Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Температури 2020

Recommended Posts

Пламен М
преди 4 минути, Ciao Li Min написа:

Ми не, меденият сулфат си се разтваря в алкохола и си го пиеш с ракията. Но не за това говорим в крайна сметка, а за методите, които ползваме в градината. Ако не тровиш себе си то тровиш екосистемата, която после ти го връща тройно под всякаква форма. Знам, че не те вълнува, но ако е така - какво правиш в този форум?

По твоята логика никой не трябва да се купува от магазина, никакъв алкохол, никакви зеленчуци и никакви тестени, начело с ХЛЯБ! Не виждам как ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 14 минути, Пламен М написа:

По твоята логика никой не трябва

По моята логика никога и по никакъв начин не се интересувам от това кой (пълнолетен) какви вещества приема в тялото си, защото смятам, че е негово изконно право ако иска да се отрови тук и сега с каквото си пожелае и много бих се радвал ако един ден и държавата и обществото приемат подобен подход спрямо т.нар. забранени вещества.

По моята логика участвам във форум за "чисто и устойчиво градинарство", а се оказва, че съм заобиколен от нехаещи чичковци, които си пръскат с каквото им падне и дори не искат и да чуят как и защо може да не им се налага да го правят - ако не друго то поне за да си спестят кинтите за препаратите, които дават. 

 

П.С. И да, хлябът от магазина е отровен. 

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М
преди 1 минута, Ciao Li Min написа:

По моята логика никога и по никакъв начин не се интересувам от това кой какви вещества приема в тялото си, защото смятам, че е негово изконно право ако иска да се отрови тук и сега с каквото си пожелае и много бих се радвал ако един ден и държавата и обществото приемат подобен подход спрямо т.нар. забранени вещества.

По моята логика участвам във форум за "чисто и устойчиво градинарство", а се оказва, че съм заобиколен от нехаещи чичковци, които си пръскат с каквото им падне и дори не искат и да чуят как и защо може да не им се налага да го правят - ако не друго то поне за да си спестят кинтите за препаратите, които дават. 

 

 

Има сортове грозде, особено ранните едри като Велика, които НЕ могат без пръскане....ако искаме да берем! 

Имам един въпрос- на всички препарати, швейцарски, немски, има карантинен срок....Айде да ми кажеш, ако има останки от него, след срока, какво ще се случи, да речем с гиганти като Байер или Синджента, при драконовските мерки в техните страни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

 

преди 3 минути, Пламен М написа:

.Айде да ми кажеш, ако има останки от него, след срока, какво ще се случи, да речем с гиганти като Байер или Синджента, при драконовските мерки в техните страни?

Това е тема за дискусия в някой форум за конвенционално земеделие. Тук - ако проявяваш интерес - има хора, които биха ти казали как да минимизираш нуждата от пръскане и евентуално с какво ( не на Байер и Синджента) да напръскаш при нужда. Но ако толкова се интересуваш мога да ти кажа какво се случи с Монсанто в САЩ, след като беше доказано, че глифозатът (разбира се при честа употреба и в големите дози) причинява  рак. Мога да ти кажа и какво се случи с българските производители на череши след като беше установено, че инсектицидът, с който се пръскат масово много конвенционални овошки причинява умствена изостаналост и аутизъм. Мога да ти кажа как действа системата на сертифициране на подобни препарати и още много други неща, но няма да го направя, защото всъщност предпочитам да се отровиш. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М

Първо, не отговаряш, конкретно, на въпроса ми! Второ, не случайно, съм написал датата 29.06, като последно пръскане! И трето:20191013_173138.thumb.jpg.1e3af29797ed7525d7c13dc14738ec5c.jpg

Като напълниш, три 200+л. бидона с грозде от двора си, след като си ял на корем, и дал на всеки влязъл у вас, тогава да пишеш че всеки пръска с квото му падне!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Аз съм пълнил всякакви неща без да пръскам с каквото и да било и не съм пуснал нито една снимка в нета, защото не го смятам за особено постижение и гордост. Нито съм длъжен да ти отговарям, нито каквото и да било. Опитвам се само от 10 поста насам да ти обясня, че този форум не е за хора като теб - или поне аз така си представях преди админите с действията и бездействията си да откажат повечето алтернативни градинари да го посещават и се напълни с такива като теб. :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

В крайна сметка всеки си избира каква цена да плаща, и каква да е цената на имането и нямането. Но тези сертификати за мен са бита карта, понеже държави като нашата отдавна слугуват на големите химически концерни. Сега, ако някой вярва, че нищо не остава след карантинния срок - свободен е. Но ако наистина има остатъци и има варианти за избягването на тези препарати, не е ли добре да ги издирваме? Човек винаги е по-склонен да вярва на това, което иска да чуе. Аз с гроздето опит нямам, но био грозде в тая държава няма ли от въпросните сортове?

Иначе е прав @Ciao Li Min, че насочеността на форума е отвъд конвенционалните практики. Дали това е просто предпочитание и идеология, или е по-добрият и устойчив път - всеки да изследва и изпитва.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

И сега кво??? аз като не съм веган, да си ходя??? Според мен е най-важно да се уважаваме и да си помагаме, а кой какво яде, колко пие и с какво пръска няма значение... ако ще и някой малчуган да лекува овошки с препикване... Мен не ме интересува. Аз ям свинско. Плодовете стават за ракия, а зеленчуците за мезе.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

В случай, че новият дизайн на сайта не ви позволява да видите заглавията на темите - да ви подскажа, че на тази е: "Температури 2020" ;-)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Вдигнахме градуса, но дано админите преместят офтопика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М
преди 12 минути, Александър Ал написа:

И сега кво??? аз като не съм вега да си ходя??? Според мен е най-важно да се уважаваме и да си помагаме, а кой какво яде, колко пие и с какво пръска няма значение... ако ще и някой малчуган да лекува овошки с препикване... Ме н не ме интересува. Аз ям свинско. Плодовете стават за ракия, а зеленчуците за мезе.

Да се Уважаваме и Помагаме.....съгласен, браво! Не знам какво точно имаш предвид плодове, но за ракия става, само и единствено, гроздето...казана с колона....задължително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 1 минута, Пламен М написа:

Да се Уважаваме и Помагаме.....съгласен, браво! Не знам какво точно имаш предвид плодове, но за ракия става, само и единствено, гроздето...казана с колона....задължително!

Всеки плод става за ракия. Варил съм превъзходна ракия от пъпеши, но добивът не беше достатъчен, за да ме мотивира отново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Сега имам ли право да членувам тук, ако тайно си пръскам лозето???....(Освен това харесвам жени)

  • Мерси 1
  • Ха-ха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Първо не го правиш тайно и второ скачаш на умряло, когато ти се казва, че има как да стане и без да го пръскаш, което всъщност е опит за помощ, за каквато настояваш. Няма да ти правя психоанализа ( а мога) и въпреки това ми се струва, че  употребата на препарати за растителна защита не би трябвало да има общо с мъжкото ти достойнство и консумацията на месо. Фактът, че смесваш нещата говори много лошо за представата, която си си изградил за биоземеделието и хората, които го практикуват. Повярвай ми, по-голямата част от тях също си падат по жени и консумират свинско...Същото важи и за @Пламен М. Прочетохте ли там темата "Какво е 'Без Мотика" - съмнявам се някой да ви изгони -  по-скоро ще изгонят мен, но би било разумно поне да проявявате разбиране и приемане на нещата написани там. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Усмихвам се широко и ти пожелавам приятна вечер. За Утре има жълт код, предупреждаващ за ветрове. Аз на моята агрономка и вярвам повече, отколкото на теб... щото на жени не отказвам. 

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Манталитетът ти странно ми напомня на този на твоя съгражданин проф. Караджов, с една разлика : той разчита на знания и наука, а не на доверие на непознати. И ти благоаря, че не ми вярваш. Тоя свят е на тоя хал от вярващи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 10 часа, Ciao Li Min написа:

Манталитетът ти странно ми напомня на този на твоя съгражданин проф. Караджов, с една разлика : той разчита на знания и наука, а не на доверие на непознати. И ти благоаря, че не ми вярваш. Тоя свят е на тоя хал от вярващи...

Предлагам да спрем с квалификациите, щото почвам да се нервя, а не влизам в сайта за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Според мен, форумът е да се дава пример и да се увличат хората към идеята, а не някой да се държи назидателно и да им обяснява как да живеят. За напрежението има земеделие и всеки може да си го изкара на терен, а не върху някой. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Освен това никой няма право да забравя, че образите в интернет битието не винаги са едно към едно с действителните герои. Твърде прибързано е да се говори за манталитет на човек с 80 мнения в някой форум. Нито го познаваш, нито знаеш с какво се занимава, Какви интереси има... Дай да го наплюем, щото мисли различно и щото е "нехаещ чичко, който пръска".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Александър, по- разумно е да си пишеш с който имаш какво да си кажеш, а другите остави да си живеят живота. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване