Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Индиански банан, Паупау (Asimina triloba, Paw Paw)

Recommended Posts

Славянски

@Любо Д, каква кълняемост имаш дотук? Гледал ли си всички? В какви контейнери ги слагаш последно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 1 час, Славянски написа:

@Любо Д, каква кълняемост имаш дотук? Гледал ли си всички? В какви контейнери ги слагаш последно?

В бутилки от 2.5l вода Балдаран. От 12 само 3 не са покълнали, но едното е тръгнало леко, второто потъва и само един Sunflower е фира.

Всъщност големите корени са стабилни и здрави. Въпросът беше да не се захванат за дъното на чашката, а един едвам го измъкнах.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

@Славянски плувецът потъна след една нощ давене във вода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

@Славянски, семенаците се развиват отлично!

IMG_20210423_182220.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Браво! Ти им осигури добри условия. При мен има покълнали семена от PA Golden мисля, но са далеч от поникване. Другите са набъбнали. При Димо положението не е добре, но той не ги е държал при оптимални условия и ги е засушил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@peterstamov почна ли борбата със златките тая година?

Между впрочем и при мен семената от Словакия никват много добре. @Любо Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Сложил съм червени и розови лепки. Два дни няма залепена златка. Няма и нагризани цветове. Не виждам и бръмбари. Имаше 2-3 цвята с изгризани плодници, но вътре видях щипалки. На другото место по крушите и черешите убих три златки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

“Нагризани цветове”? При мен асимината едва разлиства.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 2 часа, Антоанета написа:

“Нагризани цветове”? При мен асимината едва разлиства.

Свиленград все пак...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

От местопрестъплението......  таз гад ходи да гризе и по черешите.  Червените и розовите лепки не вършат работа. Вероятно е привлечен от миризмата ли?

А мъхнатия бръмбар, ходим цялото семейство и чистим ръчно - да не пръскаме. Таз година по-добре. Всичко цъфти по-късно сякаш.

IMG_20210501_152214.jpg

IMG_20210430_125640.jpg

IMG_20210430_130056_1.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Как хубаво се е наместил на първата снимка. Ами ще трябва да ги намалявате, че лошо се учат. Ако няма свръхпопулация, трябва да има ефект. Но по върховете какво ще правите? Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

@Славянски, мислех, че бау бауто ми е взело-дало, обаче съм сгрешила, тръгнало е да се разлиства. На слънце ли да го садя или да го дондуркам още една година?

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 1 час, Миленка® написа:

@Славянски, мислех, че бау бауто ми е взело-дало, обаче съм сгрешила, тръгнало е да се разлиства. На слънце ли да го садя или да го дондуркам още една година?

 

Поне 5 години без слънце, като подлес на други дървета.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 3 часа, Миленка® написа:

@Славянски, мислех, че бау бауто ми е взело-дало, обаче съм сгрешила, тръгнало е да се разлиства. На слънце ли да го садя или да го дондуркам още една година?

Колко е голямо? В какъв съд е? Аз бих го гледал още година в контейнер (поне 20 см дълбок), ако е малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Което взех от теб на събора, нямам идея колко е годишно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
преди 15 часа, Миленка® написа:

Което взех от теб на събора, нямам идея колко е годишно. 

След като го разсадите в градината е нужно леко засенчване първата година. Аз го правих с агривело на няколко колчета..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Днес пак.......   не мога да седя там и да ги пазя. Трябва да чета какво ги привлича за да направя някакви репеленти.

zlata.jpg.f2117062023a26f1801a72206cf11b6e.jpg

Малко снимки от архивите.....

IMG-20170905-155340.jpg

 

IMG-20170905-155407.jpg

 

IMG-20190908-143241.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 3 часа, peterstamov написа:

Днес пак.......   не мога да седя там и да ги пазя. Трябва да чета какво ги привлича за да направя някакви репеленти.

zlata.jpg.f2117062023a26f1801a72206cf11b6e.jpg

Колко бръмбара имаше по дърветата? Какъв процент от цветовете са пострадали?

Не знам репелент ли или по-скоро капан ти трябва. На какво друго ги намираш тези златки?

Пише се, че ходят по рози. Ако вземеш няколко разцъфтели рози в саксии и ги сложиш при дърветата, да се занимават? :) По подобен начин за ловене на колорадски бръмбар се слагат "жертвени патладжани".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Четох разни работи снощи... По английските сайтове rose chafers се нарича във връзка с розите.

На руски Золотистая бронзовка. Правят капан подобен на този за осите  -

Цитат

Возьмите домашнее или магазинное вино, пиво, квас, разведите водой или попросту добавьте шепотку дрожжей в морс - и «наживка» вам обеспечена.

Вероятно се привлича от миризмите, както предположих. Друг пък пишеше че капаните за златката са бели.

Не са много бръмбарите, но са лакоми и като ядат цял ден от цвят на цвят   - миналата година оставиха няколко плодчета само да вкусим.

Асимината цъфти почти месец и привлича златката и на прецъфтелите и на сега отворилите цветове. По SHENANDOAH и SUSQUEHANNA имах нишан няколко цвята - гледам поразени са като че ли. 

Трябва да сменя лепливите листи с бели и да ги напръскам с нещо да миришат - розово масло а!? :smile:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
преди 22 часа, peterstamov написа:

След като го разсадите в градината е нужно леко засенчване първата година. Аз го правих с агривело на няколко колчета..

Гошев казва, че за толкова години, никога не е засенчвал асимина, а той вярвам има опит с тези растения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване