Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Разсадници за плодни дървета и храсти в България - отзиви

Recommended Posts

Hristo Pavlov

На мен пък Рубистата ми я пратиха много яко дърво. За сметка на Анджелино, на което коренът му приличаше на репичка, ама нищо не им писах. Останалите дръвчета си бяха в норма. Само това с боята е потресаващо като са много дръвчетата. :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 минута, Hristo Pavlov написа:

Само това с боята е потресаващо като са много дръвчетата. :)

Да, за няколко сорта става. Но за 15-20 дръвчета... Между другото, боята е трайна. Гледах тези дни, че на кестена саден вероятно 2018 г. още стои лилавото. Снимаш легендата и си знаеш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
tsankov

Преди малко взех от еконта 4 бр. дръвчета - конференция, пинова,флорина  и карастоянка.Поръчката е от bb garden.Както се вижда малко са тънички, но с много добра коренова система.Е, все пак човека ме предупреди ,че вече са му останали последни  овошки от тези които търсех.Като за 6 лв /бр са прилични.

IMG_20240309_095055.thumb.jpg.2ef503af2f9be60cd4e304aff63f9457.jpgIMG_20240309_095019.thumb.jpg.0ec7b5884c9010d9f6ff7b3e2ab1ad01.jpg

Звънях на "Малчеви", питах за 6-7 вида ябълки - уж всичко било свършило.Чак пък 1 бр да нямат:smile:.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Топи ги във вода, че ми изглеждат не много свежи. Не са лоши корените. В края на сезона (март-април) не можеш да очакваш първи избор фиданки. Каквито са останали.

Относно Малчеви - ако са ги продали някъде на едро, възможно е да нямат. Те мисля изнасят посадъчен материал за Германия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
tsankov

Да, еконта ме забави с един ден, затова са толкова сухи корените.Вече са в кофа вода.Писах и миналата година и тази  на наши разсадници.За малки бройки даже не отговарят какви наличности имат.Смешно е как мой познати и комшия  си напазаруваха овошки с отлично качесто и ниска цена в Сърбия на екскурзия, а тук разни сортове като топаз и и пилот  ги издирвам сякаш търся някакви екзотики от амазония.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване