Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гост

Компост от Долни Богров

Recommended Posts

jojkata2000
преди 9 часа, Димо 33 написа:

Така е, там разхода е за транспорт. 

Там има ли с какво да ти го натоварят?Дай някакъв адрес или телефон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Жожка темата е бая дъвкана тука :) Потърси в търсачката "богоров" и ще го срещнеш и по други теми.

https://bezmotika.com/topic/621-компост-от-долни-богров/

https://spto.bg/закупуване-на-компост-ибт-хан-богров/

Последно на есен и преди месец писах, и двата пъти ми казаха, че не може на едро, само на принципа спираш с колата и си пълниш чували. Но имай предвид, че този компост не е това, което си представяш.

С ваше негласно позволение, местя тия мнения в правилната тема :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 43 минути, jojkata2000 написа:

Там има ли с какво да ти го натоварят?Дай някакъв адрес или телефон

Имат фадрома, но трябва да си включен в графика. А, за да те включат пишеш редовно на мейл-а и чакаш да ти отговорят:   compost@spto.bg  

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Както каза Боби, компоста не е завършен. Слагам го за мулч и цяло лято си доугнива. На есен може да се накопае. То наесен може и пресен да се накопае, до пролетта ще е бомба. 

Просто не е удачно да се накопае и да се сади веднага.

При мен половината лехи са накопани и вече две години структурата е променена до толкова, че засаждам пипера с ръка, без садило. Сухо, влажно, почвата е рохка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Аз искам да го смеся с мойта баластра и да заприлича поне малко на почва...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

В такъв случай има вариант да разнесеш компоста върху цялата площ есента и да го наореш в земята. 

За мен по- добър вариант е да си направиш постоянни лехи и да внесеш компост като мулч само в лехите и на есен да добавиш оборска тор и да го накопаеш с правата лопата. Другата година мулчираш с нов компост и преценяваш дали пак да го накопаеш. Щом ти хареса структурата, накопаваш на няколко години веднъж, а компоста го ползваш за мулч. 

По този начин няма да има значение каква ти е била първоначално почвата, защото създаваш нова и с друго качество. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване