Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Kalam Mekhar

Смокиня - въпроси и проблеми

Recommended Posts

Kalam Mekhar
преди 23 минути, Ру® написа:

Резниците не трябваше ли пролетта да се вкореняват, или и сега може? 

Пролетта се вкореняват. Сега се слагат на един рафт в мазето, завити в найлонов плик и си кротуват. Запазват се до Юли и ти го пиша от опит, защото намерих три в мазето в края на Юли и ги вкорених. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Само за информация. Друг сорт, който се внася в България и който търговците си спестяват да напишат, че е тип Сан Педро е Gentile (Gentile Bianco). Вече писах за виолетовия Дофин. Който живее в район без Бластофага да го има предвид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

@Калам Мехар, не исках да разводнявам излишно в смокиновия дневник, но ще изразя мнение тук. 
Чудесни са описанията и по сортове, и по други критерии! Благодаря! 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 35 минути, Антоанета написа:

@Калам Мехар, не исках да разводнявам излишно в смокиновия дневник, но ще изразя мнение тук. 
Чудесни са описанията и по сортове, и по други критерии! Благодаря! 

Можех да включа и устойчивост на влага/дъжд, но за два сорта не си заслужава да вкарваш категория. Вече писах, че тази година само Kadota и Чикаго Харди имаха нулеви щети при 70-80% щети за М10 и RdB. Пълно е със снимки на смокини със затворено око, но са снимани при сухо време. При дъждове, когато ти трябва да е затворено, то се отваря от поетата допълнително вода.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Докато преглеждах този клип, видях, че Тъмна-та португалска (2:36), която е щам на Чикаго Харди е идентична с плодовете на моята Чикаго Харди.

П.П.: Като прегледах пак клипа, видях, че и класическата Чикаго Харди 3:36 си е със същата структура. В края на сезона, вътрешността на моята беше станалa вишнево-червенa. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Смокинята, която, след като й опадаха листата, бях прибрал в мазето (с малко прозорче, на около 13 градуса) и бях забравил, взела че се разлистила с едни бледи листенца... Слагам я на светло и топло 20-22 градуса ...?

20210128_113403.jpg

20210128_113146.jpg

20210128_113043.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

@Ру® : Друго решение не виждам. При мен, даже тези на студената тераса започнаха да се активират, но са в начален стадий.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

А дали да не отрежа върха, че и без това стана много висока и да пробвам да вкореня нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 15 минути, Ру® написа:

А дали да не отрежа върха, че и без това стана много висока и да пробвам да вкореня нещо?

Не го прави, това е много млад прираст. Освен ненужен стрес на растението, друго няма да се получи. Ако много държиш, поне изчакай до Май месец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 32 минути, Ру® написа:

А дали да не отрежа върха, че и без това стана много висока и да пробвам да вкореня нещо?

Не трябва да го правиш поради две причини. Върхът е много зелен и се съмнявам, че ще имаш успех с вкореняването и това не е раждащо дърво, за да е добър материалът за вкореняване. Третата за която се сещам е, че не е чак толкова висока. По- скоро, още малко и ще трябва да отчупиш/пензираш само връхната пъпка, за да е минимален стрес и щетите по дръвчето.

В крайна сметка, кой е този ценен сорт, който искаш да размножиш ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Според мен е височка - зеленото започва на 120 сантиметра от почвата.  Мислех да я отрежа някъде на 80 и там да започне да се разклонява, но честно казано не разбирам - и ще ви послушам. 

Сортът е това, което купих миналата пролет от Lidl и на опаковката пишеше Napoletana Negra. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 28 минути, Ру® написа:

Според мен е височка - зеленото започва на 120 сантиметра от почвата.  Мислех да я отрежа някъде на 80 и там да започне да се разклонява, но честно казано не разбирам - и ще ви послушам. 

Сортът е това, което купих миналата пролет от Lidl и на опаковката пишеше Napoletana Negra. 

Щом е 120 см., само му премахни връхната пъпка. Възможно е да е Napolitana Negra, но, листата са някакви особени. Пъпките червени ли бяха по време на летаргията? Както връхните, така и страничните.

SS853452.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аси

Здравейте, ще ми се да пробвам и аз тази година два сорта смокини. Спряла съм се на М10 и Брънсуик, предвид надморската височина около 1000м. Палм центъра в Пловдив добър вариант ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

От там имате гаранция за сорта, сериозни са по моему. Мичуринската е сравнително разпространена и може да се пробвате и с резници сега ако намерите откъде, но с готово растение сте година-две напред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аси

Сега гледам няма в наличност, едва май месец явно няма да стане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 2 минути, Аси написа:

Сега гледам няма в наличност, едва май месец явно няма да стане

Може някой да прати резници от срещата евентуално. Моите растения са твърде малки за резници. Баща ми има подобна смокиня, но не съм сигурен дали е от типа на мичуринската. От нея резници бол. Но тя е гледана в равнината на топло... Почна да зрее към началото на август. @Kalam Mekhar да се произнесе, моля (снимки от края на август):

IMG_20210205_133003.thumb.jpg.3bb010d1e58141c9b79bf0def99a3571.jpg

IMG_20200828_133551.thumb.jpg.0cfa6510c40d94c7d81626fba494fa4f.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 7 минути, Славянски написа:

Може някой да прати резници от срещата евентуално. Моите растения са твърде малки за резници. Баща ми има подобна смокиня, но не съм сигурен дали е от типа на мичуринската. От нея резници бол. Но тя е гледана в равнината на топло... Почна да зрее към началото на август. @Kalam Mekhar да се произнесе, моля (снимки от края на август):

IMG_20210205_133003.thumb.jpg.3bb010d1e58141c9b79bf0def99a3571.jpg

IMG_20200828_133551.thumb.jpg.0cfa6510c40d94c7d81626fba494fa4f.jpg

С тези черти, за мен си е Мичуринска.

118281826-350780125935207-84749805979374

Вече писах, че има само пет сорта в света, които дават плод в началото на Август, така, че не е трудно да се объркаш. Аз имам подобен щам. Това, според мен е "оригиналната" М10, описана и нарисувана в книжката на Серафимова. 

Тази, която аз съм снимал в публикацията за сорта е от щам с по- плодов вкус. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Плодовете бяха много нетрайни. Буквално заминаха някои за три-четири дни на хладно. Аз нямам много опит със смокините. Но можем да пратим някой резник на Аси да се пробва, ако не намери отдругаде. Еконт са пуснали за под едно кило тарифа малко над лев (от офис до офис).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 52 минути, Аси написа:

Здравейте, ще ми се да пробвам и аз тази година два сорта смокини. Спряла съм се на М10 и Брънсуик, предвид надморската височина около 1000м. Палм центъра в Пловдив добър вариант ли е?

1000м е ужасно много за смокини. Аз се мъча на 650, но 1000..... Май ще трябва да ги гледат в контейнери и да ги прибирате зимата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 5 минути, Любо Д написа:

1000м е ужасно много за смокини. Аз се мъча на 650, но 1000..... Май ще трябва да ги гледат в контейнери и да ги прибирате зимата.

Това е все пак в южен район, може да се пробва. Според мен проблемът е с ниските температури и ветровете. Моят мичуринска ми я даде (резници) бай Райчо Енчев от Карлово и майчиното дърво расте на 850 м в Балкана над Карлово. Брулели я сериозни ветрове, макар и да е защитена от север, ако не бъркам. При мен засега върви с увиване с папрат.

Иначе за мен в контейнери не е работа. Огромни корени правят. Но може в оранжерия.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване