Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Среща в София, 2020

Пролетна среща на Без Мотика, 2020  

13 гласа

  1. 1. Кога предпочитате да бъде срещата?



Recommended Posts

Ру®

Някой има ли списък на сортовете грозде, от които накрая се раздадоха масово пръчки? 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 14 минути, Ру® написа:

Някой има ли списък на сортовете грозде, от които накрая се раздадоха масово пръчки?

Между другото, не знам Боби предвиждал ли е пръчки за мен - но аз имам достатъчно и нямам нужда. Той Пламен ми беше пратил три сорта преди две-три седмици. Аз затова и не съм искал някой да ми пази, тъй че се надявам да не е станало недоразумение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
Отговорено (Редактирано)

Аз имам някакъв списък но не знам кое беше другото черно грозде без семки освен Киш-Миш.Някой ако знае да каже, че то ми е най-важно :)

1.Бяло десертно - Царица

2.Бяло десертно Перла ( нещо такова пише)

3.Бяло без семки Афродита

4.Червено без семки Киш-Миш

5.Велика

6.Хамбургски

7.Червен Мискет

8.Мускат Отонел

9.Сияна

10.Болгар (от Алис)

11.Супер Ран Болгар

 

Редактирано от jojkata2000
Допълване на списъка и корекция на сорт 2
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 4 часа, alys написа:

Не успя ли да вземеш семена? Яша и Яша Югославски са един и същи сорт. 

Аз взех Яша, ако питаш мен.Това го писах още на 4.03 но незнам защо чак сега излезна...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ясно, нещо се е объркало в системата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza
преди 1 час, jojkata2000 написа:

Аз имам някакъв списък но не знам кое беше другото черно грозде без семки освен Киш-Миш.Някой ако знае да каже, че то ми е най-важно :)

1.Бяло десертно - Царица

2.Бяло десертно Перло ( нещо такова пише)

3.Бяло без семки Афродита

4.Червено без семки Киш-Миш

5.Велика

6.Хамбургски

7.Червен Мискет

8.Мускат Отонел

9.Сияна

10.Болгар (от Алис)

 

№2 да,се чете Перла,№7 е Русенски мискет

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Мицела за гъби, който раздадох, от който ще станат гъби за ядене, може би да съхранявате в найлонов плик, ако не можете веднага да го сложите на постоянното му място с дървесни трици. Не се сещам за друго. Вероятно ще свърши работа накъсана хартия, може би салфетки, картон, сено, слама. Истината е в дървесните трици и надробени клонки. 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Пускам списък със сортовете чери и физалис, които оставих на срещата (в случай, че не са били достатъчно четливи):

Перуански физалис  Сорт №3  

Ягодов физалис  Сорт №2 (Physalis pruinosa)  

Ягодов физалис  Сорт - Изюмний  (Physalis pubescens) 

Ягодов физалис  Сорт - Леля Моли (Physalis pruinosa)

Чери домат  Аморозо  

Чери домат  Блондинка

Чери домат   Бонбонче

Чери домат   Брендиуайн черешки  

Чери домат  Бял касис

Чери домат  Гардънърс дилайт

Чери домат   Зелена зебра черешки

Чери домат  Зелени черешки

Чери домат  Севастопол

Чери домат   Суит тинг грейп

Чери домат   Томатито де Джалапа

Чери домат  Цзи Би Ю (Виолетов яспис)

 

Всички са от бай Христо от хоби семена. Има описания на сайта му.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Този последнио сорт Щъибю който го е взел, да го завъди и размножи, добра алтернатива е на черна слива чери!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
yanev

Ех много се радвам, че с част от вас се запознахме на живо. Много големи благодарности за калемите и за лозето и за гъбките. Дано да се прехванат и да има за раздаване и от моя двор. @Славянски специално благодарности за ябълките които си изпратил :)

В неделя след дъжда и от мерак, ашладисах няколко дръвчета и ги захлупих с найлонови торби, с идеята да задържи влагата и да ги пази.  А то днес взе че заваля сняг! Дано да са добре под найлона, че задържа 7-8 сантиметра снежна покривка :) Останалите калеми са леко овлажнени и добре увити в хладилника и ще ги започвам в събота.

На 8.03.2020 г. at 17:11, jojkata2000 написа:

Аз имам някакъв списък но не знам кое беше другото черно грозде без семки освен Киш-Миш.Някой ако знае да каже, че то ми е най-важно :)

1.Бяло десертно - Царица

2.Бяло десертно Перла ( нещо такова пише)

3.Бяло без семки Афродита

4.Червено без семки Киш-Миш

5.Велика

6.Хамбургски

7.Червен Мискет

8.Мускат Отонел

9.Сияна

10.Болгар (от Алис)

11.Супер Ран Болгар

При мен списъка е същия. Ако е имало друг сорт черно без семки, то точно  то липсва и при мен. Всички лозови резници вече са в пясък. Направих им една пясъчна леха на шарена сянка, директно в земята, с малко стари дъски за разделяне на границите. Ако някой си търси някой конкретен сорт и при мен се е вкоренил, мога направо да върна вкоренено, че са доста пръчки и няма да мога на всичките да им намеря перманентно място.

 

На 8.03.2020 г. at 19:18, alys написа:

Мицела за гъби, който раздадох, от който ще станат гъби за ядене, може би да съхранявате в найлонов плик, ако не можете веднага да го сложите на постоянното му място с дървесни трици. Не се сещам за друго. Вероятно ще свърши работа накъсана хартия, може би салфетки, картон, сено, слама. Истината е в дървесните трици и надробени клонки. 

Точно предния ден, преди срещата, бях рендосвал малко дъски (липа и бук). След малко четене, реших да пробвам мицела да го сложа в две 4 литрови саксии с накиснати трици и да се пробвам да ги заразя. За сега саксиите седят вкъщи в един кашон с плексиглас за капак(да им е влажно) на 20-22 градуса, под западен прозорец. Дано да им хареса, че навсякъде пише че искали светлина, но не разбрах за да се разрастват или за да почнат да плододават. Когато се позаразят триците и като се постопли времето тогава смятам да ги разхвърля из дървесния чипс които е покрай дърветата. Някакви съвети към тоя мой план, че това ще са ми първите гъби (ако на мицела му хареса и се развие)?

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Дали се очертава такава среща за есента? Аз лично имам доста неща за споделяне, а в замяна търся ягоди и малинки като начало.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Аде.. ша нося хрян.. :D и мичуринска 10, остромилски щам..

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Давайте преди някой да е наложил блокади. Аз съм далеко и нямам идване към София. Но ще пращам едни домати и може и още нещо да се вмести.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

През септември ли? Или по-нататък? Малините кога може да се откопаят и подрежат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

За малините ще трябва да е към края на октомври, но тогава може да не е приятно да се съберем навън. Те могат и напролет, така че не са фактор.

Аз мога да предложа събиране и при мен, предвид големия брой растения, които имам за раздаване, но не знам колко хора ще искат и могат да дойдат дотук заради 20-те км от София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Нека е в София срещата и по възможност да не е около 13 септември, защото тогава няма да мога да дойда. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 10 часа, alys написа:

Нека е в София срещата

Аз съм за извън София :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Всъщност нямам какво да давам, освен малини и семена домати, но е рано и за двете. Ако си имате растения за размяна, съберете се. :) Ако е в края на октомври, има смисъл да дойда. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 20 часа, Варела написа:

Аде.. ша нося хрян.. :D и мичуринска 10, остромилски щам..

Записвам се за Мичуринска 10 :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 52 минути, Mincho Georgiev написа:

Аз съм за извън София :)

А къде е това извън София?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване