Славянски

Видове плевели. Разпознаване, борба, употреби.

2 мнения в тази тема

Дълго време не знам повечето градински плевели по име. Някои ги знам, а баба ми, която беше учителка по биология, ги знаеше и всяко си го наричаше по име, но така и в съзнанието ми са останали имената им, но не и всяко кое е. Та потърсих най-накрая информация за основните плевели, със снимки и класификация, да се запознаем дето се вика. В тази тема можем да дискутираме различни такива видове, както и други тревисти или дървесни видове, които са станали инвазивни/плевелни, също и успехите ни и неуспехите ни в борбата с тях. А някои са и лековити растения, други си имат чисто практични употреби - например аз увивам млади овошки с листата на пирея, които са много дълги и удобни.

Та искам да пусна за начало ето тази статия, в която има описани някои основни видове за България:
Botanika.bg: Ръководство за разпознаване на плевели

И понеже стана дума за употреби на растения считани за плевелни, като ходих на Етъра тази есен един мъж плетеше кошници знаете ли от какво? Повет, кучешки дрян и леска! Първите две предполагам за мнозина са любими растения :) Очаквам включване от Боби.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години с Тиквичка почнахме един снимков албум, оставям го тук за референция:

https://bezmotika.com/gallery/category/2-плевели/?page=1

2 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.