Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Isa Bel

02.02.2020 - интересен ден за началото на НИЕ III :)  ... продължение на НИЕ II 

надявам се само да имам възможност да се напълни и тази година темата ...

... днес беше подходящ ден за почистване на градината и съм много доволна, че успяхме само за 2-3 часа да изчистим фолиото от миналогодишните растения ... определено е много по-лесно да се чистят растенията сухи на пролет, от колкото есента когато са силно разлистени и здрави ... направи ми впечатление, че въпреки голямата суша, земята под фолиото е рохка - все едно е обърнато мястото ... сега ще сея разсадите направо в готовите дупки в него ... смятам че идеята ми да не разбутвам земята ще проработи ... 

... фолиото презимувало няма никаква промяна - пътечките, които са вече 4-та година са добре - предполагам ще издържат и това лято .... доволна съм ... не съм поливала нищо в градината от както спряхме миналата есен ... в момента има магданоз свеж, има на места лук и чесън /останали глави несъбрани от миналата година/, целина със свежи листенца, дръжкова целина също расте /селъри/, мурсалски чай, моркови, киселец също има с нови листенца, кейл /но го извадих - ще насея нов/ ...

... смятам да сея през февруари /към средата/ марулки, спанак, рукола, репички, грах, лук, чесън ... към края на февруари ще сложа и картофи под фолиото за проба - супер ранни .... после ще завивам с агривело ако се налага ...

... е, дано ни радват градините тази година :)

а това е снимка от язовира - доста спаднал ....:

spacer.png

  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

О, Иса - да разбираме, че семейната драма се е поразминала засега. Дай Боже всекиму! Айде, цъфнаха ли доматите под лампите? Дай снимки на котки, тая година и аз имам какво да покажа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Здрастиии, ние сме добре, а при вас? 

 

IMG-7809.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

ох за жалост нищо не се е разминало ... просто много ми се занимава с градината и го правя без да знам дали ще продължа ... много искам в тази градина, но ако ме спрат категорично - ще се местя ... за сега имаме пълномощно да влизаме и да работим - но не съм сигурна това колко ще свърши работа ... и поради това че съм все още в нищото не съм правила разсади - ще помагам на съседката за разсадите, ще занеса там моите парничета и после ще ползвам от там каквото направим с нея ... също и от пазара от бабите ще взимам .... тази година малко ще е импровизация ... 

.... снимки на котки от 2020 нямам .... нооооооо има ново попълнение - мъник ... пак изхвърлено котаче - на Никулден точно беше ... прибрахме го и сега баба се грижи за него .... е те такова лудо коте не съм виждала сред цялото котешко общество ... за пакост то не седи никога на едно място /когато не спи/ ... 

те това е новата Гангста Ники: /съжалянам че са така размазани снимките, но с кофти таблет ги снимах/

spacer.png

 

spacer.png

  • Ха-ха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel
На 2.02.2020 г. at 21:46, Ciao Li Min написа:

Здрастиии, ние сме добре, а при вас? 

ооо те да не са от коте Мила? ... или са нови попълнения ?

аз нали бях спасила миналата година едно тигрово без едно оченце - като го гушкам често се сещам за коте Мила ... много си приличат.....

тук е когато го намерих:

spacer.png

а вече е голяма топка:

0Gi_ynkH8HZT1tk0l4oBdtg8Wn1Ww4C_ehZKPozD

2-B9UyQAdZrsMZf74fEIyUnBs1OzOCBRXwGuQx15

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Нейни са, да. Тука си намери мъж същата шарка и синчето ги е одрало и двамата, а малката шаренка отзад се е метнала на някоя баба/дядо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Исе, радвам се, че се появи отново тук.

Снощи си хапнах салата от микс марулки, засадени благодарение на твоите снимки на марули и си мислех еййй где ли е Исето....

Какво замисляш сега? Марулено ли ти е или е още не е дошло време за пролетното ръсване на семена. Ще се ориентирам по теб отново..

Аз за сега съм на вълна градска градина и рязане на рози и декоративни храсти.. С нетърпение обаче чакам да се запролети и да се прехвърля към зеленчуците... Китките остават на самоотглеждане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

да ти е сладко Вени  @Venetka

още не съм сяла марулки ... но ако правя нещо няма да е с разсади в къщи ... може да пускам семенца направо в дупките на фолиото - към края на февруари ... следващите дни тук се очакват -14 С ... 

може би тази година пък ще е годината на проба с директно насадени семенца в градината :) ... също ще си взимам каквото ми хареса от пазара като разсад и пак директно в дупките на фолиото ще слагам ...

... ще се отчитам със снимки :) /стига да имам възможност да градинарствам/

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

тамън тъй Оризаки / @Ciao Li Min;) ... драма няма!

@Venetka Вени бърже да го фъргаш тоз бъгав телефон!!!! ... :joy: 

y0pwfNuL1pJ1IhWuojAWVzYlpn34OB_h59BXjWoo

надявам се таз снимка я виждате вече ... в общи линии тя описва случилото се :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

MYPD94eFfa-5bHSjylevw9WycIiif9mGhPkfurE5

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

@Теди много ти благодаря за съдействието! ... Благодаря, че си направи труда да тестваш.

Вчера се порових в Гугъл и попаднах на сходна ситуация с моята:

https://wordpress.org/support/topic/pictures-via-google-photos-not-always-showing/

"Today I talked with somebody about it and she told me that apparently Google changes the URL of google photos regularly, which of course explains why they all of a sudden disappear, even if they were visible immediately after publishing. Why they would do that and why the pictures sometimes (as in the linked post) apparently return to the “old” link is beyond me… But anyway, she suggested using the Album Archive, since those links are definitive."

Днес реших да се поровя в Album Archive на Гугъл - където се държат всички папки още от времето на Picasa и G+ .... Всички папки, които имам от G+ /а те са много/ са Обществени, но в Гугъл фотос те не влизат в раздела Споделени /тоест в Гугъл фотос аз нямам никакви споделени папки, макар като погледна в папката да е с определение Споделена/ ... Тъй като в албумите Без мотика и Хоби кафе присъстват много снимки от папките на G+ една част са видими а друга не са .... видими са тези които са взети от папките на G+, които са Обществени ...

Първоначално снимките от теста на Теди се виждаха,  вчера нито една снимка не се виждаше ... Днес снимката от Тест 1 не се вижда, а другите две поредни се виждат ... Снимки в цветарския форум в други теми освен моята също не се виждат .... Незнам какво прави Гугъл последните дни, но аз се хванах и поне уеднаквих папките създадени в Гугъл Фотос на Споделени /след като снимките на Теди днес се виждат/ ... 

В момента всички мои снимки тук и в цветарския форум се виждат /не е ясно за колко време/ .... 

Извинявам се, че ви занимах тези дни с проблема, но той не е само мой ... Това може да помогне и на други.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

@Варела Бай Варел ... да видим сега - види ли се или не ;) 

и разбира се в чест на марулките !!! за които отворихме дума с Вени @Venetka  :) 

JOWwkZESoUR6vTVjQbgQgfu0ZtjO1S3H2cRc8kEt

EeZd9lWxReny5EDr5FEe7kW8ap5bMek3wdaSXJku

J-oVSH9Vkju8tWA5_fr7O_iuH4ExzGusXPrfTosB

BpJYyS6nQ4BfyXQJIePs5HQcvXOKF04n8J2mHNwv

-x6xIpgwpy1abT5c5pHvX6BCj6_WQQf8Pg9Ceg4o

ето и сайта на BORDALLO PINHEIROhttps://eu.bordallopinheiro.com/

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ваййй Исее. Голяма красота марулена!!!

@ВарелаВалери, ако твоята жена измайстори ей такова нещо съм първи кандидат за закупуване на цял марулен сервиз.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Ехааа.. приказно зеленозелчесто.. 
Тази английска авторка тогава ще ти хареса -  https://www.katemaloneceramics.com/

две от нещата и са в постоянната експозиция на Waddesdon Manor - https://waddesdon.org.uk/whats-on/kate-malone-inspired-by-waddesdon/ и ги видяхме на живо - https://photos.app.goo.gl/boQzbYtEL5Uu9iP66


 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

даааа - аз щях да пускам една друга https://katherinehouston.com/vegetables1   

а в сайта на  Bordallo Pinheiro като кликнеш на раздел и се появяват в ляво купища тематични изработки https://eu.bordallopinheiro.com/pumpkin-10

запазих твоя линк да разгледам после и на Kate Malone :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

прибирам си инфото за картофите в моята тема - защото тук съхранявам всичко като дневник и като се наложи поглеждам ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------

вчера взех семената картофи за таз година ... и естествено взех и такива които не съм опитвала - за експериемнт...

ще сея сега към края на февруари първите под фолиото и може да ги завия с агривело отгоре - да им е по-топличко и бързо да растат ... най-ранните които взех са Маринеhttps://www.slovbul.com/Pdfs/MARINE.pdf  /не съм ги сяла до сега, хората от които ги взех ги похвалиха - често закупуван сорт били/

заедно с тях ще насея отново Луизанаhttps://www.slovbul.com/Pdfs/LOUIZIANA.pdf  /3 години съм сяла от тях и ми харесват/

и още един ранен сорт - предполагам и него ще насея сега или в началото на март - Романтика /просто нямаше как в Деня на влюбените да не взема сорт Романтика  / ... не съм ги сяла до сега, и хората от които ги взех също нямат инфо - така че ще видим ... това са червени картофи - ранни

това е инфото което измъкнах от Гугъл:

"сорта Romantse. Картофите растат овално червени. Кората е тънка, месото вътре е жълто. Очите не са дълбоко на повърхността на грудката. Претеглянето на един плод расте около 130 грама. Семената картофи са непретенциозни. В почвата този вид е устойчив на всички болести и вируси. Този сорт е подходящ за дългосрочно съхранение. Препоръчва се да се засаждат клубени една от друга на разстояние 30-35 см. Романтиката е подходяща за ранно засаждане. Картофите се установяват и растат във всякакви климатични ширини. Преди засаждането клубените не могат да бъдат обработени. Този сорт картофи принадлежи към ранната узряла форма, узрява в около 90-95 дни. Растението расте бързо, висок храст с люляков цвят. От един такъв корен можете да получите от 35 до 40 броя клубени. Приятен е за вкуса. Подходящ за готвене под всякаква форма."

и освен тези взех отново Пикасо - той е по-късен сорт и ще го засея в края на март - така ще ги вадя поетапно ... този сорт се съхранява добре дълго, та ще хапваме другите преди това  

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

ето ги описаните картофки в горния пост 

ACtC-3f0lLJxkZX2ioctfjIP2QmwZjM1De0jx-t0

и разбира се вече приемат туристи - карантината отпадна ;) 

ACtC-3f88qf9J08KBGivSQTc5IEaxySY7IwgBgAc

гигантски чесън - в ляво от тази година, в дясно от миналата останали чесънчета неизвадени

ACtC-3e8f8oBQHkXvtv8EEURQkJmxmSTLWCOOKik

манголд от миналата година - също гигантски "храст"

ACtC-3flC-VjjWZF1QHRC6cKsig9bK6bru4ksdAm

ACtC-3diW6HqItVBuJqPGLOi07vwIAYzfFrOg4nQ

но пък прекрасен чадър за котаците

ACtC-3fCvl82CmJYmSNitjxsbCxXmeqqAcPJUrKu

ягодките

ACtC-3e1iERbgQPb1FvDbjZBpc-fZu4lP91hMYqA

ACtC-3fdAS_K_-Au3-htFkmODUPtTYvGBtgyTXqH

и киселец от миналата година, който вече се опитва да ме стигне по височина 

ACtC-3f_hj-eTOofrZJ0Hk7lmk1n-2doARR9USNZ

малко нови магданоз и копър насяти

ACtC-3dCHOr4WSBIEWnu6tTNu138PQAiCF2aTS4t

ACtC-3eBB9KK_WiBB5rKAZKj974M7qEwNcPpJL6k

и в общи линии нищо кой знае какво до тук - пълна импровизация ще е таз година

ACtC-3cCZIJRMsE58s9elU58xkvJ5y7iuCHTp1E-

@Nevil това е нара за който писах преди - не го завивам с нищо зимата /вече 2 години/ ... температурите понякога са падали доста, но не за дълго ... освен това се намира на завет точно до стената ... висок е малко повече от метър

ACtC-3dyAwrZRGjpjT27VwvxXNGf2g-O2fyW_2Sj

@Евелина ела да погледнеш мурсалския чай ;) 

ACtC-3d4_HdZ1dgX759Zj7QdON3Wp22Ga7xoSx3K

ACtC-3f5AQl3PJDUQjUO8sfuzYYSUWJzbi8F109a

ACtC-3dnQLa8TXQ7dJH1byMoFR49l5H-3uJ6F6jo

малко мащерка

ACtC-3dC8WTNuZ7cPcNBvfamatQtyke4KDKVAee1

салвия

ACtC-3djlqwzmOw54VWFFfRSLUla9-6d46pvSZQ5

лавандула

ACtC-3c6iBR36BiM3uEs6mNFpoopX4oQGd7P6yvd

и безгрижни котаци

ACtC-3dn_tWDrQubpkTHRkw9BwwC2MCz_VdwNqwq

:) 

  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Леле Исеее! Светна ми деня.:blush:

Много се радвам, че се завърна при нас.

Уникално е всичко. Ако това е импровизация, не ми се мисли за истинското представление в градината ти какво е.

Киселеца ме довърши... аз дондуркам един корен и едва -едва крета вече 3 години. Сега направих разсад и ще имам киселец с шарени листа, ама не знам дали ще го опазя.

Твоят на какво място е? Слънчево постоянно ли? Може би в това грешах досега, защо се пробвах на полу сянка. Не знам защо бях решила, че киселеца не обича пълно слънце.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

@Venetka Вени, цялата градина е на слънце ... още от април месец е голям пек и ако беше наше мястото щях да направя мрежа срещу градушки - тя засенчва малко ... киселеца беше много по свеж с огромни листа, но вече преминава - изкласи и ще цъфти ... в апартамента гледам разсади всякакви в момента и може би ще има още насяти неща - стига да не ги умори горещината /тук при нас отрано е горещо/ ... 

 ... не съм писала, защото се струпаха много неприятности от началото на тази година и мислех, че няма да сея нищо ... баба се разболя на 1-2 януари и някъде към края на февруари уж се пооправи .... помня, че по това време писахме с Боби и само 1 ден след като му казах, че е вече по-добре - тя се влоши и беше на легло ... взехме я при нас в апартамента и стоя до средата на април - бях ангажирана изцяло с нея и смятах, че вероятно няма да се занимавам с градината ... уж се посъвзе, но все още е с болки в кръста - поне стана на крака и си върши каквото може сама ... аз ходя постоянно при нея ... за нас беше по-удобно да е в апартамента, но тя си е свикнала на къща и с печка на дърва и си иска да е самостоятелна - както казва "да се чувства жива - като си шета изкъщи" ...

... почти до края на април не съм имала време ни за разсади ни за градината на село .... чак към края реших да се захвана и съм закъсняла с всичко - но какво пък, има си неща от миналата година - това което показах на снимките ... купих 20 коренчета розов домат, 6 патладжана и ги насях .... насях малко зрял боб, картофите добре че ги сложих края на февруари та сега растат добре ... 2 краставички и 2 тиквички взех от пазара - котаците счупиха 2, взех няколко пъпеша и дини - разсад ... охлювите опоскаха няколко от тях .... та така - на приливи и отливи :) .... карам на приоритети с задачките и колкото може - толкова :) 

... понякога поглеждам тук ... не се логвам, защото не остава много време за писане 

... много ме радва това дръвче:

ACtC-3cILgHfu79fOg7mZ9ac956T0OTAhgwxRnKc

2 пъти пада конструкцията за краставици върху него и му изпочупи всички клонки - миналата година го засадихме ... човека каза че ще плододава след 3-тата година ... а то изпочупено, с едно стъбло останало - а накичено с черешки още на 2-рата година ... знам че ще се съвземе и ще тръгне - герой е това дръвче .... :) 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Isa Bel Исе, гледайки дръвчето си мисля за теб... Бури разни житейски, но ти си устойчива като него и прекрасна.  Герой си и ти като растението!

Успех и нека само положителни да са емоциите ти занапред.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване