Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Разсадници за плодни дървета и храсти в България - отзиви

Recommended Posts

Kalam Mekhar

@Славянски : От Елит продават смокини от сорт Султана на Марабу, прекръстена на Черна Мисия в Северозападна България и не им пука, че ще е безплодна. Мисля, че карат чак във Видин. А, много добре знаят, каква е. Не е от незнание.  Просто е наглост и непукизъм. Да продадат повече бройки, преди да минат 3-4 години и хората да започнат да се оплакват. Тогава ще им пуснат снимки от дърво, засадено в Петрич и ще им кажат – "При нас раждат. Проблемът си е във вас.".

  • Тъжно 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
На 31.01.2020 г. at 0:28, Оризаки Кошияма написа:

...
Аква флауър, Стара Загора ...
...Мандарината, която ми пратиха, беше в окаяно състояние и с въшки. 

Goldenplants, Павликени...
...Общо взето място за начинаещи или пълни невежи. Въпреки всичко това качеството на растенията е на завидно ниво и отделни растения  могат да се намерят на доста изгодни цени. 3/5

Овощни Разсадници ЕЛИТ - гр.Петрич- среден асортимент, подобен на "Фантазия", но без екзотиките. По-високи цени в сравнение с тях без видима разлика в качеството. 3/5

Двата пловдивски гиганта (ExoticPlants и Палм Център) няма да ги коментирам по обясними причини...

От Аква флауър, Стара Загора, съм вземала само на място. Не съм имала, не съм виждала там засегнати растения, може би наистина си "извадил късмет". Прави ми впечатление обаче, че асортиментът с годините намалява драстично. Почти не намирам какво да си взема от там. Жалко.

Golednplants, имах преди време някои попадения с камчатки, но вече не. Солидаризирам се - дразнещи реклами.

Елит - Петрич:  не ми вдъхват доверие. 

Двата пловдивски гиганта - като клонинги са за мен, колкото и да са различни. Растенията, които аз имам са еднакво добри, на подобни цени.
В страницата на ExoticPlants ми е изключително досадно. Пишеш в търсачката да речем ябълка. Излиза един респектиращ асортимент и се нахилваш доволно. ...иии  "ВРЕМЕННО ИЗЧЕРПАНА НАЛИЧНОСТ" и отново, и отново... 
За сравнение, в Палмите, пишеш да речем хинап, излизат 5 сорта и без да отваряш един по един, до снимката си пише от кой има и от кой - не. В Палмите, също съм приятно изненадана от опцията "Извести ме при наличност" - много удобно. Възползвала съм се и все още имам някои чакащи.


Български разсадник, от който съм доволна е Овощен разсадник Цветан Цветанов, Писарево
Поръчвах по телефона. Овошки ограничен асортимент, но има примерно ябълка Кантарка, Карастоянка и т.н. Потомствени овощари. Дали защото са ми познати, но Цветан ме консултира какво може да се чувства добре в нашите условия и почвени показатели. Овошките си взех от Стара Загора - техен клон срещу Ветеринарния техникум. Добри цени, добри растения.

Редактирано от Антоанета

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 8 часа, Антоанета написа:

В страницата на ExoticPlants ми е изключително досадно. Пишеш в търсачката да речем ябълка. Излиза един респектиращ асортимент и се нахилваш доволно. ...иии започваш да отваряш сорт след сорт, само за да прочетеш отново и отново, и отново, и отново "ВРЕМЕННО ИЗЧЕРПАНА НАЛИЧНОСТ" и отново, и отново отваряш и затваряш... 

Между другото, тази зима взех три бадема от тях и съм доволен от съотношението цена-качество. Ако издържат лошото време сега, ще е добре. Знам ли ги бадемите!? Но едри дръвчета, имат и цветни пъпки. Иначе единият уж нямал наличност. Писах на мейла поръчката след като говорих с тях и ми казаха, че имат и от двата сорта, но поради "неналичност" на сайта не можех да ги поръчам. Добре, че звъннах допълнително, иначе на поръчката по мейла нищо нямаше да излезе...

Цитат

Български разсадник, от който съм доволна е Овощен разсадник Цветан Цветанов, Писарево 

Поръчвах по телефона. Овошки ограничен асортимент, но има примерно ябълка Кантарка, Карастоянка и т.н. Потомствени овощари. Дали защото са ми познати, но Цветан ме консултира какво може да се чувства добре в нашите условия и почвени показатели. Овошките си взех от Стара Загора - техен клон срещу Ветеринарния техникум. Добри цени, добри растения.

Ама пък никакъв асортимент не пише на сайта. Всичко по телефона очевидно, а колко му е да те ориентират поне? Това е за сериозни търсачи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

@Славянски да, също не съм имала проблем с качеството от Екзотик - растенията са добри наистина, но това дъъълго отваряне и затваряне накрая без никакъв резултат, е изнервящо за мен.
Докато опцията "извести ме при наличност" в страницата на Палмите - е, на мен ми е много полезна и приятна. Предполагам, че частните клиенти не сме им приоритет и на двата гиганта, и все пак... :huh: 
 

преди 2 часа, Славянски написа:

Ама пък никакъв асортимент не пише на сайта. Всичко по телефона очевидно, а колко му е да те ориентират поне? Това е за сериозни търсачи.

За Писарево - като сложа показалеца на "Сортове", излиза падащо меню. От там, кликвам на избрания сорт и отваря описание на сорта + линк към снимка. Току що погледнах - 19 сорта ябълки, но не видях цени. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При мен от телефона нищо не се отваря. Нещо от настройките на сайта предполагам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

От телефона не се отваря. 

А сега да споделя... Открих място за още една овошка.. Не трябва да е много голяма, щото до стълба на тока.. Чудя се каква да е. Много се зарадвха, когато си представих, че мога да засадя още нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 8 минути, Александър Ал написа:

Открих място за още една овошка.. Не трябва да е много голяма, щото до стълба на тока.. Чудя се каква да е. Много се зарадвха, когато си представих, че мога да засадя още нещо.

При положение, че плодове не ядеш, може би бадем или лешник? Или хинап - те не стават много големи.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

Хинап не става голямо? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

То "голямо" е относително, но да кажем в рамките на четири метра. Зависи колко му е мястото. Орех или черница не би било удачно... Но да не изместваме темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

Нищо не се мести, моя хинап е около 8 метра, макар че е още на 20 години. В сравнение с него по-удачно би било да се каже ябълка на слаборастяща подложка, която подлежи на резитба...докато на хинапа не се прави никаква резитба ...  Под трасетата на електропреносната мрежа в полята навсякъде се сее ниска растителност или лозя, доколкото съм виждал. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
greenn

Хинапът лесно може да се поддържа с резитба. Когато се реже над странично разклонение се спира растежът нагоре за няколко сезона. Може дори да го гледаш като домати. Снимката не е от Алиекспрес, а от научна среща.

Моят също е висок 5-6м., но есента отрязах най-високото при брането. Новите ще ги поддържам по-ниски да са удобни за бране.

 

High_density.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
преди 2 часа, Славянски написа:

То "голямо" е относително, но да кажем в рамките на четири метра. Зависи колко му е мястото. Орех или черница не би било удачно... Но да не изместваме темата.

O, има чудни черници джудженца - мини Morus rotundiloba 'Mojo Berry®’ до 1,30 м.; Morus acidosa 'Mulle' 2-4 м.; колонна Morus rotundiloba ‘BonBonBerry®' до 5 м.; 
Пакистанската и ‘Illinois Everbearing’ и тях ги пишат до 5 м., но малко ме съмнява да са на такава височина.
Тези всички ги имам, но са бебета по саксии.

Освен това, има колонни овошки.

Разводнихме доста темата. Ако искате, може да се направи тема за малогабаритни плодни дървета и да се премести там дискусията.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

След като разсадниците продават малогабаритни и декоративни или колонни ...овощни дръвчета....

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
Отговорено (Редактирано)

Някой пазарува ли от Кундев? Някакви отзиви? Видях интересни неща в страницата, но колко са истински сортовете? Добри ли са растенията, здрави и добре вкоренени? Една снимка на ягоди от Италия е грешна - имам я на етикет от Baldur за друг сорт. В Балдур няма грешни изображения и описания, но цените не са като тук.

Първо разочарование от палми.бг. Куче бебе изскубна от саксията една споминала се смокиня, закупена от Палм центъра - изненадааа, няма ни милиметър корени. Измъкнах и втората неоцеляла - също нямаше корени. Още две имам, но те са живи и почти здрави. Миналата година при получаването изглеждаха нормално, след което ги оставих в дома на родителите ми.

Поправка! 

Както се вижда в коментарите по-долу, може и да са изгнили. Имам и други закупени неща от там и не е имало проблем до сега.

Редактирано от Антоанета

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 49 минути, Антоанета написа:

Първо разочарование от палми.бг. Куче бебе изскубна от саксията една споминала се смокиня, закупена от Палм центъра - изненадааа, няма ни милиметър корени. Измъкнах и втората неоцеляла - също нямаше корени. Още две имам, но те са живи и почти здрави. Миналата година при получаването изглеждаха нормално, след което ги оставих в дома на родителите ми.

Да не са изгнили коренчетата? Съмнява ме да са ти я пратили невкоренена. Преполиване може би...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Антоанета Аз имам много неща от Кундев. Все големи и прекрасни растения получавах и до сега проблеми не съм имала. Всичко се прихваща, нооо ... при последните ми опити за поръчка не успях нито чрез онлайн формата, нито чрез обаждане да се свържа с него. Тук обсъждахме въпроса, защото си мислех, че е преустановил дейността си, но Боби каза, че не е така. Антоанета, пиши моля ако успеете да се свържете с Кундев.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 4 часа, Антоанета написа:

Първо разочарование от палми.бг. Куче бебе изскубна от саксията една споминала се смокиня, закупена от Палм центъра - изненадааа, няма ни милиметър корени. Измъкнах и втората неоцеляла - също нямаше корени. 

Изгнили са. От торфа е. Ако не ги пресадиш в почва, като махнеш колкото можеш повече от него, растенията загиват. И с обикновените цветя става същото. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 3 часа, Kalam Mekhar написа:

Изгнили са. От торфа е. Ако не ги пресадиш в почва, като махнеш колкото можеш повече от него, растенията загиват. И с обикновените цветя става същото. 

Аз пък почти уморих една боровинка в тоя торф, защото го оставих да изсъхне миналата година. Но наистина държи много влага или пък изсъхва... А смокините мисля, че много и постоянна влага не търпят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 11 часа, Славянски написа:

Аз пък почти уморих една боровинка в тоя торф, защото го оставих да изсъхне миналата година. Но наистина държи много влага или пък изсъхва... А смокините мисля, че много и постоянна влага не търпят.

Има сортове, които понасят постоянна и дори прекомерна влага. Но, това не важи за резниците. Младите коренчета загниват много лесно. Изглежда, причината са гъбички или бактерии, защото в чиста вода, никога не гният.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Наесен трябва да взема 30-на лози Сира. Някакви препоръки откъде? Похвалиха ми и азиатските круши но не съм опитвал вкуса. Дали биват и откъде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване