Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Tedy

 Здравейте! 

По-рядко успявам да вляза тук. Страхотни са ти растенията Славянски. Ще се прихванат! Щом коренът е в земята, няма начин да не тръгне, да не презимуват. След като прецъфтят им сложи малко тор и ги полей след това ( или преди дъжд) . Ще ти се отблагодарят. 

Вероятно есента ще  мога да осигуря  растения. Сега е малко късно, не че не съм експериментирала с бивш колега. Извадихме големи храсти във фаза завръзи ( след цъфтеж) и за капак ги сложихме в строителни отпадъци - да ги красят .... Оживяха!.... Не го препоръчвам обаче. Есента е най-добре да се засаждат. 

 Имам и малко снимки от миналата седмица специално за вас, но не мога да ги кача сега... Отлагам за утре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Дали е японска дюля? 

IMG_20200504_191634~2.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Утре ми пращат една японска дюля. Дали ще се хване???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@alys мисля, че е. Малко са назъбени вторите листа, но другите са истински.

@Александър Ал Ами зависи в какво състояние е. Ако е в контейнер, няма да има проблем, т.е. да не е стояла на гол корен с листата.

Ако искаш плод, ще ти трябва и втора, която да цъфти по същото време и да са различни.

Какъв сорт/вид ти пращат? Имат ли и втори?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Еее, значи моите, ако са еднакви, никакъв шанс за плод. Не е честно. :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Пращат ми Филиз от Пернишко и още един от Русенско.. Да видим. Няма да са в контейнер, защото не са от разсадник. Ние пари немаме... Една госпожа ми повярва, че съм убедителен... и още една... и имам една в резерв с по-розови цветове... Така се ожених първия път... оп... и се сгодих 3-4 пъти. Вторият път беше различно. Взе ме джадай и не ми дава да мърдам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 38 минути, alys написа:

Еее, значи моите, ако са еднакви, никакъв шанс за плод. Не е честно. :)))

Мисля, че няма да са еднакви. Със сигурност, бидейки семенаци, ще са генетично различни. Въпросът е да не са твърде близкородствени. Ще ти отговоря догодина, защото имам тригодишни семенаци, от едно растение отбрани семена, и се надявам да цъфнат. Мисля, че биха могли и на трета година да цъфнат, но трябва резитба и добър растеж в добра почва, което при мен не се случи.

Аз опрашвах миналата година еднакви на вид и цвят растения и стана. Тази обаче едното, от което бях вземал цветчета не цъфтя (беше много окастрено) и може и нищо да не излезе, защото гледам, че дюлята е хвърлила повечето завръзи. Очевидно другите два храста, макар и отдалечени, не са били генетично различни... Или друг е проблемът...

@Александър Ал Е, пари нямате, пък ти пращат? Много си обаятелен :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 11 минути, Славянски написа:

 

@Александър Ал Е, пари нямате, пък ти пращат? Много си обаятелен :)

Природа... кво да прайш??.. Още в отделенията, лелките казваха да стана актьор.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
greenn

Яп. дюла върза добре за разлика от джанките.

 

JapDjula-02-05-2020.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Да покажа първите коренчета японска дюля, които ще засадя утре. Опекох пръст, сложих мая за хляб, разтворена във вода... обърках кал, в която сложих коренчетата до утре. На снимката са отпреди тази манипулация.

spacer.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Корените не изглеждат добри. Може би е добре да намалиш листната маса. Дано се хванат. Семенаците имат супер коренова система за разлика от такива издънки. Червени ли са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Виждат се червени цветчета.. Днес идва пратката от Русе. Тази е от Пернишко. Зная, че е късно да се сади овошка, но едно-две да се хванат- доволно. Аз я да доживея да опитам вкуса им, я- не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Tedy

Предният път не можах да вляза отново... 

Здравейте!

преди 11 часа, Александър Ал написа:

Да покажа първите коренчета японска дюля, които ще засадя утре. Опекох пръст, сложих мая за хляб, разтворена във вода... обърках кал, в която сложих коренчетата до утре. На снимката са отпреди тази манипулация.

spacer.png

Наистина коренчетата не са особено добре, но подрежи отгоре и сложи по едно отрязано върху тях. Чак да стерилизираш почва за тези изключително издържливост същества.... Слагай в земята и поддържайки почвата влажна  ( както розите се сеят) . Сигурно няма да оцелеят всичките, но поне две три от тях -да!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Tedy
преди 9 часа, Славянски написа:

Корените не изглеждат добри. Може би е добре да намалиш листната маса. Дано се хванат. Семенаците имат супер коренова система за разлика от такива издънки. Червени ли са?

Издънките и големи растения с две ръце се вадят много гадно - еми, гадно си е . Те имат много дълбока коренова система и затова резултатите са такива.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Tedy
На 4.05.2020 г. at 21:46, Славянски написа:

Мисля, че няма да са еднакви. Със сигурност, бидейки семенаци, ще са генетично различни. Въпросът е да не са твърде близкородствени. Ще ти отговоря догодина, защото имам тригодишни семенаци, от едно растение отбрани семена, и се надявам да цъфнат. Мисля, че биха могли и на трета година да цъфнат, но трябва резитба и добър растеж в добра почва, което при мен не се случи.

Аз опрашвах миналата година еднакви на вид и цвят растения и стана. Тази обаче едното, от което бях вземал цветчета не цъфтя (беше много окастрено) и може и нищо да не излезе, защото гледам, че дюлята е хвърлила повечето завръзи. Очевидно другите два храста, макар и отдалечени, не са били генетично различни... Или друг е проблемът...

@Александър Ал Е, пари нямате, пък ти пращат? Много си обаятелен :)по

Моите лични наблюдения и от научни публикации - важно е да не са генетично абсолютно идентични ( т.е. Един и същи сорт например) , семеначетата вече са генетично различни и ще опрашват и майчиното растение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Tedy
На 4.05.2020 г. at 19:26, alys написа:

Дали е японска дюля? 

IMG_20200504_191634~2.jpg

Според мен също са бебета хеномелес, след някой друг ден ще си проличи повече

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Като реша да ги местя, пак ще питам, нека пораснат малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 1 час, Tedy написа:

Издънките и големи растения с две ръце се вадят много гадно - еми, гадно си е . Те имат много дълбока коренова система и затова резултатите са такива.

 

От Руситу май дойде по-хубава издънка... Не зная на цвят коя е по-хубава. Какви цветове са по-добре котираните?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Благодаря на Валери за хубавите бебе-дюлички. Благодарение на него, семейният мир е закратко възстановен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@СлавянскиТова специално за Славян. Кога не знаеш какво точно засаждаш, ама подхождаш ентусиазирано... първо 3 храстчета, а след 2 години още 3. Тая есен ще събирам урожая. Я погледнете не бъркам ли. Това плодове на японска дюля ли са?

photo_2020-06-14_21-49-03.thumb.jpg.332b833f6e63fc2dbb295c59172a586e.jpgphoto_2020-06-14_21-49-08.thumb.jpg.21e91b7dd49c5ea1dafed00f3a76bc10.jpgphoto_2020-06-14_21-49-28.thumb.jpg.1fb30471486255695173a8bea216403b.jpg

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване