Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Александър Ал

Ето ме и тук!

Здравейте. 

В началото на 2018 си купихме един малък парцел, в село за което не знаехме, че съществува. Тогава попаднах в "Страната на чудесата". Открих един нов свят. Не съм имал село. Отраснах в града. Не съм се занимавал и със земеделски труд. Започнах да експериментирам, да чета в интернет. Не мога да кажа, че не съм грешил. От всяка грешка съм си взел поука. Полека-лека превърнахме изоставената поляна край селото в прилично поддържана градина с лозенце и овошки. Прекарах ток в караваната. Мечтая си да направя сондаж. Два сезона се занимавах и със зеленчуци. Успехът е тука има- тука нема. С няколко думи е това. Представих се.

niva.jpg

  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Добре дошъл :) . 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Брееей, щастливец: "... От всяка грешка съм си взел поука..." Аз не мога да постигна такъв блестящ резултат. 

Добре дошъл!

Таз гола почва леко депресира :D

Някой плевел мога да ти харижа, някак по безмотикарски вид да придобие местенцето

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Чак пък от всяка... няма такъв човек. Иначе.. прясно фрезовано.., затуй е толкос черно.. преди седмица-две съм го снимал. На снимката се вижда зад лозенцето колко са високи плевелите. Такива бяха и при мен. Имаше и тънки , и шипки.. Виждат се и оскубаните корени домати на купчината вдясно от караваната.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar

на каква дълбочина са съседните сондажи ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

при мен има и на 10, има и на 17,. има и на 20. Аз виках един с клечки. Той каза, че на 10 метровата ми вода не мога да разчитам. На 17 метра имам следващ поток, но на 20 водата ми била най-сериозна. Не се наема да гарантира, но дори и за басеин можело да има. Иначе единият комшия има 10 метров кладенец с 20 кубика за денонощието, а другият прави сондаж лятото до 22-3 метра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Сега на тази гола почва можеш да метнеш ръж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Мога да метна каквото си поискам, даже и млада градинарка.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
almodovar
преди 22 часа, Александър Ал написа:

при мен има и на 10, има и на 17,. има и на 20. Аз виках един с клечки. Той каза, че на 10 метровата ми вода не мога да разчитам. На 17 метра имам следващ поток, но на 20 водата ми била най-сериозна. Не се наема да гарантира, но дори и за басеин можело да има. Иначе единият комшия има 10 метров кладенец с 20 кубика за денонощието, а другият прави сондаж лятото до 22-3 метра

накратко правиш 15 метрова сонда и си наред, това е добре, аз бих една 44 метра, а на 3 км от нея имам друга на 12 метра ми е и вадя 36 кубика вода за 6 часа и няма източване, но там хванах подземна река, а и на 50 метра от мен са сондите на една стабилна леарна, където точат яко вода и винаги има в изобилие :) , успех , дано всичко е наред , защото без вода си с вързани ръце

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
На 11/3/2019 at 20:01, Миленка написа:

Сега на тази гола почва можеш да метнеш ръж.

А защо точно ръж?? Не разбирам.. Нещо хубаво ли ще стане в "цъфналата ръж"? на почвата ли ще помогне или на семейството ми? Започнах да се занимавам, за да си играя, а не за да работа на всяка цена и по всяко време.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване