Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка на плодни растения от Полша (разсадник "Rudniccy")

Recommended Posts

Варела

Алис може и в Пловдивската да я наместим @Славянски.. като махнем онези, за които бях писал, че не държа толкова и май ще се отвори място..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 45 минути, Варела написа:

Алис може и в Пловдивската да я наместим @Славянски.. като махнем онези, за които бях писал, че не държа толкова и май ще се отвори място..

Принципно е така, но при положение, че тъй или иначе има хора за трета поръчка... Но и тоя вариант го има, искам да видя колко литра ще се поберат в първата и тогава вече горе-долу ще знаем. Но ако ще ѝ вместим само едно или две растения, според мен няма смисъл. Не мисля, че е толкова трудно да се съберат 30-на растения за трета поръчка.

Та ще караме поетапно. Аз мислих евентуално ако вместим две растения в софийската и две в пловдивската, за да може всеки да си вземе нещата. Но мерси са предложението, Варела. Хайде стига приказки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ааа, не искам да си взимам от две места, по-скоро ще се откажа от половината, ако няма начин да се вместят на едно място. Писах 4 бр., за да е по-лесно и да са като тези на Лозан.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

А кое е по-добре: да вземеш примерно две сега и две от следваща поръчка, или четири от следваща (тая есен)? Или само две сега?!

Пак повтарям, днес ще се видя с един познат, който живее в София и очаквам да се заинтересува. Тъй че може лесно да се съберат хора за трета поръчка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Редактирах по-горе. :) Та на въпроса - 4 на по-късен етап, дори може и догодина. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Да, Алис, ами и аз мисля, че растенията няма да избягат. Аз миналата година взех КЪСНО напролет, тогава ги намерих. А може и рано. Все пак са в контейнери. От разсадник "Зелена пролет" също вземах май месец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Не съм чела сигурно както трябва, че тичам нагоре-надолу, та може и само 2 сега. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ако има втора, трета и тн поръчки, не е проблем да ги получа аз, казвам макар да няма нужда, да сте спокойни!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Един кратък ъпдейт: поляците утре ще изпратят нещата от поръчката до София. Боби ще ги получи. Тая вечер чакам проформата и правим плащането. Казаха, че са успели да поберат всички 57 растения/45.5 литра саксии плюс две от растения за Алис (една "Сибирячка" и една "Синий утес"). Ако пратят всичко както са казали утре, то можем да очакваме пратката петък или понеделник. Но по-скоро понеделника.

Ще се хвана след като направим плащането да пусна и втората поръчка за Пловдив. Хората успяха да поберат 47.5 литра в пакета. Цената на транспорта и всичко ще я сметна на база на проформата и ще пиша на участващите на лични.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
На 9.10.2019 г. at 8:00, тинти минти написа:

Славянски, видях че препълвате кашоните и реших уж да не ви замърсявам темата с излишество;)

ако има възможност бих желала 4 бр от сладките сортове като на Алис:rolleyes:

Поляци реално са побрали 49 литра в първата пратка. Тъй че има шанс да вместим твоите камчатки в пловдивската поръчка. Ще ти пиша като на Алис - Доч великана, Сибирячка, Югана и Синий Утес. Съгласна ли си така? Вече от Пловдив Варела трябва да ти препрати нещата. За плащането, ще ви пиша на лични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Да знаят пловдивчаните, че пуснах и тяхната поръчка. Ще видим кога ще успеят поляците да я пратят. Включил съм и четирите камчатки на @тинти минти, тя да каже дали ги потвърждава. По всяка вероятност ще отпаднат 2 растения от тези на Валери, измежду иргата "Honeywood", "Martin" и боровинката "Pink Lemonade".

Ще ви пиша на лични да се разберем за сумите и как да стане плащането.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Благодарско Славянски. Чакам съобщение за плащането и ...... потърквам ръце за последващото засаждане. Особено ми се ще да видя разликата между боровинките в 1,5 l контейнер и дребосъците от Франция. Тия тука си ги представям като стабилни храстчета, докато онова са дребосъци, ама пак дръпнаха от пролетта до сега. Само дето ММ забрави да ги снима в неделята...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
тинти минти

Славянски, радвам се че се е намерило място , потвърждавам разбира се ,чакам координати за плащане 

п.п. малко ми е чогаво че Миленка остана без място, затова ако за нея не е проблем 2 на мен и 2 за нея , а по- нататък ако / когато има поръчка пак ще си поръчаме , да има за всеки по нещо, Миленка  да каже :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Миленка обеща да чака, така че споко. Ако не тази година, догодина, пък и догодина, ако не стане, значи не трябва да имам камчатки ;) :D:D

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 7 минути, тинти минти написа:

Славянски, радвам се че се е намерило място , потвърждавам разбира се ,чакам координати за плащане 

п.п. малко ми е чогаво че Миленка остана без място, затова ако за нея не е проблем 2 на мен и 2 за нея , а по- нататък ако / когато има поръчка пак ще си поръчаме , да има за всеки по нещо, Миленка  да каже :)

Ще има място и за Миленка. Аз предложих на един познат да се включи в съботата и той сега ми е пратил това, което би поръчал - 13-15 растения. Което включва един дрян, три боровинки и три къпини. Тъй че ще ги добавя към таблицата, и благодарение на доброто желание на Боби да приеме пратката, ще събираме бройки за втора софийска.

И аз може да се престраша с две боровинки, знам ли? Харесал съм едно място в подножието на боровете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
тинти минти

Аз и там може да се курдисам КУ мъ искати

ако ти се занимава да ми харесаш две боровинки и нещо друго евентуално 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 7 минути, тинти минти написа:

Аз и там може да се курдисам КУ мъ искати

ако ти се занимава да ми харесаш две боровинки и нещо друго евентуално 

Ами можеш. Ама така ще ти се събере двоен транспорт от София и Пловдив. Всъщност, има време все още да те пиша към софийската, пък в пловдивската да си оставим нещата на Варела непокътнати. Иначе аз "боровинка" бих ти предложил амеланхиер алнифолия. Аз такава имам, от другите нямам - баш боровинките, но те искат киселинна почва и досега се въздържах да се захващам с тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
тинти минти

Не ми пречи транспорта единичен или двоен , толкова пари за флора ще се дадат тази година , че десет лв. плюс-минус кой ги гледа 

важно е единствено на теб като организатор да ти е по-лесно и да не бъркам нечии планове 

сега за сега са 4 камчатки , боровинки и ирги си поръчах от французите , затова ми трябва малко време да помисля 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
На 9.10.2019 г. at 8:24, Миленка написа:

Готово, пиша в темата, искам 4 камчатки. Ще те помоля да ми избереш 2 х 2 руски сорта. Благодаря! 

Миленка, все още ли искаш да ти избера 2 руски сорта или си си избрала нещо вече?

За момента за втората поръчка за София са се събрали някъде около 24 литра. Ако взема две боровинки, ще станат 27. Има вариант да прехвърля поръчаното от Тинти към тази поръчка и така няма да има претоварване на пловдивската и отпаднали растения там. Ако го направя, отиваме на около 30 литра контейнери при максимум от около 45 литра. Т.е. до запълване остават още 15 литра, или десет-петнайсет растения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Мдаа, все още предпочитам ти да избереш сортовете - сладки, хубави и най-вече руски. :)

Ако мислиш, че ще плододават и 4-те като са  различни, може и да не са два по два. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване