Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

alys

Великата Доматена Тема - 2020

Recommended Posts

jojkata2000

Ще се наложи да допълня списъка с още два домата, които купих миналата седмица.

26.Хейнц (Semenarna Ljubljana)

27.Новосадски (Semenarna Ljubljana)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Чудя се дали да изчакам до 7-ми май и тогава да занеса всички разсадни табли с разсад домати и пипер в оранжерията или още сега. Разликата е, че след 7-ми по прогноза, температурата ще е 9 градуса, което в оранжерията ще е 7, най-вероятно. Дотогава ще е 4-6 градуса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

За днес приготвих 10 коренчета. Ще посадя Фаворит и Сърцето на Албенга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

Хелоу пийпл! Ще пусна списъка по-долу, за който съжалявам че е в този вид ама много време само за естетическо преправяне. Май са към 20 сорта. Черита и големи 50/50 почти. Смятам да "гледам" на две места. Едното е екстремно на "ГараЖарден", или традиционно връз гаража (където заминават чертата) , а другото е все още проекто - такова (вече на земята) в землището на село Дъбрава (там заминават големите).
Е. па списък :

1. ОПЛАКА
2.Окаксиканско Бижу.
3. КАЛВС ХЪРТ
5. ИТАЛИАНСКО ДЪРВО
7. ЕВЪРГРИЙН ЕГ 1

1. БялКасис 2
2. АМОРОЗО А
3. Полско ЯЙЦЕ ПЯ Под въпрос. Боледува.
4. Цзи би Ю Ю
5. Рома ЧЕРИ РЧ
6. Жълта круша ЖК
7. Маризол МАЖИК ММ 1
8. Гардънърс дилайт ГД
9. Шоко КРУША
10. Суийт тинг грейп

1Стар Идеал
2.розов едър
4.розов гигант
9.червена зебра
10.зелена зебра
11.оранжев гигант

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Йоско, да попитам от любопитство пробвал ли се някой от тези сортове до сега или ги садиш за първи път?

И вторият ми въпрос (така задават въпроси сутрин на брифинга към щаба) ако си пробвал някой да дадеш някакви впечатления за него.

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско
преди 5 часа, jojkata2000 написа:

Йоско, да попитам от любопитство пробвал ли се някой от тези сортове до сега или ги садиш за първи път?

И вторият ми въпрос (така задават въпроси сутрин на брифинга към щаба) ако си пробвал някой да дадеш някакви впечатления за него.

Благодаря

Здрасти! Всички без последните 6 съм ги гледал миналата година на гаража в контейнери (далеч от идеални условия за отглеждане - имам снимки в албум тук). Семена съм купувал от Христов. До голяма степен мястото и начина на отглеждане предопределя и резултатите. 

В моите условия големите връзват слабо, повечето цветове ги хвърлят. Това което вържат все пак трябва да оцелее след неколкократните набези на нощенката и другите възможни болести по домата. Затова тази година залагам изцяло на чери. Те се справят по добре. Връзват си масово и не се чувстват толкова зле в моя пущиняк. 

От черитата и другите малки Домати откъм раждане не се представиха добре само Шоко круша и Полско яйце. При мен боледуваха доста. 

Ако трябва да препоръчам тези, които са по моя вкус списъка би изглеждал така :

 

2.Оаксаканско Бижу. Салатен.

3. КАЛВС ХЪРТ розов 

5. ИТАЛИАНСКО ДЪРВО Салатен. 

7. ЕВЪРГРИЙН Зелен

2. АМОРОЗО 

4. Цзи би Ю 

6. Жълта круша

7. Маризол МАЖИК ММ 1

8. Гардънърс дилайт ГД 

10. Суийт тинг грейп

 

.. И това с уговорката, че принципно харесвам всякакви черита защото ми правят всяка Салата цветна и богата на вкус и текстура. 

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Случайно да са ти останали семена от ИТАЛИАНСКО ДЪРВО и ЦЗИ БИ Ю, че искам да догоня Алис по сортове :)

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

От дървото имам 3, а от китаеца 5бр. Ако сметнеш че има смисъл мога да ти ги изпратя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 4 часа, Йоско написа:

От дървото имам 3, а от китаеца 5бр. Ако сметнеш че има смисъл мога да ти ги изпратя. 

Като се знам какъв съм разсадопроизводител мисля, че ще е по-разумно да го оставим за догодина.Последният разсад го садих онзи ден по тъмно, че ме беше срам от комшиите.Приличаше на сварени спагети-тънки,дълги и извити...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

@jojkata2000 Аз също съм в началото. Едва трета година садя, а разсад правя за втора. Ако имаш желание тук има тонове изписани неща по темата, както и сериозни капацитети. Давай смело. Успех. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

28.Николина

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

29.Хоумстед

 

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

А така, скоро ще ме догониш :glasses:

  • Ха-ха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Към края на септември, Жожката пуска на 25 страница от темата лаконично мнение:


97: Супер жълто зелен гигантски медал. Жената ме изгони.

 

  • Ха-ха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Оооо не мисля да приключвам толкова рано сезона-септември.Мисля да обединя този сезон със сезон 2021.А иначе жената ме изгони още на сорт 15 сега садя покрай тротоара...

 

  • Ха-ха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 10 часа, alys написа:

А така, скоро ще ме догониш :glasses:

Нямаш стигане Алис....докато другите ходят, ти летиш...:innocent:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Минавам само да добавя три нови сорта.Те не са нови като сортове, но ми ги даде един приятел от Бистрица, където майка му си ги отглежда от дълго време и ми ги е записала като "розов", "червен" и Биволско сърце, а при мен ще бъдат просто под номер 30, 31 и 32...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov

.. маалко, но от сърце

20200528_102419.thumb.jpg.7b33be570642585cc076478f804dedf9.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Eхе! Моите не цъфтят още :) Браво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Сигур за иляден път се пита туй ма язе па:

@Ру® @Боби Димитров @alys пак съм в дилема дали да колтуча черитата.. на 60-70 см разстояние ги садих тази година, шахматно, във леха 80 см. широка с пътека 55 см.

Четири сорта са: лилаво и червено с черна шапка от Боби.. оранжево и жълта круша от купешко семе..

РЕДАКТИРАНО: Чакай да си добавя тук писаниците от чата: листата ги махам зверски = щом опре в мулча вече е орязано.. и сега в началото когато дърпат най-бързо на височина махам най-долните две листа всеки две седмици.. после прореждам или скъсявам допиращите се за да има повече въздух.. допиращите се на две съседни или на двата върха на едно растение..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване