Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Индиански банан, Паупау (Asimina triloba, Paw Paw)

Recommended Posts

алина

https://sadovodstvo.in.ua/a120706-instruktsiya-proraschivaniyu-semyan.html

Боби, оцетна вода съдържа спори на оцетна гъба, ако оцет бил е естествен, а не химия..Не знам, как тя въздейства на семена. Ако на иглолистните и рододендроните с азалии  това помага, то на  листните  не знам. Може би не помага, а задържа ръст.

 Проверявах местата на участъка ни, където засадих семената  на азимините. Още не се вижда..Може би още спи, или загина завинаги..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ти кога ги беше слагала семената? Предната зима? На двора си има рискове. Аз слагам само вече покълнали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 19 минути, Славянски написа:

Ти кога ги беше слагала семената? Предната зима? На двора си има рискове. Аз слагам само вече покълнали.

Половина слагах в хладилника, но само ги измих с вода, не мих с Пермангана́тна вода или там кислородна.Мухлясаха още вътре, Другата половина през април миналата година  садих директно в двора, но засадих и мухлясалите , измих ги с перманг.вода и засадих. Но нищо не поникна, май.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Моите се разлистват на терасата...

20210317_105305.jpg

  • Харесвам 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

И тук има раздвижване
image.thumb.png.f611264e403dccf9f3228d5f6bc2ae8d.png

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@Любо Д никнаха/тръгнаха ли още семки? @Димо?! Моите вече са на топло, набъбват, но няма коренчета. Примата са наистина много едри.

@Venetka с нейните две от Полша май ще получи доста бърз старт. Не са малки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

@Славянски не съм пипал семките от последната снимка на коренче. Сигурен съм, че 99% са покълнали, но още няма пробив на повърхността. Това листо е от готово растение от друг източник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

:) викам как ги изчисли тия 99 % предвид броя семки... Дано тръгнат. То не, че никването е гаранция за дълъг и успешен живот - опасности има много - но е задължително начало.

Първо семената надебеляват, след това леко се зацепват от края и оттам се подава бяло коренче.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ммм, не знам Славяне колко бърз ще е старта. Две от Полша, две от семки дребосъка и мисля да купя от Екзотик плантс едно растение и това ще е като начало за засаждане в земята. Сега мъдрувам с какво и как да ги защитя от прякото слънце на вилата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз съм направил рамка от летви и мрежа за засенчване. А при някои си има достатъчно сянка от околни дървета. Но е важно и да се полива лятото, щото само със сянка не става. Аз не смея да се надявам половинметровите ми семенаци да дръпнат най-сетне това лято. Ще ги торя и дано! Ама и къртиците обичат да ровят в корените им...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

И аз подобно на Боби имам няколко семена от миналата зима, които не поникнаха, но и видимо не бяха мухлясали или изгнили. Запазих ги лятото в кутията с компост и сега след стратификация с едни костилки от бели праскови ги сложих на топло (някои праскови вече покараха). Дали пък нещо няма да никне? Ще е направо чудо, но да видим. Семките не са нито леки, нито меки или кухи. Не че ми трябват още фиданки от това семе, но пък може на друг да му потрябват.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Радвам се на листенца. С благодарности към Мишо!

image.thumb.png.ea27581ef3c2b4361872cd64fac53263.png

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

А @Mihail Mateev запази ли нещо "за терасата" или всичко замина? @Варела какво направи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Моите двечките са ок, но не са отворили още листенца.. явно нашата тераса е доста по-студена..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Хлебарката роди


image.png.20895292832612de01b07bb96b8f4a71.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Очевидно не е добра идея да се държи разлистващо се семеначе на студа... връхчето е измръзнало...

Но пък руколата май е добре.

20210325_092556.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@Ру® то не им е време още да се разлистват навън, може би след 15-20 април. Иначе не мисля, че на тези ми на двора ще са им измръзнали върховете. Предните години не бяха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Не отлагайте пресаждането в дълбок постоянен контенер! При мен корените вече са достигнали дъното на чашките, местенето става все по-трудно и опасно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

image.thumb.png.9e659e534f5a0b2a78886dfa87cbfff6.png

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване