Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Варела

За съботно-неделно градинарстващите

Recommended Posts

Варела

Спастрих си една мегатаблица (<-- тук линк) в гугъл.. и щото е за мое ползване затуй е споделена само за гледане..

1. Лист: "Съб.-неделно" - всички съботно-неделни и официални почивни дни от 21.11.2019 до 22.11.2020 съм ги направил в таблички 3х6=18 кутийки на лист А4, та да може да си драскам и с химикал.. общо 116 дни..

2 Лист: "По месеци" - какво се прави по месеци - сглобено от интернет, от на @Isa Bel писанията, като съм се опитал да крадна от Пол от Шипка и "тагването" по дейности.. Шрифта е любимия на @Боби Димитров ;) 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Стартера, с рязането точно на кайсиите, към момента, ми е малко странен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 2 часа, Пламен М написа:

Стартера, с рязането точно на кайсиите, към момента, ми е малко странен!

Водих се по ".. премахване на изсъхналите и мумифицираните плодове, предимно по костилковите овощни видове (череша, вишна, кайсия, слива и праскова)" и ".. резитби спомагащи да се отстрани заразата по клонките от брашнеста мана по ябълката и прасковата, струпясване по крушата, ранното кафяво гниене по костилковите" които ги дават по принцип през януари.. и понеже имаше много ранно кафяво гниене и по двете кайсии тази година реших да ги порежа и да ги пръсна "зимно" поне веднъж с бордолезов и нийм.. а защо чаках досега, а не го направих по-рано - ами те преди 2 седмици им окапаха листата..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
urbangardening

Позволете да предоставя малко информация, за всеки Градско Градинарстващ :) софиянец или дори любител, който се интересува от зеления начин на живот в големия град.
Бих предоставил, ако разрешите, сайта на градина за Дружба и всеки може да получи повече актуална информация на адрес: Urban gardening - Sofia

Приятно градинарстване :)

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

За много години от мен! Тая градина е чудесна, и като идея, и като изпълнение. Ако бях влязъл вчера, днес щях да съм там.....при първия по -слънчев ден с МШ сме там. Хора отиват там с инвентара си, садят, копат....и не се крадат.....а стига бе!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване