Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Разсадници за плодни дървета и храсти в България - отзиви

Recommended Posts

Kalam Mekhar
преди 22 минути, Venetka написа:

Ха сега де.. Нямах представа, че са два типа Наслада. В Севастиянов пише, че зърното е средно едро, почти сферично.

Значи си е обикновената Наслада. Наслада 2 е малко по- ранен сорт и е с доста издължени зърна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

Днес посетих разсадника на Стамен Попов, и взех от него 10 дръвчета, не всички сортове, които исках, но все пак добри. От ябълките взех  Мелроуз - М9, Фуджи рубин - ММ 106, Флорина - М9, а от крушите - Санта Мария, Кармен, Хардиева Масловка.

http://www.bulgarianagriculture.com/bg/info.php?id=3509

Ще потърся другите сортове друг път, нямах много време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 5 часа, Kalam Mekhar написа:

Значи си е обикновената Наслада. Наслада 2 е малко по- ранен сорт и е с доста издължени зърна.

Казват, че и Августин е производно на насладата. За него се колебая от Севастиянов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Наслада си е Наслада. Това, че някой нарича нещо някак си........... 

http://ilv.my.contact.bg/pos_mater/NASLADA.htm

Относно тези сортове е добре да погледнете института в Плевен. Вече записват заявките. 

Не знам дали тези сортове на са и тяхна разработка!

http://ilv.my.contact.bg/ceni_otstapki.htm

https://www.facebook.com/ilvpleven

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Някой купувал ли е дръвчета ето от този сайт- https://stolbovo.bg/ ?

Да очаквам ли изненади или смело да си поръчвам? Просто там намирам всичко, което ми трябва и не ми се занимава с няколко поръчки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 2 часа, Venetka написа:

Някой купувал ли е дръвчета ето от този сайт- https://stolbovo.bg/ ?

Да очаквам ли изненади или смело да си поръчвам? Просто там намирам всичко, което ми трябва и не ми се занимава с няколко поръчки.

Асортиментът  им за смокините е толкова фалшив, че няма накъде повече. При останалите растения, може нещата да са по- добри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza
На 12.02.2022 г. at 11:01, Venetka написа:

Някой купувал ли е дръвчета ето от този сайт- https://stolbovo.bg/ ?

Да очаквам ли изненади или смело да си поръчвам? Просто там намирам всичко, което ми трябва и не ми се занимава с няколко поръчки.

Преди две години си поръчах от тях киви - мъжко и женско/Матуа и Абот/,много бързи и точни с доставката.Развиват се добре...миналата година цъфнаха,но не задържаха плод,тази година се надявам да ги опитам!Мисля да си поръчам и Канадска боровинка/Saskatoon amelanchier alnifolia smokey/ и ако някой отглежда такава боровинка нека сподели опит и мнение.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@Marangoza виж в тази тема:

Конкретно в края и с две видеа от Украйна/Беларус, където може да се види отзив за този сорт.

Ние в момента поръчваме от Полша и има и други популярни сортове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
На 11.02.2021 г. at 22:19, Славянски написа:

Иначе орехчето, макар и маломерно, имаше хубави корени и очаквам да се хване безпроблемно:

IMG_20210210_170453.thumb.jpg.90390844c2b95405b9e660c2cdbcb793.jpg

Лозичките изглеждат добре, но те бяха за пълнеж по 2 лв. Основното бяха пеканите и ореха.

Не съм доволен от материала и от отношението и ще поставя оценка 2/5 за ямболския разсадник. Орехът няма и 60 см. А който иска пекани, да поръчва на свой риск.

Пеканите очаквано не оцеляха. Изненада ме, че орехчето "Шейново" загина още пролетта. Днес го подмених с мой разсад облагороден орех с хубав корен и се надявам тоя път да имам успех. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Роро

Разсадник Милис. Септември 2020 г. имах глупостта да си избера овошки от техния сайт и да направя поръчка. В началото на октомври позвъних да попитам кога да очаквам дъвчетата. Отговорът беше, "не са опадали листата". И така до средата на декември, когато се оказа, че това което съм поръчал го няма и започна заместване на моя избор с други сортове. Когато вече получих поръчката се оказа, че не са моите. Търсих собственика на чуждите дървета, за да ги разменим. И сега април месец 2021 г. след всички ядове се оказа, че от 10 дръвчета 5 не се развиват. И разсадник Милис естествено не носи отговорност. 

  • Харесвам 1
  • Тъжно 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз от тези мислех да поръчвам един сорт бадеми, но така и не се доредих... За миналата година бяха свършили. Никога не съм поръчвал от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 51 минути, Роро написа:

Разсадник Милис. Септември 2020 г. имах глупостта да си избера овошки от техния сайт и да направя поръчка. В началото на октомври позвъних да попитам кога да очаквам дъвчетата. Отговорът беше, "не са опадали листата". И така до средата на декември, когато се оказа, че това което съм поръчал го няма и започна заместване на моя избор с други сортове. Когато вече получих поръчката се оказа, че не са моите. Търсих собственика на чуждите дървета, за да ги разменим. И сега април месец 2021 г. след всички ядове се оказа, че от 10 дръвчета 5 не се развиват. И разсадник Милис естествено не носи отговорност. 

Викам да вленеш у 2022-ра, па белким тръгнат овошките ;)

 

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Роро
преди 16 часа, Миленка® написа:

Викам да вленеш у 2022-ра, па белким тръгнат овошките ;)

 

И като вляза в 2022 дали ще тръгнат? Ако мислиш, че ще тръгнат ще ги посадя отново. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
На 15.10.2020 г. at 15:27, Kalam Mekhar написа:

Гледал съм я и съм си писал с него. Нищо няма от асортимента, който е обявил. Един човек му е изкупил целият асортимент и всичко без една се оказа Брънсуик. Няма Блек Джак, няма Селест, няма кафява Турска. Даже не знае, как изглеждат и е сложил грешни описания на свалените от интернет снимки. Закупената Panache  се оказа 100% менте.

Точно щях да поръчвам от там (Пламен Пенков) пекан и една дюля, но ще потърся другаде. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Градина Макс  GradinaMax - "Ни вест, ни кост!"
Приключих с този разсадник, преди да съм започнала.
За сравнение - от Зелена пролет, например, ми се обадиха на същия ден, за да ми кажат колко точно може да закъснеят и дали искам да чакам. 


image.png.e1dfcd6458db230bb2f193861f3580fa.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
На 15.10.2020 г. at 15:30, Александър Ал написа:

Много криминално ми го описваш. Чак толкова ли да е ...???

Защо да е криминално? Няколко пъти съм коментирал, че в България, заблуждаването на клиентите се смята, по- скоро за добра търговска практика, отколкото за нещо осъдително. Едни петрички бизнесмени от години продават във Видин, Враца и Плевен смокини от сорт Султана на Марабу, като "Черна Мисия". Един разсадник в Монтана също беше зареждал преди няколко години от тях. Това е сорт, който е безплоден в студени райони, където няма осички Бластофага да опрашват плодовете. Като им се обадиш и им кажеш, че дървото, което си купил не ражда, те ти казват - "При нас ражда. Проблемът си е при теб". Това е положението.

  • Мерси 1
  • Тъжно 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 52 минути, Роро написа:

И като вляза в 2022 дали ще тръгнат? Ако мислиш, че ще тръгнат ще ги посадя отново. 

Не ме разбра :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 45 минути, Антоанета написа:

Точно щях да поръчвам от там (Пламен Пенков) пекан и една дюля, но ще потърся другаде. Благодаря!

Пеканът от Пенков нищо не направи при мен. Взех от един човек от Варна на 8 лв. Не ги изкопа с идеални корени обаче, но взех няколко и имам шанс. Орехите не са дребни. Но вече във Варна сигурно са се разлистили. Ако проявяваш интерес, мога да те свържа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
На 31.01.2020 г. at 13:24, Александър Ал написа:

...

Пламен Пенков ми достави крушите и Дюля "Лимон айваси"- Хубави фиданки

Сигурно ли е, че дюлята е точно този сорт? Има ли вече плод или е малка още? Не я намирам другаде тази дюля, освен в Турция. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
преди 3 минути, Славянски написа:

Пеканът от Пенков нищо не направи при мен. Взех от един човек от Варна на 8 лв. Не ги изкопа с идеални корени обаче, но взех няколко и имам шанс. Орехите не са дребни. Но вече във Варна сигурно са се разлистили. Ако проявяваш интерес, мога да те свържа.

Малко е далеч Варна, но не намирам другаде, а от немско ще трябва да оставя за догодина, така че - да, проявявам интерес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване