Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Kalam Mekhar

Смокиня - въпроси и проблеми

Recommended Posts

Venetka

Да, едри плодове са белите. Ще разрежа с нож един плод. Нямах идея, че така по-добре се вижда.

Окото е... дупенцето на смокинята ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Снимки на белите смокини

photo_2022-08-24_17-23-42.thumb.jpg.8c109cfca3d05c563b517375b7dd387a.jpgphoto_2022-08-24_17-23-47.thumb.jpg.a7ee49be80b53a6b5edfa2190812e9fc.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 25 минути, Venetka написа:

 

Окото е... дупенцето на смокинята ли?

Отворът в предната част на плода. Възможно е да е бяла адриатика, но, нещо не ми вдъхва доверие това око и кухината, свързана с него. За лично, не бих засадил дърво от този сорт. Далматинската е по- едра и в същото време по- защитена от влага. При нея, достъпът до кухината е блокиран.

adr-6.jpg

 

П.П.: Има и вариант да е един бял сорт, разпространен в цяла северна България. Плодовете са едри, но с доста ниска захарност и уязвими на дъжд. Не знам името и не мога да кажа, кой е точно сортът. Никой не си е правил труда да го кръщава. Ровил съм се в литература и по скици и описание, съвпада с Бяла Генуа, но, може приликата да е случайна и няма никаква гаранция, че е този сорт.

Unkn2.jpg

 

Unkn10.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Благодаря @Kalam Mekhar. Леля едва ли е избирала сортове. Нещо  и е харесало и е боднала клонка. Имаше зелени пръсти, всичко се прихващаше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Анализ на първи плод основна реколта смокиня с. Баново- 18 км северозапад от Варна. 28.08.22г

pyrwa2.jpg

pyrwi5.jpg

pyrwa3.jpg

pyrwa4.jpg

pyrwi6.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Не знам сорта, но много ми хареса. Добре че я завъдихме, сладка, вероятно става и за сушене.

viber_изображение_2022-08-29_15-14-51-260.jpg

viber_изображение_2022-08-29_15-14-49-278.jpg

viber_изображение_2022-08-29_15-14-44-579.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 16 минути, kokorko написа:

Не знам сорта, но много ми хареса. Добре че я завъдихме, сладка, вероятно става и за сушене.

А, откъде сте я взели ? Това си е елитен сорт от типа на Ноар дьо Барбентан или Виолетова от Солие. Дебелите връхни клонки са много характерни за това семейство.  В кой район я отглеждате и има ли бластофага, за да опрашва плодовете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Ако знаеш каква история имам за нея...:grin:

 

Преди години отивайки към селото на прадедите ми Горно Луково, баща ми вика спирай тука до тази къща да попиташ за издънка от ей тази смокиня. Спирам аз, дядото вика взимай колкото искаш. И като почнах а тази, а онази ...ама нали гледам да е коренче. Та най-накрая извадих аз няколко издънки,който засадих в пластмасови туби от 10л. Изкараха така есента и зимата и мисля че даже и следващото лято и ги бяхме позабравили. Но в крайна сметка ги засадихме на лозето и с поливане първото лято се прихванаха успешно. Сега са 3 и страшно ми харесват. 

Понеже района е в непосредствена близост до Гърция, може да е донесена от там нейде... 

 

По твой съвет когато е подходящо и ако желаеш изпращам резници ...ще се радвам да я имат повече хора.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 10 минути, kokorko написа:

По твой съвет когато е подходящо и ако желаеш изпращам резници ...ще се радвам да я имат повече хора.

От тези млади дървета не можеш да изпращаш безкраен брой резници. Само излишните клонки при пролетното подрязване. Аз имам Броджото Неро, която се мъчи на двора в саксия. На мен лично не ми трябва друга подобна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Добре, иначе е на морето на 5км от н.Емине

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

На 5 километра, освен Емона да е. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko
преди 15 часа, Димо 33 написа:

На 5 километра, освен Емона да е. 

Баня

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Ми аз бях в Баня тази година, можеше да намина. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko
преди 58 минути, Димо 33 написа:

Ми аз бях в Баня тази година, можеше да намина. ;)

Ще се засечем някой път , но съм в Сф по принцип.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Е, още по- добре, ще се видим в София. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен
На 29.08.2022 г. at 15:48, kokorko написа:

Ако знаеш каква история имам за нея...:grin:

 

Преди години отивайки към селото на прадедите ми Горно Луково, баща ми вика спирай тука до тази къща да попиташ за издънка от ей тази смокиня. Спирам аз, дядото вика взимай колкото искаш. И като почнах а тази, а онази ...ама нали гледам да е коренче. Та най-накрая извадих аз няколко издънки,който засадих в пластмасови туби от 10л. Изкараха така есента и зимата и мисля че даже и следващото лято и ги бяхме позабравили. Но в крайна сметка ги засадихме на лозето и с поливане първото лято се прихванаха успешно. Сега са 3 и страшно ми харесват. 

Понеже района е в непосредствена близост до Гърция, може да е донесена от там нейде... 

 

По твой съвет когато е подходящо и ако желаеш изпращам резници ...ще се радвам да я имат повече хора.

Може ли още малко информация за смокинята - има ли първа реколта, кога започва да зрее, как се държи при дъжд, каква големина имат плодовете?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 10 часа, Пламен написа:

Може ли още малко информация за смокинята - има ли първа реколта, кога започва да зрее, как се държи при дъжд, каква големина имат плодовете?

Ако е от семейството на Броджото Неро/Виолетова от Солие, няма да блести с особено силна Бреба реколта. Те дават единични плодове, малко по- едри от основната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko
преди 10 часа, Пламен написа:

Може ли още малко информация за смокинята - има ли първа реколта, кога започва да зрее, как се държи при дъжд, каква големина имат плодовете?

-Имаше първа реколта,но не беше ядлива

-сега ,краят на този месец узря

-на морето където е засадена не вали през Юли и Август

-големината бих я определил като средна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mphenix

Здравейте,

В моя район няма смокинова оса. Като ходя до морето мога да донасям в торбичка мъжки смокини и да я закачам на дървото. 

Та въпроса ми  е колко развити трябва да са плодовете на смокинята та да стават за опрашване?

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Попаднах на един интересен кадър:

19-42-08-317398113_5614064865375960_3022546505431771819_n.jpg.19f36d59ee354224d6fec2f9daae9e8b.jpg

Това е от САЩ, предполагам в Ню Йорк. Малко гъстичко, но маниашко. То и мястото им изглежда не е много в градска среда. А тук се вижда какво има под найлоните:

19-42-33-316554060_5614042785378168_8905272323249674495_n.jpg.1820bfc1e35aeff8b7d99e86e89c22a3.jpg

Правилно ли е така? Найлон или нещо дишащо? Цвят?

P.S. Прочетох, че отвътре жената ги увива с памучни дрехи/парцали, но не до земята да не дърпат влага. Долу ниско струпва листа и отгоре найлона. Това е в самия град Ню Йорк, и там има градинари :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване