Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

alys

Великата Доматена Тема - 2020

Recommended Posts

alys

Догодина, живи и здрави, в градината ще садя:
Радуилски, Влахова, Шопски, Издължен розов Краси,Червено сърце Чакал, Розов едър, Бай Хасан, Момини сълзи Краси, Калманс Пинк, Розово с картофени листа, Каспийски розов, Аметистово бижу, Хармония, Дружба Ким, Червено сърце Лесново, Червено сърце (златен медал от 48 г) , 2-3 черита.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 53 минути, alys написа:

Догодина, живи и здрави, в градината ще садя:
Радуилски, Влахова, Шопски, Издължен розов Краси,Червено сърце Чакал, Розов едър, Бай Хасан, Момини сълзи Краси, Калманс Пинк, Розово с картофени листа, Каспийски розов, Аметистово бижу, Хармония, Дружба Ким, Червено сърце Лесново, Червено сърце (златен медал от 48 г) , 2-3 черита.

Еха пак ме изненада с нови сортови....но мисля да не са само това.Ще ти предложа и от мойте поне два сорта още.Ранният розов и този от Буба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

@jojkata2000 Възможно ли е да са се омешали етикетите нещо? Баневския, ако е взет от мен, е сред най-едрите домати, дори в нашите условия дава редовно по над 600-800 г домат, едро червено сърце с тънка ципа. Пожаревския домат (от Елена от ферма Пожарево) цветарите го прекръстиха на Пожаревски змей щото ражда много и дори при нас има бая завръз на фона на розова бангия и намсико.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 22 минути, Боби Димитров написа:

@jojkata2000 Възможно ли е да са се омешали етикетите нещо? Баневския, ако е взет от мен, е сред най-едрите домати, дори в нашите условия дава редовно по над 600-800 г домат, едро червено сърце с тънка ципа. Пожаревския домат (от Елена от ферма Пожарево) цветарите го прекръстиха на Пожаревски змей щото ражда много и дори при нас има бая завръз на фона на розова бангия и намсико.

:) Не знам какво се е объркало, но определено не е при мен.Всеки разсад беше надписан един по един а след това при пикирането имаше ножче с надпис което при саденето се бодваше до корена.Баневски ги имах и в оранжерията и навън и раждаха  много, но дребни даже качвах снимка тук.

Пожаревски го имах само в оранжерията, но роди много малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Вероятно е преди да се стигне до разсад ;) Още на срещата в големия хаос при експлозията на доматените семена. От същите семена гледаме 3 семейства градини и няма такъв домат ситен с дебела ципа от този сорт. Според мен мятай семето и март месец наново ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 11 часа, jojkata2000 написа:

21.Черен Ананас – Не направих голяма разлика с Черен Волрон

Черен Ананас няма нищо общо с Ворлон поне на външен вид, а и по вкус се различават, макар че за мен и двата са доста вкусни. Преди всичко, въпреки името, Ананасът е отвън по-скоро маслено зелен, докато Ворлон си е типично "черен" домат (т.е. тъмно червено кафеникав). 

Черен Ананас: http://tatianastomatobase.com/wiki/Ananas_Noir

Ворлон: http://tatianastomatobase.com/wiki/Vorlon

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 3 часа, Ру® написа:

Черен Ананас няма нищо общо с Волрон поне на външен вид, а и по вкус се различават, макар че за мен и двата са доста вкусни. Преди всичко, въпреки името, Ананасът е отвън по-скоро маслено зелен, докато Ворлон си е типично "черен" домат (т.е. тъмно червено кафеникав). 

Черен Ананас: http://tatianastomatobase.com/wiki/Ananas_Noir

Ворлон: http://tatianastomatobase.com/wiki/Vorlon

:) Като гледам снимките Черен ананас въобще не съм имал.И двата бяха като Волрон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Боби възможно е на срещата да е станало някакво объркване, защото там пишехме на пликчето и каквото беше написано това съм писал и аз.В крайна сметка продължаваме с експериментите и като гледам май този процес ще е безкраен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

ВоРЛон :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 1 минута, alys написа:

ВоРЛон :)

На мен на пликчето ми пишеше Волрон и така съм го запомнил....ето откъде идват новите сортове :rolleyes:

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Днес установих, че единственият маносан сорт от всичките 50, е точно Скай Комиш, спряган като устойчив против картофена мана. Само едното растение и по-точно три доматчета изцяло бяха маносани и няколко с леки загатнати петънца. Ама беше в гъчканата, където ми беше трудно да пръскам с триходерма. Иначе си има добра листна маса и изсъхнали два-три долни листа. Като цяло, съм много доволна от навесите. Скай Комиш беше под открито небе. Също видях, че един Шопски има петна по стъблото, но доматите му нямаха поражения (а и почти ги бях обрала).

Обрах почти всичко. Оставих само по-дребните домати - и с тях, и без тях ми е все тая. Да видим дали температурата ще падне под обещаните 4 градуса тази нощ. 

Някой може ли да каже как обикновеният градинар може да определи, че има опасност от слана?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 9 минути, alys написа:

Някой може ли да каже как обикновеният градинар може да определи, че има опасност от слана?

Ако е валяло през деня при температура под 10 градуса и се изясни преди полунощ шансовете за слана в котловини и високи полета са големи. Утре сутрин ще пропусне, че земята е още топла от тия 30 градуса оняден, но следващата сряда сутрин може и да ви удари.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Много благодаря за отговора, min-4o! Само гроздето не съм обрала и тиквите. Значи да не се мотая много. :) Другите култури ще издържат (доматите и пиперът са почти обрани). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov

10 октомври

2 вида биволско сърце - на едно стебло

1.thumb.jpg.99be2341bd2a31a3f7eaeb48ea3b5515.jpg

Краставиците си продължават

2.thumb.jpg.f68aa9de33a317a415d3ffd73486f9da.jpg

Елешнишките домати

3.thumb.jpg.30e60d3694ffa05fd902e28bb96c0e85.jpg

Карабунарските домати

4.thumb.jpg.3bdac2e3131bca32773f8b6a44298181.jpg

Жълт домат

5.thumb.jpg.b87941068d4dc25d5dc3f3be423fd8cc.jpg

Домат от Оризово

6.thumb.jpg.2bf552c7ba0da1e63f1c0ea954be4261.jpg

Тиквичките също продължават

7.thumb.jpg.19c8525e4af259b3a44245e7e3a005ed.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Една констатация за сезона - сред набраните домати имам маносани (в началото не им личеше), но имам и чисти. Чистите са расли под навесите. Става дума за третото бране. При първите две нямаше мана. И трите бранета са на зелено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз съм много приятно изненадан от Чероки грийн. Разсаждах ги в началото на юли и от началото на октомври имам късни домати, не само тези, а и черита, Черен принц и Сан Марцано. Те и ранните черита още не са преминали, но е хубаво да имаш пресни в това време.

IMG_20201019_150901.thumb.jpg.1221b86af79fca531af8d62c65870109.jpg

Това са Чероки грийн и Йелоу стафър (или "жълт за пълнене"). Зелените са супер сочни и сладки, а месото им е зелено като на киви, въпреки жълтеникавата ципа. Ще ги сея пак догодина. Благодаря за семето на Алис мисля. Отбрах още.

Йелоу стафър (Yellow Stuffer) е много родовит, но не е за салата. Със суха и твърда външност, още не съм ги пробвал с боб или ориз пълнени след изгребване на семето и пулпата. Иначе е досущ като жълта камба. Ето още една снимка:

IMG_20201014_103012.thumb.jpg.073a38f27f1acbfea00ca2550c41aa15.jpg

Доста едър. И отгоре:

IMG_20201014_103058.thumb.jpg.b6d740b64faa7586502f4904cd84cf8f.jpg

Ето и едно от растенията:

IMG_20201019_151037.thumb.jpg.185bbc605c60116602cb64adb327073e.jpg

Превъзмогнаха маната за разлика от черните сортове, от които май само черитата са добре:

IMG_20201019_151201.thumb.jpg.486b2179d640619dfb2cad9238d347d5.jpg

Зеленото грозде остана по-дребно и пострада от сянката и маната, но пак го опитах:

IMG_20201019_151134.thumb.jpg.584536512715d58c3befdd5934bfa2f5.jpg

Доволен съм от късните домати и най-вече от червените черита.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov

21 октомври .. дали доматите (поне) ще порозовеят - предстоят още няколко слънчеви дни

1bs.thumb.jpg.a9d3444514d6e5859fa42420ef940d02.jpg

биволско сърце

2kr.thumb.jpg.4911f4334327a11acc152e557787a1b9.jpg

3or.thumb.jpg.084a0a08c87ae0ffff5bdb090c311630.jpg

домат от Оризово

4el.thumb.jpg.32e87ca7c3a943314caf7c8f57944aff.jpg

албенга

5krb.thumb.jpg.73b94126c35d82b3abf1a76c045ee975.jpg

домат от Карабунар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

По това време на годината искам доматите да се запазят колкото се може повече време зелени, за да имам за по-дълго време домати за салата. Те така или иначе ще узреят вкъщи на по-топло.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

При нас всички растения са тотал щета след първата слана. Обрахме 3-4 кг зелени домати и 2-3 кг зазрели и единични узрели... Но не са вкусни, даже ми гаднеят леко. Не е като зрял в жегата домат. Няма го тоя наситен вкус, блудкави, а зрелите вътре хлебнеят, сипкави... Трудно ни е да ядем невкусна храна. Ще ги притикаме на сос вероятно... Със смяната на времето вън изведнъж тръгнаха стъргани моркови с цвекло, зеле, кьопоолу, мариновано цвекло и такива салатки. Дори таратор правихме оня ден с последните краставици и накрая го изядоха котките.

За догодина основната промяна в асортимента е да намалим всички варианти на "розово нещо си" и да си караме повече с нашите сортове. Също и всички корени ще ги оставя на 2 стъбла, а черитата - на 4. Ще пробваме сефте и вкореняване на първи-втори култук. Тъй като при нас няма шанс домат от 5-6 китка да узрее, а и да го стори ще е по това време, излиза по-практично да имаме 2-3 вълни по-млади растения, които да дадат 1 китка.

За протокола, ето какво пробвахме тази година (редът не е по някакво качество, а как са влезли в лехата):

  • Матина
  • Аурига
  • Пол Робсън
  • Зл. Медал
  • Банево
  • З. Гигант
  • Яша
  • Р. Блян
  • З. Зебра
  • Пожарево
  • Лозан
  • М. Сълзи
  • Р. Магия
  • Ч. Ананас
  • ЧБС

От черитата:

  • Аморозо
  • З. Грозде
  • Ч. Щапка
  • Ч. Кафяво
  • Ч. слива
  • Кръгло
  • Тайргър блъш
  • Бял касис
  • Ж. Круша
  • Ч. Лилаво
  • Сънголд

Консервни:

  • Рио Гранде
  • Рио Фуего
  • Сан Марцано
  • Спекълд Роман

За повечето съм писал в предишни теми. Пресните впечатления:

Черна слива има огромна вариация в плода. От размер дребно яйце на ппдк с остър връх до дрено кокоше яйце с объл връх. Много дебела ципа. Ще го спирам, или ще търся друга версия.

Бял касис е най-родовитото чери като бройка, но като тегло - черно кафяво и Аморозо. Понеже е дребно, зрее и в студеното и си запазва вкуса. До последно цъфтя.

Тайгър блъш е супер, но в края на сезона става с много дебела и жилава ципа. Трябват му повече стъбла

Зелено грозде явно има различни щамове, защото едните растат като 40-50 см храстче, другите - нормално нависоко. Лошото е, че в началото не се разбира кой какъв е.

Спекълд Роман даде супер плод и като размер, и като брой, и като вкус, предвид късното начало и кофтито място. Би станал и за салата, ако няма друго, но е твърд.

Черен ананас отстъпи на Пол Робсън и по растеж, и по брой домати, а и като вкус са много сходни. Догодина ще пробвам друг сорт от този тип на мястото на Черен ананас.

Всичките розови нещо си са доста зле в нашите условия. Мисля, че са селекция за някакви супер префинени градини и оранжерии. Момини сълзи се справи супер, след ланския фалстарт.

Златен медал и Зелен гигант ни харесаха и на вид, и на вкус, но от 6 растения обрахме общо 10 домата. Много мята цвят, бих казал наравно с розово нещо си. Докато други едри, като Пожарево или Банево, задържат повече.

Ще ми е интересно да видя списъка със сортове на @Panik!

ps: Сорт Баба Ани го няма в списъка. Подари ни два корена разсад. На единия се задържаха само 2 домата, но всеки беше над 700 г. На другия се задържаха доста и по-важното е, че не метна цвят на китка 3, 4 и 5 и дори имаше завръз на 6 до преди сланата. Ще го добавя в селекцията догодина.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

От няколко дни насам, днес за първи път успях да видя градината по това време. Всичко е заминало. :) Висят някакви зелени домати, които може да оберем. Друг е въпросът какво ще ги правя. Ако стават за нещо, добре, ако ли не, и овцете са хора. :D 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване