Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Kalam Mekhar

Смокиня - въпроси и проблеми

Recommended Posts

Kalam Mekhar
преди 3 часа, Румен74 написа:

Мнения за тази смокиня: https://palmi.bg/product/784/smokinya-gigantska-zhalta-ot-harvatska.html? Не е ли като нашата жълта крушовидна смокиня?

Нямам я и сигурно няма да я имам, заради ниската влагоустойчивост, която е описана. Устата ми не е чак толкова голяма, за да ме интересуват гигантски смокини.  Снимката на плода, който е показан е на някакъв сорт, подобен на далматинската, която вероятно споменаваш. Не се виждат листа. Съмнявам се да е класическата Далматинска, защото Донов би разпознал веднага този сорт. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Смокините ми започнаха активно да се разлистват. Забелязах едно явление, . Първоначално уточняваме, че на този етап си мислим 3-4 годишните овошки за Брънсуик. Тези от тях, които са храстовидно оформени, разлистват по-рано от другите две, които са с дървовидна корона и височина над 2 метра. Също така, трябва да уточня, че през зимата храстовидните не бяха завити с нищо. Храстовидните вече имат бреба, колкото репичка, докато дървовидните сега разпукват пъпките и разлистват, но бреба не се вижда още(миналата година те дадоха добра основна реколта. Дали е заради това, че нависоко в короната има повече вятър или... томболата ми е пратила все пак различни смокини??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 32 минути, Александър Ал написа:

Смокините ми започнаха активно да се разлистват. Забелязах едно явление, . Първоначално уточняваме, че на този етап си мислим 3-4 годишните овошки за Брънсуик. Тези от тях, които са храстовидно оформени, разлистват по-рано от другите две, които са с дървовидна корона и височина над 2 метра. Също така, трябва да уточня, че през зимата храстовидните не бяха завити с нищо. Храстовидните вече имат бреба, колкото репичка, докато дървовидните сега разпукват пъпките и разлистват, но бреба не се вижда още(миналата година те дадоха добра основна реколта. Дали е заради това, че нависоко в короната има повече вятър или... томболата ми е пратила все пак различни смокини??

По принцип, младите дървета винаги се активират по- рано от старите поради елементарна нужда. Нямат техните резерви. Същото важи и за множеството стъбла на един корен, които са в конкуренция помежду си.  Дали е Брънсуик ще разберем с първият плод от Бреба реколтата, който узрее. Това не е сорт от семейство Мисия, който да включва десетки, почти идентични сортове с минимални различия. Познава се лесно от пръв поглед на един узрял плод и едно листо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Малко ъпдейт при моите експериментални М10 и проекто brown turkey - то от баухаус:

IMG_20220503_120209.jpg

IMG_20220503_120149.jpg

...Растат си в парника на 40 градуса и яко слънце, без грам да се оплачат. Май ще ги бъде :)

IMG_20220503_120118.jpg

И малко материал за разпознаване, въпреки, че е оскъден...

IMG_20220515_095043.jpg

IMG_20220515_095100.jpg

IMG_20220515_095125.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

@Лозан Това последното какво е ? Листата могат да са на десетки сортове на този етап на развитие. Включително калифорнийска Браун Търки. Категорично не са на Чикаго Харди и английска Браун Търки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан
преди 1 час, Kalam Mekhar написа:

@Лозан Това последното какво е ?...

Последните 3 снимки са на един смокинов храст в съседен двор, неизвестен сорт. Приятел купи мястото, но и предните собственици не помнят от къде и каква е. До сега не е задържала плод, цъфти, порастват до размер два лева, издължено капковидни и зелени отвън, но опадват преди да узреят. Ще я дебна да се развие малко и ще снимам пак, както и плода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 1 час, Лозан написа:

Последните 3 снимки са на един смокинов храст в съседен двор, неизвестен сорт. Приятел купи мястото, но и предните собственици не помнят от къде и каква е. До сега не е задържала плод, цъфти, порастват до размер два лева, издължено капковидни и зелени отвън, но опадват преди да узреят. Ще я дебна да се развие малко и ще снимам пак, както и плода.

Поне, разрежи едно съцветие, докато е свежо и снимай тичинките да видим, дали е Каприфиг или женска смокиня. Не, че, ако е женска ти е гарантирана реколтата. 

Коя точно е тази, която купи, като Браун Търки ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан
преди 7 минути, Kalam Mekhar написа:

Поне, разрежи едно съцветие, докато е свежо и снимай тичинките да видим, дали е Каприфиг или женска смокиня. Не, че, ако е женска ти е гарантирана реколтата. 

Коя точно е тази, която купи, като Браун Търки ?

В петък, като ида ще разцепя един плод за справка, въпреки, че са на размер 5 стотинки.

Тази в по-близък план е пуйката

IMG_20220503_120149.jpg

...малко не е на фокус и не е от огряваната страна, та не се вижда добре. И нея ще снимам в петък, но взе да нараства.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 3 минути, Лозан написа:

В петък, като ида ще разцепя един плод за справка, въпреки, че са на размер 5 стотинки.

Тази в по-близък план е пуйката

IMG_20220503_120149.jpg

По- добре изчакай да понаедреят малко съцветията. Но, преди да увехнат, защото тогава пак не се вижда добре. 

Не мога да преценя каква е от тази снимка. По- склонен съм да мисля, че е тип английска БТ. Като направи по- голям лист, снимай пак. Доста здраво растение ми се вижда.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

При мен, четири от смокинчетата, които са садени преди 4 години, за първи път разлистват от клонка. Премахвам излизащите от почвата новинки, за да наедрее и укрепне клонката. Едното смокинче има и цвят (неизвестен сорт за сега). Чувствам се обнадеждена, но евентуално за не много близко бъдеще. Все пак ме уверяваха, че на това място - да забравя за смокини, но мисля, че ще се получи.

Всички останали, които са посадени навън през 2019-20-21 са отново от дъно, но май не всички оцеляха последната слана. Чакам… за сравнение, две годишни лозички бяха разлистили, но загинаха тази пролет.

Миналата година не торих смокини. Тази година само веднъж полях с коприва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При мен Жълта Студоустойчива от Палм Център Пловдив измръзна до земята, въпреки че беше под снега и със защита. Но е покарала. Надявах се да не се рестартира. Мичуринската от Карловския Балкан върви по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Някаква жълта от резник ми се рестартира пета година и никакъв напредък, но е на такова място, че не ми пречи. Може пък догодина… но пък първите години редовно я окосяваха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

В BAUHAUS София.
Познато име в Германия, казват, че е датска и е много вкусна - прилича ми на далматинска, но нямам опит.
Някой, нещо?


IMG_1433.thumb.png.ac40078b0e163d516d62ac80b54a63dc.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 11 часа, Антоанета написа:

В BAUHAUS София.
Познато име в Германия, казват, че е датска и е много вкусна - прилича ми на далматинска, но нямам опит.
Някой, нещо?


IMG_1433.thumb.png.ac40078b0e163d516d62ac80b54a63dc.png

Да. Борхолмс Диамант. Мисля, че я наричаха и Nexoe. Сорт, гравитиращ около английската Браун Търки. Бих казал, че е класически представител на това семейство, който се доближава най- много до оригиналното описание. Не би трябвало да има никаква прилика с далматинската. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Взех една за сравнение. Имам и друга кафява пуйка, та ще видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 6 минути, Антоанета написа:

Взех една за сравнение. Имам и друга кафява пуйка, та ще видим.

Коментирал съм много пъти това нещо. Браун Търки, без уточнение, за коя Браун Търки става въпрос, няма никаква познавателна стойност. Единственото нещо, което може да даде насока в такъв случай е, че кожата на плодовете варира от кафяво до махагон. Това е Браун Търки. Сравнение с перата на една много известна порода пуйки. Под този шаблон попадат сортове, които нямат никаква родствена връзка помежду си. Разбира се, ако кажете Браун Търки в Тексас или Калифорния, там по подразбиране я приемат за California Brown Turkey, защото е масово разпространена. Английската не понася суша и там, такава почти не се среща. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Вече със сигурност мога да твърдя, че на моето място смокините предпочитат храстовидната формировка. След като и двата вида формировки Х два броя смокини вече разлистиха се оказа, че на дървовидно оформените имам измръзнали крайчета на клоните(имам дори един измръзнал целия), макар че и двете бяха обвити старателно в чували от сезал, на които бях направил дупки от южната страна, за да не се образува конденз от температурните разлики. Напук на тях, храстовидните нямат поражения, въпреки, че не правих никакво зазимяване. Просто ги бях оставил на самотек. Освен това дървовидните нямат бреба, докато храстовидните имат по няколко плода, вече с големината на основна реколта мичуринска. Съжалявам, че отскоро не прилагам към постовете си снимков материал. Надявам се в близките дни да мога да си позволя телефон с хубава камера.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Ъпдейт:

Това, което бях оставил за разпознаване май се оказва каприфиг...

 

IMG_20220524_113623.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 1 час, Лозан написа:

Ъпдейт:

Това, което бях оставил за разпознаване май се оказва каприфиг...

 

IMG_20220524_113623.jpg

И на мен на това ми прилича.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване