Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Температури 2020

Recommended Posts

Жоро

Мда, както можеше да се очаква, получих поредния заучен шамар от професор тип "много чело много знай"  без грам ентусиазъм или жажда за/ радост от евентуална промяна. Напротив, за слугите на матрицата "нормата" и/или "обичайното" са вид канон, при чието нарушаване психиката се сгромолясва. Никво желание за адаптация, което е крайно нееволюционно и като такова трее се изкорени. 

 

П.С. Търсещите от гугъл ако някой ден се научат да не се информират на подобни теми от хоби градинарски форуми би било повече от прекрасно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Аааа е така цело лето да е така като днеска!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

много силен вятър на село. Не можах да пръскам. Очертах с колове входната пътека на сондажната машина, за да не ми омачка овошките. На всяка овошка нанизах спасителен пояс- гума от високопроходим автомобил, за да не каже, че не е видял някоя фиданка.. Само дето не ги боядисах жълти тея гуми...кат за малоумници. Само дето утре ще цаня нови сондьори. пак ще започне едно чакане. Отначало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 17 минути, Александър Ал написа:

много силен вятър на село. Не можах да пръскам

То е било за да НЕ пръскаш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 4 минути, Ciao Li Min написа:

То е било за да НЕ пръскаш ;)

То не се губи. Февруари сега започва. За календарна година десетина пръскания на лозето и овошките ги има. Зеленчуците са отделно. Там се опитвам да ограничавам на сода, веро, йод и мляко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 1 минута, Александър Ал написа:

За календарна година десетина пръскания на лозето и овошките ги има.

Ужас и безумие! Я кажи кога ще си на линия да те вкарваме в правия път?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
Just now, Ciao Li Min написа:

Ужас и безумие! Я кажи кога ще си на линия да те вкарваме в правия път?

Нямам желание. Избрал съм сортове, които се пръскат. Все пак това е личен избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Предпочитам пръскани сортове, вместо добруджански дивачки- липа, умиа уну, контел..... Аз плодове не ям. след ферментацията всичко е екологично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 3 минути, Александър Ал написа:

Нямам желание. Избрал съм сортове, които се пръскат. Все пак това е личен избор.

:) Тук отдолу във форума пише "чисто и устойчиво градинарство". Ся @Боби Димитров админите са много "принципни" и меки душици и ще те баннат за всичко, но не и за това, че си член на форума, а дори не проявяваш интерес към чистото и устойчивото, което хич не е ОК, ама те го знаят и им е през *** щото по-важното е лафът да върви. В случая въпросът не е да минеш на липа и отел, а да отглеждаш сортовете, които "се пръскат" по начин, при който пръскане със синтетична химия се налага в краен случай, но щом дори не те интересува мога само да ти пожелая повече вятър, градушки, суша, наводнения и прочее :) А, и марокански скакалци!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Все пак...затова имам 3 пръскачки за парцел, по-малък от декар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Да ти се развалят и трите наведнъж дано! :mrgreen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 36 минути, Александър Ал написа:

Аз плодове не ям. след ферментацията всичко е екологично

Между другото (моля админа да отдели дискусията в тема за пръскане или каквото там реши) синият камък (меден сулфат) се натрупва в почвата и плодовете с всяко пръскане и за разлика от някои синтетични фунгициди НЕ се разгражда с времето. Той е токсичен и е отрова на клетъчно ниво. Реших, че е хубаво поне от горната заблуда да те отърва. С него пръскам максимум веднъж през сезона, ефективността и диапазонът му са крайно спорни и ограничени. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 24 минути, Ciao Li Min написа:

Между другото (моля админа да отдели дискусията в тема за пръскане или каквото там реши) синият камък (меден сулфат) се натрупва в почвата и плодовете с всяко пръскане и за разлика от някои синтетични фунгициди НЕ се разгражда с времето. Той е токсичен и е отрова на клетъчно ниво. Реших, че е хубаво поне от горната заблуда да те отърва. С него пръскам максимум веднъж през сезона, ефективността и диапазонът му са крайно спорни и ограничени. 

Със бордолезов пръскам 2 пъти- След 1/2 поне листопад и преди здравото разпъпване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Ми това след листопада е напълно излишно при твоя климат, можеш да го оставиш само за ако го навали а има да зрее още 1-2 седмици. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 59 минути, Ciao Li Min написа:

 @Боби Димитров. В случая въпросът не е да минеш на липа и отел, а да отглеждаш сортовете, които "се пръскат" по начин, при който пръскане със синтетична химия се налага в краен случай, но щъом дори не те интересува мога само да ти пожелая повече вятър, градушки, суша, наводнения и прочее :) А, и марокански скакалци!

Това е важната тема. Щото и да гледаш без да пръскаш без да имаш и реколта също не е много удовлетворяващо. Не знам имаме ли подходящи теми?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 3 минути, Ciao Li Min написа:

Ми това след листопада е напълно излишно при твоя климат, можеш да го оставиш само за ако го навали а има да зрее още 1-2 седмици. 

Не съм се сблъсквал още с подобна драма. Миналата година ме нападнаха птичка. Лозето даде плод за първа година. Обрах го бърджи. Не си струваше да правя прогонващи съоръжения за 2 касетки мавруд. Още зелено и гледаш, че чепката е на свършване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Ами спестявай го това пръскане преди бране вече...наистина е излишно в повечето случаи и само се тровиш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

30 дни преди бране няма пръскане. Освен това, казах, че не ям плодове и не се тровя. Ако не след ферментацията, то след дестилацията в колонен тип казан, всичко е чисто като ония планински ручеи, които помниш от детството си. Вино все още не правя, щото за мен ...за да правя вино..трябва да прескоча психологическата граница от 300 килограма грозде. Според мен това ще се случи през 2021 година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 19 минути, Александър Ал написа:

Освен това, казах, че не ям плодове и не се тровя. Ако не след ферментацията, то след дестилацията в колонен тип казан, всичко е чисто като ония планински ручеи, които помниш от детството си.

Ми не, меденият сулфат си се разтваря в алкохола и си го пиеш с ракията. Но не за това говорим в крайна сметка, а за методите, които ползваме в градината. Ако не тровиш себе си то тровиш екосистемата, която после ти го връща тройно под всякаква форма. Знам, че не те вълнува, но ако е така - какво правиш в този форум?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Гледам тефтера...второто пръскане с Кабрио топ е било 29.06, сиреч, около 45дена преди първото бране. За този срок няма как да има "лоши" неща в каквото и да било многогодишно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване