Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Александър Ал

Много се колебаех къде да поместя тази тема. Накрая се реших- тук ще е. Дано да я направим интересна. Пръскачките са важен инструмент за растителна защита.
Когато преди 2 години засадих първите 6 дръвчета с големината на суровачки, си поръчах пръскачка от аглийския Амазон. 16 литрова, гъбна, пластмасова, с помпа за лявата ръка. уж я гледах в някаква класация на Амазон. После засадих лозички....пръсках няколко пъти едва разлистените фиданки и лози. Есента напръсках с хербицид плевелите и общо взето първата година пръсках малко. Вторият сезон вече знаех как да ползвам пръскачката, пръсках овошките, лозите и зеленчуците. Сега, преди началото на третия сезон овошките вече са над 20 броя, а лозите са 150 корена. Доматите по традиция ще бъдат 120-130 корена. По този повод се замислих дали не искам да си купя една от евтините акумулаторни пръскачки и да си спестя помпането на ръка. Здрава излезе помпата, ама ме блазни да сменя играчката. Имате ли поглед върху акумулаторните пръскачки? Струва ли си инвестицията. Кои модели бихте препоръчали или посочили като некачествени? Засега май съм се насочил към тази, защото сервизната база е непосредствено до местоработата ми:

res_7bafa2dff664c893dc13469cf5c3e2d2_full.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

Обмислям и аз обновяване на "техниката" за пръскане. До сега ползвах класическата пръскачка от медна ламарина,родно производство.Работи си без проблеми,само дето ми натежава вече.Разгледах и прочетох описанието на тази "Premium" и очаквам и аз някой да сподели опит. От описанието не ми стана ясно,след като се включи помпата,постоянно ли нагнетява,докато се изключи? Има ли връзка м/у ръкохватката и помпата - когато спреш да пръскаш за да се преместиш на следващото дърво или обект,спира ли автоматично нагнетяването?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Аз тази година се оборудвах с пръскачка Матаби.

Относно акумулаторните, предполагам това ще добавя една допълнителна тежест на гърба. Но колко..? Батериите им, като за UPS-и ли са и какъв живот имат?
Иначе имам и моторна пръскачка, но с нея като натисна два пъти спусъка и свършва разтворът, та някъде я ядат мишките от няколко години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 2 часа, Marangoza написа:

Обмислям и аз обновяване на "техниката" за пръскане. До сега ползвах класическата пръскачка от медна ламарина,родно производство.Работи си без проблеми,само дето ми натежава вече.Разгледах и прочетох описанието на тази "Premium" и очаквам и аз някой да сподели опит. От описанието не ми стана ясно,след като се включи помпата,постоянно ли нагнетява,докато се изключи? Има ли връзка м/у ръкохватката и помпата - когато спреш да пръскаш за да се преместиш на следващото дърво или обект,спира ли автоматично нагнетяването?

Явно спира и тръгва като натискаш и отпускаш Има два клипа в Ютуб. Пишеш пръскачка Премиум и излиза.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 1 час, Гого написа:

Аз тази година се оборудвах с пръскачка Матаби.

Относно акумулаторните, предполагам това ще добавя една допълнителна тежест на гърба. Но колко..? Батериите им, като за UPS-и ли са и какъв живот имат?
Иначе имам и моторна пръскачка, но с нея като натисна два пъти спусъка и свършва разтворът, та някъде я ядат мишките от няколко години.

Харесва ми, че не е оловен акумулатор а Ni-Cd... Както писах в първия пост, имам хубава пръскачка-помпа, но за мен заниманията в градината са и бъзикане с разни играчки и затова си правим интересното.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Днес ходих да питам във фирмения сервиз за пръскачката "Premium". Казаха, че са доста читави и че имат всякакви части за тях, но не се развалят. Освен това гаранцията не включва акумулатора. Така де. Аз си купих.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз имам най-евтината, която намерих - на Хърли за 18 лв. За щастие я ползвам достатъчно рядко, че да няма особено значение за мен. Миналата година мисля че съм правил 1 нийм на фиданките против нашествието от гъсеници, 2 пъти мляко на доматите и 1 път коприва или беше микс с английска сол. Това е. Като се има предвид, че още при първата употреба я изтървах на камък и се спука, та после я лепих, държи се много добре. Не бих купил моторна или акумулаторна, освен ако нямах няколко дка плодзеленчук.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 10 часа, Боби Димитров написа:

Аз имам най-евтината, която намерих - на Хърли за 18 лв. За щастие я ползвам достатъчно рядко, че да няма особено значение за мен. Миналата година мисля че съм правил 1 нийм на фиданките против нашествието от гъсеници, 2 пъти мляко на доматите и 1 път коприва или беше микс с английска сол. Това е. Като се има предвид, че още при първата употреба я изтървах на камък и се спука, та после я лепих, държи се много добре. Не бих купил моторна или акумулаторна, освен ако нямах няколко дка плодзеленчук.

С моите 150 лози няма как да обявя бойкот на пръскачките.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Я споделете както по-горе е писал @Александър АлКои модели бихте препоръчали или посочили като некачествени? Иска да взеа акуулаторна 20л резервоар и гледа :  https://www.cmx.bg/product33154/akumulatorna-praskachka-powermat-pm-oa-20t-12v-15ah   (Вградена гел батерия (оловно-кадмиева) с капацитет  15Ah) +  https://www.emag.bg/akumulatorna-pryskachka-kapacitet-20-l-vkljucheni-3-djuzi-mfer-gf-0665/pd/D5MSJ7MBM/#specification-section    

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Защо Ви е толкова тежка? Аз бих предпочел да изпръскам 2 х 10л... Даже 15 литра течност си тежи. Машинката и тя е 5 кг... Може пък аз да не съм запознат с правилата на фитнеса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Поръчвам си една акумулаторна пръскачка от Вюрт:

https://eshop.wuerth.bg/prskachka-2v1-rchnas-bateriya

Дават ми я за 78 лв.

image.png

С тия чайов, коприви.. Отели ми се вола да помпя.

По принцип мисля да си пригодя един контейнер с един дълъг маркуч, към който да закача компресора си. Така ще мога лесно да разхвърлям едно друго. Но докато го измисля, мисля да взема тая работа. 

Само не знам това работно налягане 0.4 - 0,45 MPa, което е 4,5 бара, не е ли много за компостен чай с бактерии. Или трябва да фъргам отдалече, да не се пребиват.

В друг сайт пише, че налягането от 0,15 до 0,4 МРа, което е по-добре.

Батерията била вградена. Не знам как ще се сменя..

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 17 минути, Гого написа:

Поръчвам си една акумулаторна пръскачка от Вюрт:

https://eshop.wuerth.bg/prskachka-2v1-rchnas-bateriya

Дават ми я за 78 лв.

image.png

С тия чайов, коприви.. Отели ми се вола да помпя.

По принцип мисля да си пригодя един контейнер с един дълъг маркуч, към който да закача компресора си. Така ще мога лесно да разхвърлям едно друго. Но докато го измисля, мисля да взема тая работа. 

Само не знам това работно налягане 0.4 - 0,45 MPa, което е 4,5 бара, не е ли много за компостен чай с бактерии. Или трябва да фъргам отдалече, да не се пребиват.

В друг сайт пише, че налягането от 0,15 до 0,4 МРа, което е по-добре.

Батерията била вградена. Не знам как ще се сменя..

Става. Еднотипни са с минимална разлика в дизайна. Батериите са обикновени оловна акумулаторчета и могат да се сменят. Тези с литиево йонните са много по- скъпи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Галина Рупчанска

А пръскали ли сте зеленчуци с бензинова? Възможен ли е този фокус, или ще ги издухам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Преди години си бях взел бензинова пръскачка, защото прави хубава струя, широка, но без да пребиеш някой, ако я насочиш към него. Мята и нависоко, заради дръвчетата. Мисля я ползвах 2-3 пъти. Има си спусък и врътка за дебита или нещо такова. Няма проблеми. Струята е много приятно. Основният проблем е, че много бързо свършва резервоара. Впоследствие я зарязах под навеса и мишките й изядоха доста неща. Също и много бръмчи. Пък и не е кой знае колко лека, заради този двигател. Докато оправя всичко с нея, напръскам, наливам, преливам. Целият ставам бом-бок. А това не ми е в представите за нормално пръскане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi

На мойта пръскачка й смених маркуча, сложих 5 метра. Сега не се налага да я мъкна на гърба си, премествам я от дърво на дърво. Стои на земята и с тази дължина едно дърво се обхожда спокойно.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Размисли за разликите в литрите. 1 китайски литър +0,833 европейски. Майтап бе.. Това е по повод пръскачката. Акумулаторно китайче Premium с вместимост.... Май не поема дори 15 литра... Има разграфени метки, които не отговарят на нивото при прецизно измерване. Вижте разликата на маркировките при 10 литра течност. Иначе..нямам забележки. Пръскачката е огън. Още веднаж да повторим: Обозначените цифри са удебелените с маркер фабрични такива. Чертата отгоре е реалното ниво за 10 литра. И това не е , щото моята бройка е сбъркана- всичките с този корпус са така.

________________________-2-1144x1080.jpg

ниво.jpg

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване