Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Боби Димитров

Сливи (Prunus domestica)

Recommended Posts

Александър Ал

Ще ти пусна калеми... Хем като слива..хем малко като праскова. Странна работа... ама е интересно. Много рязко порастна овошката този сезон.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Като умре дръвче все едно част от мен умира. Така им се радвах като растяха и взеха вече да плододават.

Ето така беше

photo_2022-08-04_09-36-12.thumb.jpg.ceb61ef1d4ed158c60b6a5f4a164ed3b.jpg

Писаха ми, че е почнала да съхне малко преди да дойда в УЗБ и за три дена отгоре до долу напълно изсъхна.

photo_2022-08-04_09-36-20.thumb.jpg.212963f6bec9756faeecab49fbdd7f99.jpg

В средата на двора, поливана така както и останалите дръвчета наоколо. Никое друго дърво няма проблеми, само тая слива.

Разкопахме около корените. 

photo_2022-08-04_09-36-25.thumb.jpg.df11b02a474d8ebae97614b89e2cbfe0.jpg

Открихме голям бетонен блок от едната страна, но дървото има дебел централен клон, както и множество други клони тръгнали настрани. Интересното е, че дори корените са сухи. Като го пробваш с пращене се чупи. Единственото, което ми идва на ум за такова бързо умиране е, че някой местен идиот е сипал в корените нещо. Видимо по почвата отгоре не личеше, но ако е изпаряващ се химикал няма и да видим. Поръчах да прегледат камерите седмица назад преди началото на първите признаци за проблем. Пфууу..

• Тъжно 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi

Как е садено това дръвче, че такъв голям блок да не е забелязан? Или е саморасло?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Не е саморасло, засаждано е, ама.. градинаря толкоз си може явно. Като купихме дръвчетата, определихме кое къде ще е и се почна голямото копаене. Или не е видял цимента или го е видял и не е казал, защото ще трябва на ново място да копае. Сега не мога да разбера, уволних го отдавна. За заслуги с отрицателен знак. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi
преди 26 минути, Venetka написа:

Не е саморасло, засаждано е, ама.. градинаря толкоз си може явно. Като купихме дръвчетата, определихме кое къде ще е и се почна голямото копаене. Или не е видял цимента или го е видял и не е казал, защото ще трябва на ново място да копае. Сега не мога да разбера, уволних го отдавна. За заслуги с отрицателен знак. 

Затова не наемам градинар и копая дупките сам, доста дупки досега. :smile:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

По принцип от стари гадняри знам...преди пролетта се пълни шише с нафта, затапва се с коркова тапа, разровичкват се корените, избира се един и на корка се пробива същият диаметър, пъха се вътре, следва вегетация, почва да смуче...изсъхва и т.н.

Не мисля че някой е наливал нещо, може да е всичко друго, даже още една плоча под дърво...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

То и аз не съм наемала градинар,  имаме си такава длъжност във фирмата, защото това е фирмената градина. Само дето аз му създадох работа, че иначе ходеше с метла под мишница по цял ден и нищо не правеше. 

@run.Да, може да има още плочи надолу, не се знае, но и не ни се копае повече. А относно това дали някой нещо е изливал... Нямате си идея колко идиотски работи съм виждала тук. 5-6 дръвчета настрани така умориха череша. Изливали в корените и излишното масло от готвенето в кухнята. Полудях като го видях.. Там беше видимо, а тук може нещо друго изпаряващо се да са метнали. Не ми се занимава да правим ограждения. Това са все пак стотина дръвчета от трите страни на фирмената сграда и ще е безумно много работа. А и леко безсмислена като знам що за изобретатели има тук. Все ще намерят начин да се промушат или нещо такова.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване