Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Разсадници за плодни дървета и храсти в България - отзиви

Recommended Posts

Антоанета
преди 15 часа, peterstamov написа:

Наесен трябва да взема 30-на лози Сира. Някакви препоръки откъде? Похвалиха ми и азиатските круши но не съм опитвал вкуса. Дали биват и откъде?

До сега съм случвала в магазинната мрежа все на вкусни Наши, нооо... Въпрос на вкус и предполагам както при останалите - всеки сорт за себе си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

От ExoticPlants поръчах 4 - ябълки, на два пъти преди един месец и онзи ден пак, утре ще ми доставят другите две ябълки. Доволен съм, дано само да отговарят на сортовете че лошо иначе, ето няколко снимки. Apple Redlove Circe

IMG_20211011_221032.jpg

IMG_20211011_221028.jpg

IMG_20211011_221001.jpg

IMG_20211011_221014.jpg

IMG_20211011_221022.jpg

Редактирано от Nenko Baylov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Че и на тъмно сте ги заснели :) В контейнери ли бяха?

Аз само да добавя, че пеканите от ямболския разсадник ми загинаха и двата. Въпреки укоренителя и микоризата. С тия корени толкова. Орехът също издъхна още пролетта. Само лозичките оцеляха. Голяма издънка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

Да, в контейнер и по еконт ги получих. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

Получих и другите две ябълки, тези са сорт Karneval, Winter Gem. Последните снимки са за ценители на Мерло и Каберне Фран.

IMG_20211012_181712.jpg

IMG_20211012_181716.jpg

IMG_20211012_181723.jpg

IMG_20211012_181727.jpg

IMG_20211012_181739.jpg

IMG_20211012_181747.jpg

IMG_20211012_181750.jpg

IMG_20211012_182021.jpg

IMG_20211012_182037.jpg

IMG_20211012_182105.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

На каква подложка са ябълките? Колко големи се очаква да станат и колко да живеят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

Честно казано, не знам конкретните сортове на каква подложка са, знам че работи с М9, ММ106 подложки. От любопитство ги взех, така че времето ще покаже. Ще купувам още 6-бр дръвчета, но ще гледам да са на подложка ММ 106. От този разсадник мисля да взема другите, те имат подложки М9, М26, ММ106. 

 http://www.naturalbfv.net/index.php/news/item/286-students-choose-accounting-lecturer

Редактирано от Nenko Baylov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Се наложи да се откажа от райската ябълка, когато получих отговора от този странен търговец, който искаше личните ми данни. За пръв път се случва подобно при мен. И питам ви, наистина ли така или има   нещо нередно в това искане на ЕГН?

Ето е отговора му:

Работим и на дребно, но за да осчетоводим прихода издаваме фактури както на физически така и на юридически лица, ние нямаме касов апарат защото сме земеделски производител продаващ собствена продукция, а за да продам нещо теябва да осчетоводя приход и затова пишем фактури които играят ролята на касов бон! Затова Ви искам ЕГН за да ви издам фактура на ФИЗИЧЕСКО ЛИЦЕ, ПО ЕГН се издава защото не сте фирма!


Тодор Димитров - агроном
"Pepiniera" - с.Стефаново, общ. Добрич 0883/317-504;
www.ovoshten-razsadnik-dobrich.alle.bg

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Няма нередно, човекът иска да си движи бизнеса законно, да си декларира прихода пред държавата, и държавата така е определила закона. Фактура на физическо лица може да се издава, и тогава вместо ЕИК (номер на Булстат) се пише ЕГН. Всъщност имената + телефона, които даваме на куриера,също са лични данни, но са необходими за извършване на сделката, същото е и с ЕГН-то. Той, производителят, е отговорен пред закона, да не разпространява твоите лични данни. Ако не искаш да му пратиш ЕГН-то си има два заобиколни начина:
- покупка на място в разсадника му, която никой не може да докаже че се е случила.
- вместо наложен платеж, предварително пращане на парите по пейпол или револют (ако и двамата ги ползвате и най-добре някой твой познат да му ги прати, за да не се свързва превода с пратката) и да ти праща пратката без наложен платеж - практически няма да има пари за осчетоводяване, тъй като НАП все още не следи много-много какво се случва с пейпол и револют.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Човекът нещо не се е ориентирал. В складовете на едро като не искаш фактура ти издават фактуроподобна бележка без касов апарат, така не съм обръщал внимание какво точно пише.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 2 часа, Котарак без чизми написа:

Няма нередно, човекът иска да си движи бизнеса законно, да си декларира прихода пред държавата, и държавата така е определила закона. Фактура на физическо лица може да се издава, и тогава вместо ЕИК (номер на Булстат) се пише ЕГН. Всъщност имената + телефона, които даваме на куриера,също са лични данни, но са необходими за извършване на сделката, същото е и с ЕГН-то. Той, производителят, е отговорен пред закона, да не разпространява твоите лични данни. Ако не искаш да му пратиш ЕГН-то си има два заобиколни начина:
- покупка на място в разсадника му, която никой не може да докаже че се е случила.
- вместо наложен платеж, предварително пращане на парите по пейпол или револют (ако и двамата ги ползвате и най-добре някой твой познат да му ги прати, за да не се свързва превода с пратката) и да ти праща пратката без наложен платеж - практически няма да има пари за осчетоводяване, тъй като НАП все още не следи много-много какво се случва с пейпол и револют.

Писах му, че не ми трябва фактура и че до сега никой не искаше ЕГН. Отказах поръчката. Ще купя във  варненски разсадник , като купуваме ябълка  през пролетта., какво да правя, един от сортовете има ,май, и там.    И без това на всяка крачка искат лични данни, а къде е гаранция, че данни не използват(гаранция -франция). Между другото  пускат кредити по интернет  и да вярваш на всички е неразумно, а всички търговци  не може да знаеш лично  за да гарантираш, че е честен. . .Нямам излишни пари, затова пазя това , което имам)))  А и познатите  вече не са те..Бившата ми съседка взе назаем сумичка пари  и вече 6 години "връща".., а преди  честитеше за всеки  рожден ден,  сега забрави  и името ми..))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Алина, да, за издаване фактура на физическо лице се иска егн-то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 2 часа, Лозето ме наби! написа:

Човекът нещо не се е ориентирал. В складовете на едро като не искаш фактура ти издават фактуроподобна бележка без касов апарат, така не съм обръщал внимание какво точно пише.

Ако е това въпросът, не е нужно нищо да се издава. Ако търговецът не се притеснява да работи в сивата икономика и примерно не се тревожи, че може Алина или който и да е друг да е скрит данъчен и като му издадеш фалшификат "фактуроподобна бележка без касов апарат" да те сгащи, директно ти праща с наложен платеж или ти взема парите кеш и край.

Въпросът е АКО СЛУЧАЙНО човекът иска да е изряден (за разлика от складовете на едро, които описваш).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 22 минути, Боби Димитров написа:

Ако е това въпросът, не е нужно нищо да се издава. Ако търговецът не се притеснява да работи в сивата икономика и примерно не се тревожи, че може Алина или който и да е друг да е скрит данъчен и като му издадеш фалшификат "фактуроподобна бележка без касов апарат" да те сгащи, директно ти праща с наложен платеж или ти взема парите кеш и край.

Въпросът е АКО СЛУЧАЙНО човекът иска да е изряден (за разлика от складовете на едро, които описваш).

От един разсадник пращаха на мен  растения с фактура, но нито ми искаха ЕГН, просто име и фамилно и телефон  Но на мен фактура не ми трябва. В разсадника до Варна купувахме  кайсии, там не искаха ЕГН. Затова   малко  се притисних от предложението да изпратя ЕГН. Аз  не виках, не крищях, не упреквах, просто с извинение се отказах от поръчката. Той написа , че  отпише мен от поръчката без обид. . Културно и вежливо се разделихме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
На 18.10.2021 г. at 9:29, Котарак без чизми написа:

тъй като НАП все още не следи много-много какво се случва с пейпол и револют.

Не е нужно да следи НАП пейпол и револют - те са ти вързани с български сметки, така че от тях си извличат каквото си пожелаят. Не лежте на тази кълка, че са непроследими. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

От къде мога да взема към 5 - броя Арония,  търся хубав разсадник. Благодаря. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 4 часа, Nenko Baylov написа:

От къде мога да взема към 5 - броя Арония,  търся хубав разсадник. Благодаря. 

Аз съм вземал от института в Троян преди години. @Tedy можеш ли да кажеш как е положението при вас?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Напоръчах се тия дни на растения. Що чудо съм купила последните 5 години... Време е да се спра.

Чакам да дойде един хипан сорт Ли от Palmi. От Гошев поръчах мини киви, крив лешник / за последен път пробвам / и... бога ми забравих какво друго беше. Утре ММ ще ги вземе.

На брат ми поръчах днес 10 лешника, на приятелка малини, на съседката касиси, а за нас глезотии като червенолистна декоративна ябълка, 1 камчатика, 1 дрян, мъжко киви.

Останаха само лозите от Севастиянов, но от там ми казаха да звънна другата седмица, че единия сорт не го бяха извадили още. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

Благодаря, ще проверя и мисля да взема също Касис от там. Ще споделя с вас още един много хубав разсадник, моята круша сорт Ранна на Мотарини е купих от него. Засадена 2020 г - пролет. 

http://www.bulgarianagriculture.com/bg/info.php?id=3509

IMG_20211028_104854.jpg

IMG_20211028_104837.jpg

IMG_20211028_104843.jpg

IMG_20211028_104843.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване