Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

bushkata

Търся програма

Recommended Posts

bushkata

Има ли програма или някакъв симулатор, приставка на Гугъл Ърт, в който мога да видя конкретен участък от земята и да видя движението на слънцето по него?
Че и през различните сезони.
п.п. Както и релеф, води...всякакви екстри с две думи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Хех :) Аз ползвам от много години ето това: http://photoephemeris.com/

 

Прави всичко покрай позиции на слънцето, луната, сезони, има частична геодезия, стъпваща на GE elevation model-а...

 

Първоначално за снимки го ползвах (част от бизнеса), но в последните 5 години предимно за избор на имоти :) Без тази програма не съм сигурен, че щях да направя избор, макар че и сега изборът не е идеален, но както съм писал, идеален имот няма.

 

Друго подходящо нещо е симулацията на сенки в Google Earth, това за по-едри парчета земя.

 

Послеписа не го разбрах? Релеф има в GE, можеш да ползваш топографските карти, също задължителни при избор. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bushkata

Благодаря!
Малко ми е сложно, но ще поръчкам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Признавам, че е нужно малко да вникне човек, но като го разбереш еднаж, доста е интуитивно! Аз съм го ползвал основно на телефона всъщност, като си на обект е много удобно да видиш векторите на слънцето през лятото и зимата. Принципно това може да се прави и с компас, на който си драснал по 2 червени и сини чертички за летния максимум и зимния минимум, ако имаш компас и можеш да го ползваш :)

 

Иначе от лани това програмче е изцяло онлайн: http://app.photoephemeris.com/

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване