Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Градината през януари

Recommended Posts

Славянски

Да не си помислите, че през януари нямало работа по/в градината - днес посадих касиса, подарен ми от Кошияма:
IMG_20200103_140202.thumb.jpg.f3f748abbbc2c69b8025e2b9cfc49d56.jpg

Обаче след два часá, малко да се поотпусне земята. И пак имаше малко замръзнали чимове отгоре. Все пак дупката стана хубава и надолу земята си е доста суха. Ето го и посаденото растение преди да го полея (бял касис):
IMG_20200103_142805.thumb.jpg.4f7c7c4f54c11fd09cb5158c70e428b6.jpg

Доста е къс работният ден в тези условия, но все пак го има. Не знам препоръчително ли е да се сеят растения при такива температури (нощна около минус 5-7), да не би да измръзнат, но не видях чак такава разлика между пръстта и пясъка за затрапване тъй или иначе. Успях също да засадя и два-три корена мента, както и резници за вкореняване. Но е добре торопочвената смес да е по-суха, иначе стои на буца.

В някой по-топъл януарски ден може да извадя и още земна ябълка, но първо да се изяде старата.

Между другото на 1-ви направих първите присадки за годината. Беше слънчево, но студено и ветровито и не най-приятното упражнение. Но друг ден за задачата нямах на селото на майка ми. Направих четири присадки на круша (издънки от един корен дива круша, който бяха отрязали) и една на ябълка. За джанки време не остана.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Това не е баш градинска, а по-скоро сезонна работа, но едно време са го практикували и у нас - а и водите са били по-чисти:

https://en.wikipedia.org/wiki/Ice_cutting

Правели са го например на р. Росица в с. Стоките. Складирали са леда на сенчесто място в дълбоки трапове: ред слама или сено и ред ледени късове. И са имали лед чак до горещото време по кръчмите. Даже не е било и толкова отдавна. Безплатен лед. За мен пък минусовите температури са идеално време за хапване на сладолед до печката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Ти сигурно знаеш и как китайците са измислили сладоледа? Или барута? Или защо никога не им е хрумнало да го използват за друго освен за фойерверки? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 6 минути, Ciao Li Min написа:

Ти сигурно знаеш и как китайците са измислили сладоледа? Или барута? Или защо никога не им е хрумнало да го използват за друго освен за фойерверки? 

Кажи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

През януари разработвам нови участъци от градината - почиствам ги от трева и през февруари ще посея на тях синап, проретен овес и фуражен грах за зелено торене. В снега се обработва лесно при мен. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Сега гледах една заснежена ябълка, която така и не успях да обера преди декемврийските студове (-12). Каквото беше по земята се запази в снега, но по клоните плодовете измръзнаха и омекнаха. Отказах се да ги бера (те са и високо). Та сега в януарския сняг видях поне четири птички едновременно на ябълката да похапват. Два коса и две кафеникави с подобен размер. Дояждат милите! И кой казва, че няма храна и реколта и през януари?! Глоговете също са отрупани. А от ябълките по земята животинките си отядоха. Та оставяйте по нещо и за птиците - и те душа носят!

Тази ябълка съм описал като сорт #6 (от Ренетите) и доста добре се държат плодовете за клонките, щом и в момента има много по дървото. По другите дървета отдавна няма ябълки.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, Славянски написа:

Сега гледах една заснежена ябълка, която така и не успях да обера преди декемврийските студове (-12). Каквото беше по земята се запази в снега, но по клоните плодовете измръзнаха и омекнаха. Отказах се да ги бера (те са и високо). Та сега в януарския сняг видях поне четири птички едновременно на ябълката да похапват. Два коса и две кафеникави с подобен размер. Дояждат милите! И кой казва, че няма храна и реколта и през януари?! Глоговете също са отрупани. А от ябълките по земята животинките си отядоха. Та оставяйте по нещо и за птиците - и те душа носят!

Тази ябълка съм описал като сорт #6 (от Ренетите) и доста добре се държат плодовете за клонките, щом и в момента има много по дървото. По другите дървета отдавна няма ябълки.

И при нас стана така, доста дребни необрани по върха ябълки ще служат за храна на птиците тази зима.

Първите 10 дни на януари бяха  с положителни температури,  време все още подходящо за садене на  дръвчета.  Възползвах се от тази възможност и  засадих  фиданка от саморасла  Бяла  череша, за която човекът който ни  я подари твърдеше че е от много хубав сорт, та ще видим от костилка какъв плод ще се роди.

:smile:

TimePhoto_20220111_125742.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Вчера се отчетох по здрач вече с една посадена фиданка. Земята беше полузамръзнала и неприятна за работа. Нищо общо с началото на месеца, когато не падаше под +5. Но съм доволен, че отметнах още едно дръвче за садене, защото времето за тях все не стига, а имам още няколко за разсаждане. Храстите въобще не ги броя. Но това ще е другия месец. Сега евентуално ще довърша някои резитби, ако няма много сняг и студ през деня.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Като тръгна да пада температурата тая вечер и реших да порина сняг навън и да огледам положението. Голяма красота! Всичко блести на челника - хиляди снежни и ледени кристали, все едно очички ме гледаха от всяка посока! Рядка гледка.

Освен че изчистих няколко пътеки, натрупах и сняг около едната смокиня и около стъблата на няколко млади райски ябълки, с което се надявам да ги запазя. Не успях преди зимата да защитя безтаниновата "Джиро", нито да стигна до нея в тоя сняг на 200 метра от къщи, та за нея - каквото сабя покаже. Би трябвало да даде фира над нивото на снега (уж мръзне при под -18). Тъкмо да я изпитаме. Досега най-ниско съм замервал -19,5 на 1-ви март 2018 г. Тогава Джирото още я нямаше. И нямаше съществено мръзнене на райските ябълки. Но бяха и увити с клечки и треви. Вече е под -19. Та отиваме към рекорд за последните пет зими. А и изгревът през януари е доста по-късен отколкото през март.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Освен резитби в студеното и ветровито време в края на януари, използвах по съвместителство и случая да навестя някои присадки. Имаше ленти за махане от предната пролет. Орязах съревноваващи се с присадки клонки и ги подготвих за новия сезон. Ето една снимка на сорт "Кармен" върху дива круша (присадката е високо, някъде на нивото на главата ми):

IMG_20220130_210213.thumb.jpg.3a2e766802b9e3564454f9f6f94cc250.jpg

Върховата пъпка не беше тръгнала, а само първата и настрани. Понеже посоката на растеж не ми харесваше, използвах къса орехова пръчка с чатал и зарязана на "V" да избутам клонката и да я насоча в желаната (вижда се вляво). Малко се уплаших да видя, че присадката остана от долната страна на подложката. Дано заякне! (Даже се чудя дали да не я увия отново с нова лента?!)

Иначе интересни червени клонки има този сорт. Това е вторият на дървото. На два други клона преди 3-4 години сложих дребна и красива круша стар сорт от района на съседното село, която зрее в началото на юли. Може и дадат плод тая година. Сякаш имат цветни пъпки. Но освен Кармен (едра лятна круша, мисля август) мисля да сложа и още един сорт на дървото. Оставил съм едногодишни леторасли за целта.

Всъщност бая пипкаво се оказа махането на фолиото. Нищо чудно, че башмайсторите ползват биоразградимо и не се налага да махат. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Тези дни преди дъжда почвата беше перфектна за копане. Леко влажна, буците се разбиват. Използвах топлото време да окопавам дръвчета и храсти. Насадих няколко камчатки и касиса/йощи. Неочаквано за януари, когато земята обикновено е замръзнала. Дори днес извадих няколко фиданки, които бяха за местене, орязах някои саморасли дръвчета, които бяха за махане (джанки, една ябълка). Животните им огризват кората, та не е такава загуба, че са без листа.

Направих и някои резитби, включително рязах бръшляна стигнал високо по една стара круша. При сериозен сняг може и да се пречупи, защото ще се задържа в листата. Отделно, че заради него реални плододаващи клони има само към върха.

Топло време. Дано не разбуди овошките твърде рано. Може и да направя някоя пробна ранна присадка при хубаво време.

Малко разочарование е, че на някои от ябълките, които бях присаждал, надписите със сорта са се заличили. Вариантите са 3-4 сорта, но перманентен маркер върху изолирбанд примерно държи, но върху лентата за присадки след няколко месеца се отмива/изчезва. Някои ги помнех, но другите... евентуално по кората и листата да се познае. Петровките имат различни листа.

Трябва да събера и някои калеми, но не преди да съм етикирал вече събраните, че ще взема да ги забравя. Но все не остава време за тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Славянски, днес получих от разсадника на Ангел Кръстев райска ябълка Фую, мушмула, и глог Скарлет, този който отдавна търся.. кка смяташ мога ли да засадя сега глога и мушмола или като Фую да сложа в земя в кофата и подържа ги так прикопани в кофа до пролет? Извинявай, че в твоята тема писах..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Моята?! Не е моя.

Сади ги. Ако не е твърде кално. За Фую само бих изчакал до март, но да е на студено. То при теб май не става много студено? Та може и сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 5 часа, Славянски написа:

Моята?! Не е моя.

Сади ги. Ако не е твърде кално. За Фую само бих изчакал до март, но да е на студено. То при теб май не става много студено? Та може и сега.

Реших засега да ги засадя всека фиданка в найлонов плик с почва, като саксия . Сигурно като стане по-топло глог и мушмула  ще засадя в градината. Фую ще оставя  на балкона в града. Селото  има средна температура, като в Добруджа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Един от възпиращите фактори за работа през януари е студеното време. Търпимостта към студ и поносимостта към болка не са еднакви за всеки, а и ако го правиш за удоволствие, някак не се връзва с мръзнене в сняг, кал и кучешки студ. Въпреки че я има и другата страна - мобилизираш се да свършиш необходимата работа въпреки условията и превратностите на времето, и това те удовлетворява, и удовлетворението е повече от претърпяната несгода.

И като говорим за студ, преди малко споделих в чата една история от човек държащ разсадник в Югозападна България - която за мен е съмнителна по много линии - но, все пак, "те подрязвали фиданки и при -15, и при -20". Първо, къде ти такива минуси по Петрич и Сандански? Но от друга страна, човек ако има да избута работа, се стяга и запретва ръкави, нали така? И, да, няма да тръгнеш януари по къси гащи и фланелка! Но и до печката или климатика работа не се върши :)

В тоя сезон мръзненето на ръцете, особено при работа с метални инструменти, е донякъде и по-тежко за мен от липсата на време. Замръзнат ли ми ръцете и почнат ли да ме болят и да нямам добър контрол върху инструмента - забрави тая работа! Влизам да се стопля. Но ако ръцете ти замръзват за броени минути, тогава заниманието дори с греене до печката, малко се обезсмисля. По-добре да свърша нещо по-пълноценно вътре отколкото нещо половинчато навън и само хем да мръзна, хем да си губя времето.

Ето днес ползвах дърводелско чугунено ренде за една ръка да правя едни фаски. Ами за броени минути, да не кажа секунди, болката от ледения метал стана нетърпима. Реално не можех да свърша работата. При все че бях взел уж зимни работни ръкавици, но някъде я оставих едната и се измъчих с голи ръце. Проблемът е обаче, че и с ръкавиците студът прониква. И подобно е като се катериш по стълба в тоя сезон или като режеш с ножица или трион с метални дръжки. Но и тук има едно "но". Взех няколко чифта ръкавици преди зимата, знаейки че ще имам проблеми с ръцете в студеното време и гледайки да се облекча. От тези ползвах основно едни:

https://stenso.net/produkt/rkavici-ot-kozha-i-plat/2794-gilt-winter-hv

Не мога да кажа, че не е имало ефект, но пак ръцете ми мръзнеха и вкочанят ли се веднъж, нищо не помага, особено ако са навлажнени.. И днес като не намерих дясната, реших да пробвам с едни други, които почти не бях ползвал:

https://stenso.net/produkt/kozheni-rkavici/1832-goldfinch-winter

Ами сигурно за половин час работа с рендето на -8 въобще не ми измръзнаха ръцете. И всъщност съм имал решението, но понеже другите - с по-тънка подплата и по-евтини - не ме удовлетвориха, и аз погрешно бях приел, че и със и без ръкавици - все тая, "нищо прави се". Е, да, ама не. Не бих казал, че ръкавиците са скъпи, но определено ми "развързаха" ръцете. И ги препоръчвам. Все пак са кожени, работни.

Щото имам и други, които са топли, но материята е по-фина и няма да издържат на градинска работа. Не са нито кожени, нито работни.

Та тези дни мисля да опитам и някакви резитби с телескопичния трион, да видим колко ще издържа и как се реже при -15. Хайде да не е -15, но под нулата определено. За копане в снега е ясно, че не му е сега времето, но да понаваксам с резитбите ще отвори после време за други задачи в по-хубавото време. Иначе вътре имам да разсаждам някои неща в по-големи контейнери, взел съм пръст, торф и прочие, и на топло ще го свърша.

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

https://mr-bricolage.bg/zimni-rkavitsi-s-podplata-ice-land/p/924116

 

аз ползвам такива, даже и на ски съм ходил и много съм доволен, да не говорим като съм на лозето или нещо друго да режа през зимата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване