Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Групова поръчка на плодни растения от Полша (разсадник "Rudniccy")

Recommended Posts

Миленка®

Ако има облепихи, моля пиши ми 4, т. е. 2 мъжки и 2 женски нямам претенции за сортове. Благодаря! 

Всъщност нека камчатките ми станат общо 12 - по 2 от сорт. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Погледнах, в пристъпи на умопомрачение съм докарала камчатиките до общо 9 броя от 2 поръчки и видово до 6 сорта. Тъкмо си помислих да се спра до тук, ама гледам Миленка пише, че поръчва общо 12 броя... И айде реших и аз, що пък да не добавя още. Пишете ме като резерва в третата поръчка... тоест ако трябва да се допълва до кашон мога да взема 2 камчатики- една Sybiraczka и една ..... какво беше там .......Стрежевнячка / ако така се пише името и /.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Добре. Ще добавя тези на Миленка и Венетка и спираме дотук, че май отиваме към финала. Ще пиша, ако има място за още нещо. На Любо съм писал една Boreal Blizzard.

ПП: Отиваме на 47.5 литра. Направо си запълнихме поръчката! Още най-много до 49-50 да я докараме. Да взема ли да си пиша една дребна камчатка и аз за подарък?! Ако някой иска нещо - сега е моментът.

Обновявам версията на файла, всеки може да види поръчаното и сумите в евро. Вдясно е транспортът:
https://dox.abv.bg/download?id=fb8e8f606c

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

ОК, Славянски. Тези двете последните добавени камчатики / от третата поръчка / само после кажете кога и как да плащам, че за вторите, пловдивските Валери плати вместо мен , а аз на него ще плащам.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Значи почти сме събрали бройката растения, но ако се включи някой нов, който не е поръчвал, може да отворим малко място. Мисля да чакам до довечера и да пусна поръчката, за да запазим ред един вид, а после до края на седмицата, ще има време нещо да се добави или отнеме, без да злоупотребяваме, разбира се. Тъй или иначе хората казват ако нещо не се побира или ако има още място. Аз им пишех какво може да отпадне или какво да добавят при още налично място.

Ще пиша на участниците на лични за паричните преводи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Rossitza Tsonkova
На 10/22/2019 at 12:50, Боби Димитров написа:

Давайте зор на познати да попълним втората шопска поръчка  и да се приключва, другото няма значка. Аз мога да бодна 2 камчатки, примерно Аурора / Бореалис по 0.5л, но е нужно 20-30, за да излезе грамотно сметката, ако правилно съм разбрал.

Ако някои от старата гвардия все още чете тук, като @Sid или @Ivaylo Bogomilov или @Оля или @Стефан Стоилов да се обозначи :) А защо не и @Бай Ли Шъсей, @Теди, @Антоанета, @Rossitza Tsonkova, @Репичка, @Абарис, @Нуша Калчева, @Ани Андреева

Гаранция изпускам някого, но така набързо за тези се сетих :)

Съжалявам, аз за сега съм пас. За следваща акция може би. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Аз бих поръчал още някой сорт камчатка или алнифолиа, ако има и препоръчаш нещо... Довечера ще мога да погледна, какво се предлага..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

А бе чудих се и аз на тия ирги, обаче не можах да разбера защо са такива малки клечки в такива големи саксии, каква им е била логиката? Любо ще каже дали са с огромен корен, но камчатка в 0.5л е 3-5 пъти по-голямо растение от ирга в 1.5 л.

Алтернативно, 2 боровинки мога да взема, но там също са големи саксии, а в тази поръчка нямаше растения да видя дали ще са пак 1 клечка или по-добре развити, като някои камчатки...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Хайде по един брой от всичко :D

Lonicera caerulea var. Kamtschatica Tundra
Lonicera caerulea var. Kamtschatica Sinij Utes
Lonicera caerulea var. Kamtschatica Sybiraczka
Аmelanchier alnifolia Smokey
Rubus “Buckingham Tayberry”

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

@Славянски аз съм ОК с поръчаното. Ще гледам днес да преведа парите, ако не днес, утре ще го направя със сигурност. Благодаря още веднъж ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Славянски, аз току що платих чрез Булбанк мобайл. Скоро си пуснах тая опция и за първи път я ползвам, та ще те моля да потвърдиш дали си получил мойта дребна сума. За основание писах Венетка... друго не ми хрумна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Момчета, не искам да ви разочаровам, но сме на 2 литра от лимита. Трудно ще поръчаме сума боровинки, ирги и така нататък. Исках с приоритет да са хора, които по-малко са поръчвали. Моят приятел Наско е поръчал един дрян, който е казал, че може и да отпадне. В краен случай можем да освободим тези три литра. Няма да е болка за умиране. Кажете какво да правим? Но към момента за Боби и Любо има място за по две-три камчатки от малките. При всички положения, Любо, няма как да поберем всички тези неща дето си писал. Евентуално при следващо поръчване, но аз викам стига за тая есен.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Слагай за каквото има място, другото да се маха. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Освен моите две камчатки от началото, Аурора Бореалис, ще добавя две боровинки и то само ако има място след всички останали хора и растения и килограми, да се допълва нещо. Ако имаш начин да ги помолиш да не преполиват растенията, ще се спестят килограми вода. Мерси пак!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 19 минути, Боби Димитров написа:

Освен моите две камчатки от началото, Аурора Бореалис, ще добавя две боровинки и то само ако има място след всички останали хора и растения и килограми, да се допълва нещо. Ако имаш начин да ги помолиш да не преполиват растенията, ще се спестят килограми вода. Мерси пак!

Ами ще спомена тактично за водата. Тя си тежи. Но за двете боровинки - трудна работа без да махнем на човека дряна. А една боровинка? Аз ще говоря с него - той поначало беше казал, че ще го вземе само ако има място, тъй че не настояваше. Има някои боровинки, които се водят самоплодни. Ти какви искаш?

Любо, на теб ако ти вместя една камчатка, ще е успех.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

В крайна сметка, всичко не свършва с тая поръчка. Тъй че спестете и за по-натам. Това важи и за другите участници във форума. Може ако се съберат хора, да поръчаме пак в края на зимата. Който има желание за нещо конкретно, нека пише в темата, да заяви интерес. Съжалявам, че няма да може от всичко и за всеки, но има ограничения. Не поръчваме цяло пале. Имайте предвид, че догодина асортиментът може да е различен, а и са ни дали списък само с "плодните растения".

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Споко, не се филмирай, няма какво да се извиняваш, никой не е приритал, целта е да се натъпче на макс кашона. Пиши им да тъпчат неполята поръчка и ако случайно има място, да тъпчат следните неща и изброй. И те така, без драма.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Боби, ти все пак кажи някакъв сорт или два боровинка, да ги пишем като резерв. Може да платиш вече като се знае какво са побрали в пакета.

@Venetka, парите са пристигнали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Без значение, каквото те влече, ти имаш лека ръка, фани две за ушите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Дойде пловдивската пратка..

Ето малко снимки.. моите впечатления са много добри.. боровинките изглеждат поне 5 пъти по жизнени в сравнение с 2те пършиви растения, които ми пратиха от голдънплантс през август, а за големина на растенията въобще няма да коментирам..

Още не съм направил ревизия всичко от списъка ли е там само успях да ги щракна набързо с телефона..

IMG_20191030_153147.thumb.jpg.a1e860378474bf47bccd5ddf105e5be4.jpgIMG_20191030_153151.thumb.jpg.f5e98cfb5f73bddf8b524766446076a8.jpgIMG_20191030_153157.thumb.jpg.de01b3af55c3fd85dbb9193e55677980.jpgIMG_20191030_153231.thumb.jpg.b8b2155a8ca0a419d23b9da61bce8755.jpg

  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване