Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Гого

От Пловдив.  Занимавам се с книгоиздаване, печат и книгоразпространение.

На село съм от няколко години.

До сега съм орал земята два пъти годишно. Вече приключих с тази дейност. Пръскал съм против листни въшки. Приключих и с това начинание.

Решил съм да се отдам на пермакултурното отглеждане на плодове и зеленчуци за лични нужди.
Имам бегъл опит с мулчирането, но тази година ще е залегнало в цялата ми градина.
Частта за овошки и зеленчуци е 3 дка. Работата за това място никак не е малка. Всяка година ме обхваща тревата и градината продължава на самотека.

Миналата година се сдобих с малко машинки: моторна косачка, моторна коса, електрическа клонотрошачка за мулч, моторен свредел за пробиване на дупки в земята - мисля да го ползвам за засаждане на разсада в земята през картоните и мулча. Лесно е да направя дупки с него. Слагам разсада от кофичките и попълвам с биохумус. Предстои ми април месец заселване на гнездо с калифорнийски червеи. Предваритлно обаче си купих един кубик биохумус за 160 лв, да имам оборотен, че скоро няма да извадя от това гнездо.

Дворът ми е разграден, влизат всякакви животни в него. Таралежи, змии, лисици, гризачи, земноводни... Когато се населих тук, около мен нямаше нито едно дърво. До скоро обработваема нива, както и всичко около мен, като изключим стотиците декари лозя.

Добре, че след някоя друга година се сдобих с двама съседа, че и пистолет си бях приготвил. Малко е притеснително вечер сам сред нищото.

В градината хвърлям най-много физически труд, но това е най-неуморната ми дейност, която ми носи огромно удоволствие и наслада. Опитвам се да създам едно място със собствен микроклимат, с много растителност и приходящи диви обитатели. Преди и птичка не кацаше.

За да не стресирам с много снимки в темата, качих ги в отделен албум в галерията.

Градинарски албум: Свърталището на Гого

  • Харесвам 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Svilena Racheva

Браво, Гого! Разгледах ти албума- ей така се прави- от първото до последното нещо- ЕВАЛА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bushkata

Гого определено ми влизаш в списъка с вдъхновители!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Страхотно свърталище и снимки, благодаря! Колко е хубаво, че именно в годината на семейните ферми според ООН започваме такива прекрасни инициативи, просто е едно приятно съвпадение.

 

Тракийската низина :))) Как оцеляваш лятото там, човек? Имаш ли си подземие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Миналото лято нямаше темп над 35 градуса, което се води прохладно. :)

Иначе, два дни в седмицата бягам на 1600 м н.в., което е на 30 км от мен (Лилково). Там, по всяко време на годината, вечер се пали камината, та се живее.

Родопите са на 5 км от мен, но това не се отразява на температурата..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване