Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Hristo Naydenov

Съвети за градинарство в джунглата

Recommended Posts

Hristo Naydenov

Здравейте,

Не знам дали му е тук мястото на този пост, и ако не е - съжалявам. Преместете го където му е мястото.

Някои от вас вече знаят, а за тези, които не знаят - след месец заминавам еднопосочно за Перу, където ще живея на 6 хектара земя в Амазонската джунгла с още няколко човека. Идеята ни е да създадем и поддържаме градина, с която да можем да се изхранваме почти изцяло. Междувременно там постепенно ще започна интеграцията си, и ще имам интензивен контакт с местните хора (племена като Lamas Quechua, Secoya и Shipibo-Conibo) с цел да опозная културата и традициите им, и да работя с растенията, които са централни в техните спиритуални обичаи (ayahuasca, mapacho, различни кактуси, гъби, kambo и т.н.) под напътсвията на техните шамани.

Хората, при които отивам, вече имат известен прогрес с градините и има малко продукция на сладки картофи, домати и прочие. Ориз и разни други трудни за гледане неща ще купуваме от близкия град най-вероятно, но всичко останало се надяваме да гледаме на земята. Работата е, че аз нямам почти никакъв практически опит със създаването и поддържането на градина, и всякаква помощ ми е безценна. Тук отново сърдечно благодаря на Боби, че ме прие в градината си и обстойно ми показа и обясни всичко. Искаше ми се да мина и през градината на Варела, но не успях да си организирам времето в Стара Загора така, че да остане достатъчно да мина през Пловдив на връщане към София... Доста хора ме посъветваха да отида при Пол в Шипка, но се оказа, че имат много работа в момента, и единственият ми вариант е ден на отворените врати, а такъв няма да хвана докато съм тук все още.

Събрал съм малко информация относно мястото, на което е разположена лесно обработваемата земя, върху която ще направим градините:

  • Средните стойности на температурата и валежите е в прикачената снимка;
  • Средната температура на почвата е 22 градуса;
    • Разликата в температурата на почвата между зимата и лятото е не повече от 6 градуса;
  • В един прекрасен документ, наречен Soil Atlas of Latin America and the Caribbean, прочетох, че типът почва на имота е смеска между Eutric Cambisols и Eutric Fluvisols, а от собственикът на земята разбрах, че почвата е тъмна глина, която според него е много богата на хранителни вещества и задържа влага много добре, но лесно се сбива и трябва да не се настъпва много. Също така каза, че дори и с месеци суша е гледал без проблеми растения, които по принцип изискват повече вода, така че поне откъм пресъхване на почвата няма притеснения. Не съм особено запознат с почвите и не знам каква е разликата между двата типа от атласа и тази, която човекът ми каза, та някой ако може да ме просветли ще се радвам :)

Наясно съм, че различните растения виреят при различни условия. Предполагам, че в тропическия климат на джунглата би било дори по-лесно да се отглеждат зеленчуци и плодове, отколкото в нашият сегментиран климат, но не съм сигурен. В близост до имота има 2 реки, едната от които е много голяма (дебит поне 20л/с), но труднодостъпна, а другата е с дебит около 5л/с (достатъчно за повечето домакински цели). В случай, че имаме нужда от вода, можем да взимаме оттам.

Цялостната идея на този пост е да помоля за малко от вашето време и опит в преценката какви семена да взема от тук, и какви добри практики (и потенциални проблеми) да имам предвид при градинарство в джунгла. Всички съвети и идеи са добре дошли и високо оценени! Ако е нужна още някаква информация кажете, и ще я предоставя. Съжалявам ако звуча като пълен аматьор, но съм такъв, и затова моля хората с опит и знания за помощ.

Благодаря предварително! :wub:

tarapoto_weather.JPG

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

За земеделието не знам, но за аяуаска и сие и шаманството, може да ти се получи. Имаш дарба за тези неща, или поне толкова, колкото да ги издържиш. Всичко зависи от това, кой ще те води... Успех от мен. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Naydenov
преди 6 минути, Димо 33 написа:

За земеделието не знам, но за аяуаска и сие и шаманството, може да ти се получи. Имаш дарба за тези неща, или поне толкова, колкото да ги издържиш. Всичко зависи от това, кой ще те води... Успех от мен. :)

Дали ще се получи или не е доста абстрактно понятие. Преди да тръгна по пътя на лечителя трябва първо да излекувам себе си от нещата, които виждам като недостатъци, и от натрупаната с годините негативна енергия. Чак тогава, когато усетя, че съм чист и готов да поема по нов път, ще последвам съвета на растенията. Както беше казал един мой любим човек - "Follow plants, not gurus". От мен се иска просто една огромна доза смелост и решителност. Благодаря за пожеланието. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Вземи си семена за подправки, които обичаш и ще ти напомнят за дома. Носталгията е страшно нещо.

А за градинарство - аз лично бих работила с местни видове от там. Хем по-интересно, хем няма да се бориш да пригодиш нещо, което не би му било добре на тамошните условия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Hristo Naydenov написа:

Някои от вас вече знаят, а за тези, които не знаят - след месец заминавам еднопосочно за Перу

Ние бяхме писали малко и в чата, но каква беше идеята на пътуването? Планираш ли завръщане? Какво търсиш в това отдалечено кътче, какво се надяваш да научиш и къде и как да го прилагаш? На мен тоя свят там ми е съвършено непознат. Може би преди години бих имал ентусиазъм и смелост за подобно пътуване, но се спрях и камъкът си тежи на местото.

Там да не вземете да гладувате ако се провалите като градинари? Има ли такава опасност? Или има дива храна, която да е достъпна? Животни гледат ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Бих взела всякакви семена, пък на място ще си покаже. Примерно - за пипер, домати, краставици, зеле, моркови, воден лук, праз, алабаш, боб, тиквички, тикви, царевица, магданоз, копър, джоджен, рукола, марули, репички, цвекло. Това са ми задължителните. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Naydenov
преди 15 часа, Славянски написа:

Ние бяхме писали малко и в чата, но каква беше идеята на пътуването? Планираш ли завръщане? Какво търсиш в това отдалечено кътче, какво се надяваш да научиш и къде и как да го прилагаш? На мен тоя свят там ми е съвършено непознат. Може би преди години бих имал ентусиазъм и смелост за подобно пътуване, но се спрях и камъкът си тежи на местото.

Там да не вземете да гладувате ако се провалите като градинари? Има ли такава опасност? Или има дива храна, която да е достъпна? Животни гледат ли?

Точен срок на престоя си там не съм си дал. Не планирам за завръщането, но знам, че ще се върна в някакъв момент заради семейството най-вече.

Относно това какво търся - предимно знание, което тук не бих могъл да добия. Всеки, който е работил с растения в спиритуален контекст знае, че в тях се съдържа портал към един неописуем свят на знания и информация за това какво сме ние, и каква е нашата роля в мистериозния механизъм на вселената. Първият параграф на "The Call of Cthulhu", написано от гениалния Lovecraft, добре обобщава това, което преследвам:

"The most merciful thing in the world, I think, is the inability of the human mind to correlate all its contents. We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far. The sciences, each straining in its own direction, have hitherto harmed us little; but some day the piecing together of dissociated knowledge will open up such terrifying vistas of reality, and of our frightful position therein, that we shall either go mad from the revelation or flee from the deadly light into the peace and safety of a new dark age."

Вярвам, че с помощта на растенията мога да достъпя тази информация, и вярвам, че мога да се справя с нея, и дори да я интегрирам в съществуването си.

Относно вероятността за провал в градинарството - винаги има такава опасност. Ако се случи така може и да се наложи да се върна по-рано от очакваното. Във всеки случай знам, че каквото и да се случи ще се случи защото така трябва. Твърде често хората съдят за причините и следствията от това което им се случва в настоящия момент изцяло от перспективата на настоящия момент, но аз вярвам, че нищо от това, което се случва в настоящия момент, е продукт изцяло на него. По-скоро случващото се в настоящия момент е продукт от моменти в миналото и бъдещето, които се пресичат по същия начин, по който вълни по повърхността на вода се пресичат и си влияят - всяка пресечна точка е момент от настоящето, който е директен резултат от пресичането на вълни (моменти и случки) от миналото и бъдещето. Terence McKenna го нарича "Concrescence". Затова съм на принципа каквото се случи, и не се натоварвам много с излишни емоции.

Дива храна в джунглата има колкото искаш, стига да не си претенциозен, и да знаеш къде и какво да търсиш. За щастие в джунглата има хора, които живеят и оцеляват там от хилядолетия, така че по-добър учител от тях няма как да се намери. Животни не се гледат на имота все още, но това ще се промени в бъдеще.

@alys - и аз смятам, че това е най-адекватният вариант. Просто ще взема възможно най-голямо разнообразие, и каквото се хване - супер. Каквото не успее - поне знам, че съм опитал. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Харесва ми как и какво пишеш. Продължи, когато ти е приятно. Успех!!! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Бидейки в джунглата, не е зле да се провери дали можеш да продаваш квоти за въглеродни емисии. Пари от въздуха, дет се вика.  Най-малкото, ако декларирате, че няма да сечете дърва в имота, ще има поощрения като безплатни обучения по земеделие и т.н.  - виж статията.

https://www.conservation.org/blog/forest-carbon-credits-worse-than-nothing-theres-more-to-this-story

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 18 часа, Hristo Naydenov написа:

Дали ще се получи или не е доста абстрактно понятие. Преди да тръгна по пътя на лечителя трябва първо да излекувам себе си от нещата, които виждам като недостатъци, и от натрупаната с годините негативна енергия. Чак тогава, когато усетя, че съм чист и готов да поема по нов път, ще последвам съвета на растенията. Както беше казал един мой любим човек - "Follow plants, not gurus". От мен се иска просто една огромна доза смелост и решителност. Благодаря за пожеланието. :)

Ами то, умът, умът да прецака не съм чувал. Това малко ню ейдж концепция. Но пък самият факт, че предприемаш това предизвикателство е достоен за уважение. В джунглата не е като на село, дето магазина ти е на центъра...

:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ааа, Димо, ние нямаме магазин, ма център имаме. :joy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Ти всичко си имаш, за какво ти е. :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Хихи, вярно е. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Naydenov

Благодаря на всички за хубавите думи и съвети! Преди няколко дни пичът, при когото отивам, ми съобщи, че с помощта на помощи от френското правителство (понеже е французин по гражданство) е успял да купи втори парцел земя на 20 минути пеша от този, който описах горе. За разлика от последния, този е в нещо като малка планина, по-високо от другия, и с малко по-различен климат (за щастие няма почти никакви комари и хапещи мухи там). Почвата е песъчлива черна глина с по-добро отцеждане от тази в джунглата. Прикачам снимки от двата имота (първите 3 са от този в джунглата, другите са от този в планината). Според неговите думи това, което няма да вирее добре в земята в джунглата ще вирее добре на тази в планината, и обратното.

Тъй като ми остават около 3 седмици до заминаването вече смятам, че е наложително да събера всичките семена, които ще взимам, и да ги опаковам подходящо. За тази цел ще ми е нужна вашата помощ. Сглобил съм един доста изчерпателен списък с всичко, което бих могъл да помъкна натам. Наясно съм, че някои от растенията, които съм включил в този списък, се намират трудно, и най-вероятно никой от вас ги няма, но все пак съм ги оставил в списъка. Ще се радвам ако може да го прегледате и да ми кажете мнението си. Също така ако може да ме упътите към кого да се обърна да си купя семената от този списък. Ще си платя за всичко разбира се. В момента съм в София, и към 7-ми Декември ще съм в Стара Загора за няколко дни преди да замина. Ето го и списъка:

  • Плодове
    • Ябълки
    • Авокадо
    • Банани
    • Боровинки
    • Портокали
    • Ягоди
    • Череши
    • Грозде
    • Грейпфрут
    • Киви
    • Лимон
    • Манго
    • Пъпеши
    • Маслини
    • Праскови
    • Круши
    • Ананас
    • Сливи
    • Малини/Къпини
    • Помело
  • Семена и ядки
    • Бадеми
    • Чиа
    • Кокос
    • Макадамия
    • Орехи
    • Кашу
    • Лешник
    • Лен
    • Коноп
    • Мак
  • Зеленчуци
    • Аспержи
    • Чушки
    • Броколи
    • Моркови
    • Карфиол
    • Краставици
    • Кейл
    • Лук
    • Домати
    • Картофи
    • Марули
  • Подправки и билки
    • Копър
    • Кимион
    • Черен пипер
    • Чубрица
    • Джоджен
    • Магданоз
    • Канела
    • Салвия
    • Мента
    • Куркума
    • Босилек
    • Сминдух
    • Розмарин
    • Чесън
  • Други
    • Киноа
    • Боб
    • Леща
    • Фъстъци
    • Какао
    • Царевица
    • Джинджифил

Съжалявам, че ви занимавам, но просто няма към кой друг да се обърна... Благодарен съм на всички, които отделят от времето си да ми помогнат.:wub:

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Нещо се обърках с този списък. Не разбирам защо фигурират в него плодове - ще ги носиш като фиданки ли? По отношение на куркумата, мисля, че ще си я намериш лесно в Перу, моята, която съм завъдила е от корени, които са внесени чрез Билла от Перу.

Мога да ти дам фъстъци, чушки, боб и царевица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Naydenov
 
 
 
 
преди 9 минути, Миленка написа:

Нещо се обърках с този списък. Не разбирам защо фигурират в него плодове - ще ги носиш като фиданки ли?

По-скоро като семена мислех да ги нося. Наясно съм, че повечето от тези овошки отнемат години докато почнат да дават плод, но все отнякъде трябва да се започне. :) 

Относно семената, които предложи - благодаря! Ще се свържем на лично да се уговорим с подробности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Naydenov

Така, още веднъж да изразя хиляди благодарности на Боби и прекрасното му семейство, че ми дадоха толкова много семена! Отивам към Перу супер подготвен в това отношение. Всичките местни плодове и зеленчуци, които не мога да намеря тук, ми казаха, че лесно се намират там. @Миленка - няма да се наложи да те занимавам и теб за семена. :) 

Отделно това вчера моят човек ми каза, че са купили висок клас тример и моторна резачка на Stihl, с които ще си направим живота там доста по-лесен. Нещата се подреждат малко по малко. Ще поддържаме връзка, и ще споделям с вас прогреса в градината. Най-вероятно ще питам и за съвети в движение. Благодаря на всички за помощта!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ще чакаме репортажи. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Успех и сполука в работата,  включително и с чсз-то. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване