Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

alys

Великата Доматена Тема - 2020

Recommended Posts

Варела

Ето ги и моите бебешоци.. гледат снега на двора ;) .. Накиснати на 14.III, посяти на 15.III и първите се подадоха от пръстта на 20.III.

IMG_20200401_075527.thumb.jpg.1efc04677425174ffbb6095d58dd37cf.jpg

Инак легендата за сортовете през 2020 е в коментар на 1ва страница от темата..  

 

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Това се казва сеене, Варелче! Браво!!! :)

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
Отговорено (Редактирано)
преди 4 часа, alys написа:

Това се казва сеене, Варелче! Браво!!! :)

Измислих си "редосеялка" от една прозрачна плексигласова опаковка от кухненски нож.. довечера ще я снимам..  бродерията ми се получава перфектно и с накиснати семки.. даже по-мокрички - по-добре се хлъзгат (то туй май ясно :) )

Редактирано: ето снимка

IMG_20200401_185127.thumb.jpg.b507cec2e653add79b4a58c2a03a7027.jpg

Редактирано от Варела
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Малее, Валери! Нашия прозорец след пикирането беше така зареден, ама това твоето тепърва ще се увеличи. Къде ще ги слагаш после??

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Таман като станат за пикиране, ще ги местиш навън сигурно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 9 минути, alys написа:

Таман като станат за пикиране, ще ги местиш навън сигурно.

Да, затова се замотах със сеенето тази година с +1 седмица.. ще ги сложа в тунелче, навън веднага след пикиране.. примерно от 10-15 април до към средата на май.. като от 5-6 май нататък мисля поетапно и да ги засаждам..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

И Сибирската мечка е завързала. :) Приложих метода на Боби с белия лист и резултатът ми хареса. 

 

IMG_20200402_093611.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Би ли споделила "тайната на белият лист", че нещо съм я пропуснал?Целта е да да отразява светлината ли или някаква друга конспирация :)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Няма тайна. Фон - лист, длан, друго равно - поставен зад обекта на заснемане, помага на несъвършените системи за автофокус в телефоните и по-ниските класове фотоапарати. Втора точка е да не се опитваш да снимаш от прекалено близо, а да снимаш от разстояние, което позволява добър фокус, а после да кропваш.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Накарах ММ да направи списък със сортовете домати, дето сме ги наредили тая година. Докарали сме ги до 14 сорта. А това ни е едва втората година за засаждане на домати. Май трябва да спра да отварям темите за доматите, че ако така върви пристройка ще трябва да правим към къщата за тия разсади.

photo_2020-04-02_18-00-44.thumb.jpg.4f331931d4cb9f0ad3e131e5e3105c21.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

@Venetka, по колко от сорт ще садите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Ру®Миналата година бяхме сложили само един ред домати. Наши дето успяхме да ги отгледаме като разсад и няколко вида от Валери.

Върти ми се в главата, че бяха около 30 корена, ама ги бяхме нагъчкали и трудно се беряха. Особено като два пъти се стовари реда с доматите с все коловете и тел. Почвата ни изненада и се оказа, че колове трябва да се забиват на много голяма дълбочина, за да не падат. За тая година още не сме говорили какво им правим като конструкция, ама принципно мислехме да сложим два реда. Един с чери и един с други домати. ММ ги пикира тая година и максимума беше 6 броя от вида, за да има и за раздаване. 

Мисля, че до 3 броя от вид ще е добре. Зависи и как ще се развият след пикирането сортовете .То даже миналата година ни бяха в някакъв момент много и раздавах, ама око ... ненаситно. Та да кажем.. 14 сорта по 3 от сорт... 42 корена. Предостатъчно ми се струва. 

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Да не кажете, че не съм ви показала домашните кученца ;)

 

IMG_20200403_155023.jpg

  • Харесвам 2
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Чисто информативно ще кача и моят списък за тази година, който трябваше да е по-малък от миналогодишният(18бр), но не знам какво се обърка и стана по-голям.

Домати 2020

1.Афен

2.Биволско сърце

3.Баневски

4.Бонония

5.Волрон Черен

6.Пожаревски

7.Германска Червена Ягода – Христо

8.Гордостта на Гритмире – Христо

9.Лабрадор

10.Миляна

11.Мондиал F1

12.Мой  Жожката  :)

13.Мой 1 – събирани семена от купен домат

14.Мой 2 – събирани семена от купен домат

15.Мой 3 – събирани семена от купен домат

16.Момини сълзи

17.Розов Блян

18.Розов домат (от срещата)

19.Розов консервен от комшийката (не знам как се казва)

20.Финал F1

21.Черен Ананас

22.Чери Аморозо

23.Чери Лилаво

24.Чери с Черна шапка

25.Яша Югославски

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

И аз да публикувам един списък:

Чери жълта круша. 

Чери жълта перла.

Чери черно продълговато.

Момини сълзи, 

Розов блян, 

Меделина

Паррис F1

Розова магия

Розов хасковски

Ponderossa

Фаворит

Руми Варна

Сърцето на Албенга

Бях заложил още един варненски сорт- подарени семена червен салатен, но от 2 зареждания не изникна нито едно семенце.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Живот и здраве средата на месец май ще садим разсади от:

Домати (6 сорта): ръгби, златен медал, трапезица, дорина (F1) и някакви сърца - розово и червено.

Физалиси (2 сорта): перуански #3 и tomatilo amarilla

Черита (14 сорта): аморозо, зелени, черни и кафяви черешки, жълта круша,  севастопол, бял касис, блондинка, бонбонче, брендиуайт чери, цзи би ю, томатино де джелапа, гардинър дилайт, суит тинг грейп 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Теди, трапезица сяли ли сте досега? Хич не я одобрих. По-миналата година се бях объркала и мислех, че е вкусен домат, ама нищо подобно. А и като завръз май не ме впечатли. Сигурно ти не си отговорникът и затова така.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

В чата написа, че хибридите са 5. Това имах предвид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

@alys

Не сме гледали Трапезица до сега. Шефът си ги е избрал и не се меся за да има мир. Ако не стават за ядене ще отидат за консервиране.

Най-вкусният домат който съм яла въобще някога!  е един светло розов с форма на сърце. Някаква кръстоска, производство на баби от село Негован, Софийско. Обещали са ни някой и друг корен. Стискам палци да стане.

Да допълня: чакаме и още няколко стръка разсад от баба Йотка от селото, която ги гледа от 20 години и отделя семето от най-рано узрелия домат.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 37 минути, Теди написа:

Живот и здраве средата на месец май ще садим разсади от:

Домати (6 сорта): ръгби, златен медал, трапезица, дорина (F1) и някакви сърца - розово и червено.

Физалиси (2 сорта): перуански #3 и tomatilo amarilla

Черита (14 сорта): аморозо, зелени, черни и кафяви черешки, жълта круша,  севастопол, бял касис, блондинка, бонбонче, брендиуайт чери, цзи би ю, томатино де джелапа, гардинър дилайт, суит тинг грейп 

Тоя физалис как го садите, че аз от срещата взех един и го посях в една кофичка от кисело мляко, но вече цал месец нищо няма

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване