Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Среща в София, 2020

Пролетна среща на Без Мотика, 2020  

13 гласа

  1. 1. Кога предпочитате да бъде срещата?



Recommended Posts

Славянски
преди 24 минути, беля написа:

Благодаря ти! В командировка съм извън страната и не мога да присъствам. 

Ами аз мога и още калеми да взема, пиши по-натам на лични ако искаш.

Между другото, хапнах ей сега няколко ябълки от жълто-виолетовките (#5) и са супер. Много по-сладки и ароматни от есента.

А, @Миленка®, тези # 9 дето съм ги писал на калемите, са мисля от твоята снимка сорта червения. От друго дърво е, но изглеждат много близки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

@беля Какво мислиш да поръчаш от там, което го няма тук?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
беля
преди 27 минути, Боби Димитров написа:

@беля Какво мислиш да поръчаш от там, което го няма тук?

Харесах основно Orychophragmus violaceus, мисля да поръчам и Doplotaxis tenuifolia, Montia perfoliata и Valerianella locusta - все зелении за салати, които мога за засея и да не мисля много-много. 

Този сезон ми оттече покрай командировката, та си запълвам времето с гледане на каталози и запасяване със семена. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

@беля Маше мога да ти дам аз семе, имам още, микс от наше и оргинал. Но пък бих го разменил срещи малко от дивата рукола - пробвах да я завъдя преди няколко години, но изсъхна лятото и до там.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Досега все пониква дивата рукола, но не съм събирала семена. Мога да събера, но от купени семена чрез разсад вкъщи нямаше проблем. После се самонасява. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ее, разсад рукола, че и в къщата, те това не ми беше хрумвало... Винаги, като реша, че няма с какво ново глезене на растения да ме изненада Алис - и тя успява! :yum::kiss_wink:

Иначе това растение е многогодишно, демек от същите корени трябва да излиза всяка година, дори и да не се насява само.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Не знаех как изглежда руколата, нито какъв вкус има. Първо ръснах семена навън, обаче нищо не поникна. Реших да опитам в кофичка от кисело мляко и поникна без бой. После тези растения ги пресадих в градината, но наистина не мога да проследя коя травка кога и откъде точно пониква :yum: , но знам, че образува едни ситни семенца в симпатични шушулки. Вкусът е много по-хубав, отколкото на другата, която е едногодишна, доколкото разбирам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

При мен поникнаха много от ръсените навън, обаче по някое време изсъхнаха растенията. Реших - това ще им е за сега, догодина ще излязат пак. Обаче не излязоха, рових, то няма и следа дори от тях. Щом имаш от нея, направо корени ще вадиш, не семена :) Иначе едногодишната се полу-самонасажда - казваш на децата "искате ли да пукаме шушушлки?" и готово :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Тази дивата рукола май се натъкнах на нея миналата година на о-в Лимнус. Бре карам си колелото аз по пътия м/у ливадите и ми мирише на нещо познато, ама яката раута. След ден-два на душене и опити да се сетя на какво ми мирише, най-накрая стоплих. Оказа се, че там расте навсякъде в изобилие, ама изобилие! От този ден, до края на престоя си правихме салатата с рукола от около палатките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Там може и да има и от тнар турска рукола, Bunias orientalis. A бе добре си е човек да има разнообразие :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Тази  Bunias orientalis е по-мощна като растение и по-гъста с големи листа. Иначе на височина е нещо подобно. Расте на мини храстче (около 50-60см. високо и толкова широко), но е със съвсем тънки и силно нарязани листа. Цъфти по същия начин. Много по-ароматна и пикантна е от широколистната и другата, която продават по магазините и деани на страшна жега и суша, но явно влажността на въздуха и помага в тези условия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Приготвих калеми за срещата. Някои може и да не стават, но поне да видите какви са. Иначе имам желание. Също от Болгара нарязах един сноп. Приготвих мицел за гъби, боб за Теди (за зрял нисък) и казвайте, ако съм обещала нещо на някого. Семената за домати са в Боби, така че той е отговорник. Ще си погледна записките тук в събота, за да не забравя нещо.

- маркер и/или етикети, пликчета, вкл. по-големи. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Успях да намеря време и да си прегледам семената от домати. Оказа се, че имам следните сортове, та ако някой проявява интерес... :

 

.аморозо

.бели черешки

.биг сънголд

.грейп сънголд ;-)

.жълта круша

.зелено грозде

.оранжеви черешки

.черна слива

.черни черешки

1884 Пърпъл

Албенга

Аунт Джертис Голд

Брендиуайн йелоу Платфут

Будай Торп

Бяло биволско сърце

Голден сънрайз

Дива роза

Евъргрийн

Зелен гигант

Зелена зебра

Златен медал

Златен медальон ;-)

Златно съкровище

Йелоу спеклид рома

Кнежа

Лабрадор

Литъл лъки хърт

Лутесцент

Момини сълзи

Ниагос

Паулина БГ F1

Пол Робсън

Праскова

Рейсе

Розов блян

Розов едър селски

Розово Биволско Сърце

Синьо

Спекълд роман

Тигерела

Харвард скуеър

Червен крушовиден

Черен ананас

Черен принц

Черно биволско сърце

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Бих взел по 5 семки от зелено грозде, зелен гигант, черен принц и оранжеви черешки. Лабрадор не знам взех ли от Боби. Може и от него 5 семена. Много домати, много нещо, Ру!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

@Славянски, упълномощи някого да се занимава с твоите неща, за да не стане така, че всеки да ти подбира и праща по нещо. Оранжевите черешки са ми много кът и не знам дали ще стигнат, защото има и други желаещи, от останалите мисля има достатъчно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ами аз се надявам на Боби :)Няма проблем за оранжевите черешки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Rossitza Tsonkova
На 3.03.2020 г. at 20:42, Славянски написа:

Между другото, пратих вчера на Боби едно кашонче със семена, калеми и няколко фиданки мънички за подложка (ябълки и сливи), та ще има възможност за проба и за тези, които нямат подложки (@Rossitza Tsonkova). Дори може и на маса да стане. 

Благодаря много, получих фиданките! Много трогателно ми стана като се занимавах тази сутрин със семена, калеми и фиданки. Толкова сте се потрудили един куп хора! Благодаря ви, че ви има! Надявам се догодина да мога да върна жеста! Т.е. жестовете ;)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
На 4.03.2020 г. at 10:48, Боби Димитров написа:

Резервето е чукнато за 13:00, на името на Борислав Димитров, в лявата зала, в дъното, където обикновено сме. Ако някой ме превари, да заповяда директно без да се притеснява. 

Разчитам на това който иска нещо от моите семена да ми напомни и да ги вземе. Аз ще гледам да паркирам отпред, всичко ще е в багажника, касетка буркани + кутия семена + калеми. 

Ако случайно все още имаш семена на домати Яша Югославски ще те помоля за 2-3 да го пробвам.Благодаря предварително.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Не успя ли да вземеш семена? Яша и Яша Югославски са един и същи сорт. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз мисля, че взе, но мисля и че имам при мен? Ще проверя утре и ще пиша, можеш да минеш през офиса след като се разберем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване