Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Оризаки Кошияма

Разсадници БГ

Recommended Posts

Славянски
преди 19 часа, Александър Ал написа:

.при мен(в края на селото) само земята е 10000 евра за декар.. обаче няма римляни.

Близо до големите градове е така. Безумни цени. Но с тая инфлация по-евтино няма да става.

Покривите много поскъпнаха, дори само като материал. Ако си го правиш сам с другари, по-може. Иначе къща С ПОКРИВ си е лукс.

Навремето на село поне в нашия край (към Бяла Слатина) хората си имаха салкъмови горички някъде в имота. И като стане синът за женене са имали материал за мартаци за къщата. Без пари и кредити. Е, предполагам са плащали на някакви майстори.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо 33

С къщите проблема е от доста отдавна. Още преди 8 - 10 години търсех къща с двор и не намерих подходяща. Сега, покрай село, на този етап се отложи търсенето.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

С годините човек открива неподозирани таланти у себе си.. Ето сега аз... По принцип съм скаран със строителството ... За мен строителството е занаят, който помага на циганите да намерят работа в Западна Европа и да си въртят далаверите.. Принципът е "Качество от циганин да чакаш.." ..обаче ми се налага да си построя навес.. Няма финансов ресурс да наема същите такива цигани да направят нещо, дето знаят как се прави... и ето.. Двамата с госпожа Алексиева мъкнем греди и дупчим основи за бъдещата стопанска пристройка към караваната... Може и да ми се получи.. Дядо Иван- (баща ми Бог да го прости) беше строителен инженер.. Дано да не се срамува, ако гледа какво правя.

шопрон.jpg

шопрон2.jpg

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо 33

Как ги захващаш земята, изолираш ли дървото с нещо?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Дървото омазвам със отработено масло и разтопена смола(тя все още е само идея. Утре ще извадя коловете, ще ги оразмеря и ще ги намажа на един метър от началото. Ще ги върна в дупките и ще насипя чакъл.. Дупките са 12 ли 15 см(не помня тясното свредло колко беше..май 12). Няма много възможност да мърда, а и дълбочината е почти метър.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

По принцип е добре да се направи бетонна основа с винкели, отлети в бетона на които по- късно да се захванат гредите. Иначе, единствената трайна защита на гредите в земята е материалът с който са импрегнирани някогашните траверси. Той е от времето на втората световна война и не знам, дали е наличен някъде. Смес от масла и токсични химикали. Сега няма покритие, което да ти осигури тази защита. Има импрегниращи смеси за надземната част, който не са нещо особено. Но, с каквото и да покриваш дървото, без бетонен пояс не знам, как ще предотвратиш слягането и разместването. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 6 минути, Kalam Mekhar написа:

По принцип е добре да се направи бетонна основа с винкели, отлети в бетона на които по- късно да се захванат гредите. Иначе, единствената трайна защита на гредите в земята е материалът с който са импрегнирани някогашните траверси. Той е от времето на втората световна война и не знам, дали е наличен някъде. Смес от масла и токсични химикали. Сега няма покритие, което да ти осигури тази защита. Има импрегниращи смеси за надземната част, който не са нещо особено. Но, с каквото и да покриваш дървото, без бетонен пояс не знам, как ще предотвратиш слягането и разместването. 

Това за което говориш не може да стане с мене. И баба знае за бетонната основа ама тя няма дискова херния. Може да стане с бригада от 4-5 циганина и аз да нося кебапчетата.... Аз не вдигам тежко и внимавам да не се намокря. Бетонът е тежък и мокър. Значи отпада. Като пропадне ще сложим друга греда.

• Ха-ха 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо 33
преди 28 минути, Александър Ал написа:

Дървото омазвам със отработено масло и разтопена смола(тя все още е само идея. Утре ще извадя коловете, ще ги оразмеря и ще ги намажа на един метър от началото. Ще ги върна в дупките и ще насипя чакъл.. Дупките са 12 ли 15 см(не помня тясното свредло колко беше..май 12). Няма много възможност да мърда, а и дълбочината е почти метър.

Добре си го измислил, особено с чакъла. Не знам колко ще издържи, но за без пари, толкоз. Аз ползвах пвц тръби ф110 мм. и в тях сложих коловете 8x8 см. После в тръбите уплътних коловете с монтажна пяна. По- скъпо и сложно е, но тръбите са дългодържеливи.. 

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Засмолените греди съхнат. След 12 дни засмолената част ще влезе в земята.

smola.jpg

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване