Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка на плодни растения от Полша (разсадник "Rudniccy")

Recommended Posts

Боби Димитров

И аз се записвам за една откопана невпечатлителни на вкус ягодомалина ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ами може би вариантът с две поръчки - една до София и една до Пловдив няма да е лош, защото тъй или иначе имаме две групи хора. И ще можем да се вместим. Смятам ги до 30-40 растения на поръчка най-много. Очевидно няма да се поръчват само половинлитрови.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

За ягодомалината мога да пратя втората половина на Ноември като се прибера на село или пък ако искате пролетта, ама трябва да помните и да ме сръчкате. Някъде имах снимки на първите плодове. Това чуда става около 50-60 см високо, не е като малините да знаете. Първата година / миналата / му се чудех, че не расте, но тая вече е в графата агресор. От един корен се разрасна чрез коренови издънки и покри около квадрат място. Най- отдалечените ги посякох, ама има достатъчно за раздаване.

Имам място за 3 вида камчатики по 2 броя. Подскажете какви да са като се има предвид, че Nimfa и Wojtek ги поръчах вече. Единия цветарски форум отново са включили на втора космическа и има три страници изписани с поръчки та времето ми за ограмотяване за камчатиките рязко намаля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

@Славянски повечето да са половин литрови е доста оптимистично, да.. инак сега със инфото за ягодомалината от @Venetka моите бройки може да понамалеят.. така де що да купувам га мога и да не.. също и алнифолията мога да намаля за да направя място за поръчващите към Пловдив..

Вени, моите Руски камчатки уж ги избирах заради Нимфата.. гледам че ей този сорт май никой не го е поръчвал Sinij Utes /Синий утес .. можеш и една от него да вземеш, а после ще разменяме.. инак за Wojtek -> Zojka..

Та ще изчакам Вени и Димо да поръчат и ще актуализирам бройката според тях.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 10 часа, Варела написа:

Ся с тея таблици, цъфтежи и руски романси за сортове, сладост, съвместимост кат ма побъркахте, хак ви е ;)

Към 4-те камчатки поръчани дотук добавям:
Docz' Velikana / Дочь великана - х 1 бр. (да не остане Сибирячката самотник ;) )
Vostorg /Восторг - х 1 бр.
Zojka - х 2 бр. (да мешам с Wojtek-а от франсетата)

демек още 4 контейнера * 1 литър = 22 растения в саксии с обем 27 литра, което сигурно ще е между 13 и 15 кг. :unsure:

Валери, много си лош! Искам и аз. :D

 

Относно транспорта, може да поискаме оферта от bgspeditor.com, с уговорка за доставка през Румъния, защото в Сърбия ще конфискуват растенията и ще има яки глоби за шофьора.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Добре тогава- поръчвам 2  броя камчатика Zojka и един Sinij Utes /Синий утес /  ще менкаме с Валери после / и ще помисля още какво да добавя и ще пиша до края на деня.

Благодаря ви, че ме включихте. Ако се получават пратките след 10 Ноември пловдивската мога и аз да я получа и разпределя.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 2 часа, Venetka написа:

Добре тогава- поръчвам 2  броя камчатика Zojka и един Sinij Utes /Синий утес /  ще менкаме с Валери после / и ще помисля още какво да добавя и ще пиша до края на деня.

Благодаря ви, че ме включихте. Ако се получават пратките след 10 Ноември пловдивската мога и аз да я получа и разпределя.

Венетка, ние не бързаме толкова. Идеята е да могат повече хора да се възползват и включат. Аз бях дал срок от 2-3 седмици ориентировъчно. Още чакам информация за варианти за по-тежък транспорт от поляците. Те изпращат в Европа с GLS. До България и Швеция им беше най-скъпо. Но тоя вариант с две пратки изглежда добре, понеже тъй или иначе имаме доста хора в Пловдивско. А и ми се ще повече хора да си вземат по нещо, а не примерно двама да запълнят поръчката. Ако за Боби няма място, ще откажа две от моите растения.

Иначе си мисля, че ако успеем да уредим всичко през следващата седмица по отношение на транспорта, и следва поръчка, проформа, пращане на пари в моя акаунт и след това на поляците (а ако на пловдивчаните им е по-лесно, могат сами да си направят плащането ако искат). Аз ползвах преди Paysera (подобно на Transferwise) и преводът беше безплатен. Само малка такса за прехвърляне на пари от една банкова сметка в България до сметката в Paysera. Специално за това бях ангажирал баща ми понеже в града и му е по-удобно да зарежда сметки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Славянски за мен не е проблем да ти преведа парите направо за всичко за Пловдив и после ще си сбирам кинЧиЧе..

Това с изпробваната доставка също звучи добре, така че действаме с GLS

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

За сега си харесах това:

2 x Zojka 1,0 l.

2 x Aurora 0,5 l. 

2 x Honeybee 1,0 l.

2 x Docz Velikana 1,0 l.

3 x Rubus “Buckingham Tayberry” 1,5 l. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ами обмисляйте тия дни дали ще правите някакви промени. Пловдивската поръчка вече се обособи с Валери, Димо и Венетка. Мога да ги пусна нещата като предварителна поръчка на поляците да ми кажат колко горе-долу ще дойде транспортът. Аз ги смятам към 40 литра контейнерите. Мерси за предложението на Варела да се откаже от някоя ирга ако има нужда да се освободи място в поръчката. Аз лично бих му препоръчал да откаже втория Мандам (аз не съм го вземал, щото четох че бил по-дребен) и да пробва вместо него Thiessen.

Засега втората поръчка за София ще включва Любо, Ру, Боби и моя милост. Ще спретна две таблици към момента да се види какво се е събрало. Ще прегледам и моята пролетна поръчка колко точно литра беше и колко килограма.

ПП: Проверих. Били са към 20 л. и 23 кг. за цялата пратка (23 растения). Но тука има разлистени растения, колко да тежат!? Очевидно ще се чака да видим за по-голям пакет каква би била цената.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Oкей, малко ъпдейт от поляците (чак и аз се притесних малко, че се забави отговорът след като им писах в четвъртък). Дали са яснота относно вариантите за по-големи пратки горе-долу по колко контейнера от вид биха се побрали в кашон:

Цитат

I checked the prices and it looks like this:

32 Euro for 40 kilos, 29 for 30 kilos. It's not a big difference. However, there are no packages to 50 kilos.

40 kilos doesn't only mean actual kilos, it's also the dimensions that make that "weight". There is a pattern for it, that we use to check if the package is packed correctly.

For instance, when you order only Loniceras in p9 pots, it should fit up to 80-100 pcs. Loniceras in p 11 - around 45 pcs.

When you order plants in p13 pots such as blueberries and amelanchier it may fit around 26-30 pcs.

It's hard to say, because all the plants are of different sizes and pots but I wrote you just examples to have some view.

We did send some big packages, especially to Deutschland and it went fine.

Значи цена за 40 кг е 32 евро, за 30 кг. е 29 евро. Очевидно за 40 кг цената е много по-добра. А ето какво значат означенията на саксиите:
https://www.csdhub.com/national-plant-specification/herbaceous/nps-herbaceous-plants-container-size/

"P9" e 0,5 литра, "P11" - 1 литър, "P13 - 1,5 литра". Приблизително в 40 кг или такова обемно тегло могат да се поберат от 80 до 100 саксийки от половин литър като лоницерите. Ако контейнерите са 1 литър - около 45 бройки, а 1,5 литра (боровинки, амеланхиери) - 26-30 растения. Значи имаме към 45 литра вместимост на по-големия пакет и ще трябва да смятаме. Ще публикувам малко по-късно и файла с това, което сме поръчали/записали за поръчване дотук. Мисля, че пловдивската поръчка ще се вмести, но на Любо бройката малко ме притеснява и за софийската поръчка може да сме над условната граница от 45 литра.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ето то файлът. Не знаех в какъв формат да го записвам и си го оставих в такъв какъвто е. Кажете дали го отваряте (обновен линк в 10:28 на 8 октомври):

https://dox.abv.bg/download?id=5fd03f5f45 

Правилно ли съм записал нещата? Любо и Валери все още ли държат на тия три (едни и същи) сорта алнифолия?

Към момента за софийската поръчка имаме 47 растения, а 39,5 литра са контейнерите.

За пловдивската имаме 32 растения и 37,5 литра обем на саксиите.

Бореалис също май никой не поръча...

Но изглежда че и двете поръчки биха минали при кашон от 40 кг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Алнифолията си я искам. За камчатките, може да направиш промени по твое усмотрение, ако прецениш, че има по-добри сортове.

Ако трябва ще намаля поръчката с някоя бройка, за да се вместим в обема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 8 минути, Любо Д написа:

Алнифолията си я искам. За камчатките, може да направиш промени по твое усмотрение, ако прецениш, че има по-добри сортове.

Ако трябва ще намаля поръчката с някоя бройка, за да се вместим в обема.

Аз предложих на Варела да вземе още някой сорт вместо примерно 2 броя Мандам. Примерно Thiessen. Но ако си искате по два броя от сорт, ваше си е решението.

Специално на теб, Любо, бих ти препоръчал да замениш едната Аурора за Honeybee, за по-добро опрашване. Аз нея съм я взел за друг човек и не се групира с останалите неща според мен. Но ако има Honeybee, мисля, че ще бъде по-добре.

Аз самият мисля да добавя и Boreal Blizzard, да го имаме на още едно място.

преди 8 минути, Любо Д написа:

Алнифолията си я искам. За камчатките, може да направиш промени по твое усмотрение, ако прецениш, че има по-добри сортове.

Ако трябва ще намаля поръчката с някоя бройка, за да се вместим в обема.

Ами аз мога да пусна на хората във вида, в който решим, и те ще ми кажат ако не се побират нещата, или ако има място и за още. Засега можем да пробваме с близо 40 л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Слагай ми камчатки по твое усмотрение, защото нямам време да ги проуча. По 2 броя от сорт е добре.

Аз мога да помагам с кестени, където съм инвестирал много време.

Благодаря! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
На 5.10.2019 г. at 8:34, Ру® написа:

Поръчвам нещата, които @Славянски (по 1 растение от сорт, не повече от 10 растения).

@Славянски - като решиш последно какво ще поръчаш за себе си - копирай го за мен. Ако имаш по повече от една бройка от нещо - на мен ми сложи само една. Ако станат повече от 10 растения - махни от руските камчатки колкото се налага - без значение кои сортове. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

С леко закъснение и ако има как, бих искал следните (Славянски да ме поправи, ако не съм избрал подходящи сортове, моля), които условно съм разделил на едри и вкусни:

Jugana, Vostorg, Boreal Beauty, Boreal Beast - по една бройка от тези едрите

и 4 броя от препоръчаните, като сладки -Ассоль, Герда, Гордость Бакчара, Золушка, Памяти Гидзюка, Роксана, Сибирячка, Сильгинка, Синий утес, Чулымская, Югана, за избора на които ще искам жокер от Славянски, отново, моля, благодаря :)

В момента имам Wojtek, Woloszebnica и Sinoglaska от предишна поръчка, които имаха прираст и родиха, но това лято не полях и бяха на косъм да погинат (поне видимо), но клонките все още са живи и ще ги бъде.

Не съм сигурен от изписаното по-горе, дали от всеки вид има избор м/у 0,5; 1 и 1,5л. контейнер, но, ако има такъв, за да не отежнявам поръчката, нека всички са в 0,5л. контейнери!

Всичко това с уговорката, като последен включил се на този етап, да не обърквам сметките и да не канселира поръчка никой заради мен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Лозан е виновен. :)

Пишете ми 4 бр. камчатки като сладките на Лозан, ако може. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Тъй сегааа.

Аз май поръчах  / или пък не ??? /.. Тука що няма почесващо се по главата човече???

* Лоницера Zojka - 2 броя

* Лоницера Sinij Utes- 1  брой

Тия нека да останат така. Добавям и

* Лоницера Дочь Великана- 1 брой

* Лоницера Honeybee / 1.0 l /- 1 брой

* Боровинка Patriot - 1 брой

* Боровинка Duke- 1 брой

И това е... Благодаря, че ще ме включите. Казвайте с какво да помагам.

 

*

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

@Славянски Както казах, не искам да обърквам поръчки или да поставям накой в ситуация да отказва поръчано или да намалява бройки. Ако има място в Пловдивската, може и към нея да се прикача. Ще намеря начин да си изтегля храсталаците към София. Ако стане работата за 2 "колета" към София ще е по-добре, но мога и да чакам.

А иначе на въпроса ти "(той къде беше?)" ...ми да ти кажа тук си бях, но малко РД имах, малко планинарски ангажимент имах, който отпадна и ми скапа плановете, та поне остана време да свърша изоставащите от месец задачи в нас, на обекта, при баба и на вилата започнах зазимяване... Такива работи :)

Сори за забавянето и пак казвам - ако може - може, ако не - здраве де е ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване