Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Годжи Бери (Lycium barbarum/ chinense)

Recommended Posts

Жоро

В двора има един храст от тоя "плевел".  Хората, от които е купен, не можаха да ми обяснят кой от двата вида е, но според мен това е chinense, който обаче не бил храстовиден, а дървовиден. Досега не е раждал, беше на сянка ( не понася сянка). Преместих го и взех резници. Да видим на новото слънчево място как ще вирее.

У нас от време оно е разпространен barbarumкойто е по-бодлив и с по-дребни плодове, но не би трябвало да отстъпва по медицински свойства. Много е добър за живи плетове. От него набрах една чепка от Перник и ще сея напролет, да видим. Двата вида често се бъркат. Ето GP например на снимката е chinense, но пише, че е barbarum. 

Се тая. Не ме кефи превъзнасянето и модността на определени растения, както стана с това преди десетина години, но това пък не трябва да е причина да ги отхвърляме. 

Някой има ли купен/ див сорт за да обменим?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При мен се представя ужасно и съм се отказал да го гледам на тоя етап. Става по 40 см и дотам. Но си бях вземал разсад от един човек от... Перник. Мога да те свържа ако искаш. Но това беше преди две години, не знам има ли още; цената обаче беше супер. При баща ми боднахме и стана два метра, при мен загинаха без едно, което май е само на корен и го пресадих в саксия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Мерси, Славянски, ако реша да си купувам още ще го направя оттук. Засега питам за някой, който има опит с определен сорт/вид, за да сподели освен резници и впечатления. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Имам обещана за на пролет пръчка от korean big, пък да видим. За живият плет, писал съм другаде как се ползваше едно време на село този бодливия, ако е още жив, мога да взема на пролет резници. https://bezmotika.com/topic/398-жив-плет/#comment-5844

 

На новото село пък съм чувал от комшийката че друга комшийка й била дала едно време годжи от "института" (не става ясно кой), макар че тя го нарича онова горчивото, но това лято не успях да го открия в гъсталака от зарязан преди 10 години касис и къпини. На пролет пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Абе да има там 1-2 храста за цвят и зор заман, пък ако се намери някой и да го яде, няма лошо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nevil

Привет и Честита Коледа на Всички:smile:

Да внеса малко цвят в темата:smile:

IMG_20190928_114344.thumb.jpg.ddb4b67e587505410bcbee22beb919c2.jpgIMG_20190928_114236.thumb.jpg.b25dd7cc7e937b7c5b05ee752c3e3ebb.jpgIMG_20190928_114201.thumb.jpg.675fc2e6f38a4ac336eb19d209bb7466.jpg

Да кажа  че ...........хич ме няма по сортовете.Тук са засадени два вида.........кръглички и с по продълговати плодчета(които  май не се виждат на снимките). Две години в началото .......си беше мъка. После ги закачих на капковото и пощуряха. Сега са над   три метра високи и нямат обиране. Цъфтят и връзват през цялото време .Нищо не Съм рязал по тях...............то грехота.:smile:

Пробвах ги на компот................охладен.............много приятен и различен вкус. Суших  ги  на електрическа сушилня на 50 градуса.  Видя  Ми се безкрайно дълго.  За 12 часа ...........ефекта  беше може би  на 70% .  Сега ги пускам в чая лепкащи. Сигурно трябваше още да съхнат.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Ако събереш малко плодчета и ги пратиш по пощата ще съм ти благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nevil

ОК......Първото бране е за Теб.:smile:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

миии само тая излишна тържественост ми секна желанието, а и не знам какво имаш предвид под "първото" при положение, че от написаното по-горе ясно се разбира, че вече си го брал, пък и не е нужен вселенски разум, за да се разбере, че имам нужда от количество, което се събира в пощенски плик, но нека бъде Суеверието ти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nevil

Здраве и късмет за всички през новата година.:smile:

Виш сега адаш..................някак си не Ми идваше асоциацията  между поща и пощенски плик ........не за друго,  тези гадини са толкова лепкави(годжитата.......сушени не доисушени) че не знам как щеше да Си отвориш плика. Сушил Съм ги и по двата начина......все си лепкат.

Друго Си мислех Аз...................едно малко пакетче с пресни плодчета по Еконт когато започнат да зреят. Първото бране защото ..............те си цъфтят и зреят цяло лято. Всяка седмица мога да Си насрочвам бране.:smile: (ако има време).   Така че ............ако все още искаш, прати адрес на офис на Еконт на лични и очаквай пратка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

не можеш ли да пратиш само семки от недоизсушените :))) не ми се дават 5 лв за еконт :>

пък аз мога да ти пратя резници от моите ( нямам плодове, досега не са раждали) по каквото искаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Изсушените плодчета в Била (предполагам, че все още се продават) имат семена за цял Китай. Преди години (не помня преди две или три беше) си купих и като засях, всичко поникна. От тях имам сигурно две растения, но толкова се "изгубвам" в храсталаците между малините и касиса, че не съм сигурна вече дали имам само тях или И от старото годжи, което така и не искаше да ражда повече от 2-3 плодчета. Тази есен ги окастрих, та не знам дали ще им хареса. Плодчетата са сравнително мижави, ако се очаква добив от тях. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 1 час, alys написа:

Тази есен ги окастрих, та не знам дали ще им хареса.

Пише, че колкото повече ги кастриш, толкова повече им харесвало, защото плододават на нов прираст. Иначе за добива...като за лечебно растение и 1 храст стига, просто ми е интересно да видя различни сортове. Ама да, губя се сред толкова многоточия и Местоимения, аман от хахави. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
greenn
На 2.01.2020 г. at 19:58, alys написа:

Изсушените плодчета в Била (предполагам, че все още се продават) имат семена за цял Китай.

И аз имам няколко растения от такива семена, само че от китайския магазин при женския пазар. Раждат по-дребни плодове от купените, а някои съвсем дребни. Коренищата са голяма напаст - дават издънки и се разпростират под земята. Не си заслужава особено. Бавно се берат, като ги суша голяма част почерняват и ги хвърлям. Ако бях сигурен, че китайците не ги пръскат с отрови, щях да си купувам и да не се занимавам. Напоследък прочетох за сорт Crimson Star, който е вкусен в сурово състояние и ще го търся.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 17 минути, greenn написа:

Ако бях сигурен, че китайците не ги пръскат с отрови, щях да си купувам и да не се занимавам.

На това да се надявате! По мои наблюдения китайците нямат никакви скрупули пред законите икономическата наука... да дрънка парата един вид. А според мен нямат и съзнание колко са зле нещата, които произвеждат.

Аз тия дни опитах плодове от един храст при баща ми, двугодишен. Още си стояха на растението в края на декември част от плодовете. Стават за ядене и пресни, но на вкус не са нищо особено. Някои хора ги консумират само сушени. Разправия си е, но ако му се занимава на човек и му растат добре - що пък не. Аз още не проумявам защо при мен този вид не расте, а се смалява...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване