на изпратят нещата от софийската поръчка в началото на идната седмица. Пращат ни проформа с това, което са побрали в кашона или евентуално ни казват, ако има място за още нещо да допълним (примерно от на Алис нещата), и след това плащаме. Те даже предложиха първо да пратят и после да ни се доверят, че ще направим плащането (не е за първи път).

След като изпратят първата пратка и я платим, ще им пусна и втората поръчка на пловдивчаните. И може да пристъпим към допълване на втората софийска за Алис, Миленка, Тинти и който друг се включи с нещо. На тоя етап не вярвам тези 12 камчатски да се поберат в първите две поръчки. А ако поляците успеят да изпратят в понеделник, нещата може и да пристигнат при Боби до края на работната седмица.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Славянски, до кого ще адресираш Софийската поръчка за мене, Миленка и Тинти-минти? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ровейки днес в диска намерих снимките на ония ягодомалини дето ви казах, че мога да дам и има много коренови издънки .20190625_184752.thumb.jpg.a0d069e9007415d47e548a272745cf86.jpg20190625_184825.thumb.jpg.f620fe5585a5b7c1192a06b95a9c6323.jpg20190625_184836.thumb.jpg.63d56cfee2a3c1bc2249ddbbc09eee55.jpg

 

Формата на първите узрели плодове беше леко странна... Мисля си, че нещо не им достига... Майка ми каза, че следващите били по-големи и по-кръгли. Аз опитах ей тия двете, ама им беше рано, не бяха узрели. Така, че на вкус от собствен опит не мога да кажа на какво прилича. Бяха явно неузрели, та затова и кисели едни такива....  Чудех се тук ли да го пиша това, ама понеже в тая тема ви обещах, та затова изплясках поста тук.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, alys написа:

Славянски, до кого ще адресираш Софийската поръчка за мене, Миленка и Тинти-минти? 

Това не е решено още. Ако някой изяви желание... Но то ще трябва и още някой да се влючи да се съберат поне 30-40 растения, за да дойде по-изгоден транспортът. Аз ще спомена днес на един познат от София, който може да е заинтересован.

Алис, ако остане място в първата поръчка за някоя от твоите камчатки (но не всичките), да я сложат ли хората?

преди 37 минути, Venetka написа:

Чудех се тук ли да го пиша това, ама понеже в тая тема ви обещах, та затова изплясках поста тук.

А, администраторът няма как да не се зарадва! Въпреки всичко аз съм си поръчал една бройка да видим дали е баш същото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Супер Славянски .Ще сравняваме кой какво има. Пък ако са различни ще менкаме /  това беше любим израз на щерката като се занимаваше със събирането на някакви си Бакугани / , за да обогатяваме видовото разнообразие.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys
преди 7 минути, Славянски написа:

Алис, ако остане място в първата поръчка за някоя от твоите камчатки (но не всичките), да я сложат ли хората?

Да, но да са поне 2, нали така трябва, за да се опрашват и да плододават? Само не знам дали това няма да попречи на сбъдването на следващата Софийска поръчка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Включете, alys в първата поръчка. Няма проблем, ако не се сбъдне втората. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване