Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Разсадници за плодни дървета и храсти в България - отзиви

Recommended Posts

Астрала

Ябълките, които взех от Exotic Plants миналата година, започнаха да растат бързо. Дърветата бяха в добро състояние когато ги засадих, през пролетта ги подхраних с малко птича тор.

IMG_20220514_213200.jpg

IMG_20220514_213151.jpg

IMG_20220514_213147.jpg

IMG_20220514_213134.jpg

IMG_20220514_213116.jpg

IMG_20220514_213110.jpg

IMG_20220514_213105.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Доста са дребни. Не знам това плюс ли е или минус повече. Но пък тръгват да раждат много скоро на тая подложка. Гледах го Гошев, че предлага такива млади. Аз обаче не бих се занимавал с такива нискостъблени фиданки в моите условия. По-добре да взема калеми.

Предполагам, че ниският им ръст е даже предпочитан за друг тип насаждения. С ниска корона и нагъсто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала
преди 47 минути, Славянски написа:

Доста са дребни. Не знам това плюс ли е или минус повече. Но пък тръгват да раждат много скоро на тая подложка. Гледах го Гошев, че предлага такива млади. Аз обаче не бих се занимавал с такива нискостъблени фиданки в моите условия. По-добре да взема калеми.

Предполагам, че ниският им ръст е даже предпочитан за друг тип насаждения. С ниска корона и нагъсто.

Те са малки, защото се засаждат в малки контейнери и след това не се поставят в по-големи контейнери, които вече са здрави и този контейнер ограничава дървото. В Северна Ирландия дърветата се продават в големи контейнери и расте добре развито дърво. При нас забравяме растежа му с тези малки контейнери за рози.

За мен лично Гошев няма лоши дървета, просто му трябват големи контейнери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Колко бяха големи контейнерите?

Принципно това си става на гол корен. Не разбирам идеята специално за ябълки да ги садиш лятото от контейнери. Освен да разпределяш продажбите в различните сезони. Тези очевидно са специално размножени в саксии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

Ябълките бяха в трилитрови съдове, с няколко лева по-скъпи от останалите фиданки, които още не плододават по младите пък в двулитрови съдове. Взех ги, защото само Гошев предлага тези сортове в България или поне аз знам така. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Аз също не съм имала загуба от този разсадник, а овошките взети от там, се развиват много добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

На мен само наровете от Гошев ми умряха. Ябълките са ОК, райската ябълка върви отлично. При мама също има ябълки от неговия разсадник и се развиват добре. Едната цъфна тая година, надявам се да задържи плод, а другата е малка. Дано догодина да цъфне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Антоанета написа:

Аз също не съм имала загуба от този разсадник, а овошките взети от там, се развиват много добре.

Аз от там съм вземал май само паупау и бадеми. Първите не бяха топ, поне едното, но поне са още живи. Облагородих ги тая година (едното е шестгодишно, още под метър, по-малко отколкото беше първоначално; другото е петгодишно и е малко над метър, върви по-добре, защото имаше приличен корен). Бадемите обаче бяха супер. Единствено не успях да ги опазя от кози и дивеч, та не направиха добър прираст, но това си е моя вина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Еееххх, този дивеч… Прекрасни хинапи бях взела от палмите. В момента всичко е зелено - свежа трева, свежа зеленина по дръвчетата, но не - точно моите три хинапа се оказаха най-голям деликатес. Неспасяеми поражения. Имам и други млади овошки незаградени, но недокоснати. Ще търся наново хубави хинапи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
На 16.05.2022 г. at 12:49, Venetka написа:

На мен само наровете от Гошев ми умряха. Ябълките са ОК, райската ябълка върви отлично. При мама също има ябълки от неговия разсадник и се развиват добре. Едната цъфна тая година, надявам се да задържи плод, а другата е малка. Дано догодина да цъфне.

Нарът от там е добре, но не му е при нас климата. Всяка година от нулата. Ще го помъча още някоя година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Бях публикувал едно похвално слово за разсадник Долна Оряховица- Иван Дервишев. Със съжаление ще споделя, че сливата Бельовица- Бяла ракийница излезе синя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 2 часа, Александър Ал написа:

Бях публикувал едно похвално слово за разсадник Долна Оряховица- Иван Дервишев. Със съжаление ще споделя, че сливата Бельовица- Бяла ракийница излезе синя.

Радвай се, ако е синя от добър сорт. Защото, баща ми е купил слива, която може би е някаква подложка. Прилича на дребна синя слива, но е кисела в узряло състояние. Никаква захарност.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 2 часа, Kalam Mekhar написа:

Радвай се, ако е синя от добър сорт. Защото, баща ми е купил слива, която може би е някаква подложка. Прилича на дребна синя слива, но е кисела в узряло състояние. Никаква захарност.

те и на тая плодовете не са много едри. Не са къгли, не са и като сливи.. леекинко овални са.. Сигурно са червиви обаче, щото имат дупки и двете плодчета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Оправих се с Дерменджиев. Наесен ще ми прати 3 беьовици. Синята била чачанска лепотица(нямах от нея и без това.).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 2 часа, Александър Ал написа:

Оправих се с Дерменджиев. Наесен ще ми прати 3 беьовици. Синята била чачанска лепотица(нямах от нея и без това.).

Добра е. Имам няколко от нея. И тя няма аромат, но по- ранна от Стенлей.

slivi.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Лошото е, че нямам никакво място...даже отвън край оградата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 46 минути, Александър Ал написа:

Лошото е, че нямам никакво място...даже отвън край оградата.

И аз съм в същото положение. Вече втора къща гледам и не успявам да купя. Останали са или много скъпи, или много занемарени. А, само ремонта на покрива е 20 000 лева към момента. Римският народ излезе за пореден път по предприемчив и изкупи навреме къщите в добро състояние. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 4 минути, Kalam Mekhar написа:

И аз съм в същото положение. Вече втора къща гледам и не успявам да купя. Останали са или много скъпи, или много занемарени. А, само ремонта на покрива е 20 000 лева към момента. Римският народ излезе за пореден път по прогресивен и изкупи навреме къщите в добро състояние. 

.при мен(в края на селото) само земята е 10000 евра за декар.. обаче няма римляни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 3 минути, Александър Ал написа:

.при мен(в края на селото) само земята е 10000 евра за декар.. обаче няма римляни.

Аз земя имам в изобилие, включително 15 декара за които не получавам и една стотинка рента с достъп до рекичка за напояване. Но е отдалечена и няма да смогна. Искам двор и къща с ел. захранване. Иначе за любителско земеделие не си заслужава гърбенето. Днес съм работил от 8,30 до към 14,30, почти без никаква почивка в жегата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 36 минути, Kalam Mekhar написа:

Аз земя имам в изобилие, включително 15 декара за които не получавам и една стотинка рента с достъп до рекичка за напояване. Но е отдалечена и няма да смогна. Искам двор и къща с ел. захранване. Иначе за любителско земеделие не си заслужава гърбенето. Днес съм работил от 8,30 до към 14,30, почти без никаква почивка в жегата.

не е работа. Аз не си го причинявам. Отивам в 7 часа.  Най-къснов 11 часа се качвам на колата и се прибирам у дома.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване