Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Kalam Mekhar

Смокиня - въпроси и проблеми

Recommended Posts

Александър Ал

Сега да покажа моите 4 смокини. Само  Смокина 1 е презимувала 2 зими на мястото. Останалите са вкоренявани 2019 от резници. Ще се радвам ако ви заприличат на нещо.spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Само за №3 съм почти сигурен, че е Брънсуик или Далматинска. За №1 и №2 също допускам, че са такива, но изобщо съм далеч от някаква сигурност. 

Смокиня №4 може да е М10 или още стотина сорта с подобни листа. Много е рано и листата са далеч от типичната си форма.

Ето това е млад лист от Кадота. https://i.postimg.cc/SRBxD3FS/SS853233.jpg

Подобен лист може да е на растения от 20-30 сорта.

А, това е вече типичен лист с мощната армировка от долната страна, който е почти без аналог. 

https://i.postimg.cc/Dy7YwX6x/dottato-fruit.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Mnogo благодаря. Ще Ви държа в течение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Хайде сега да направим още един мониторинг на двете смокини, които според мен са различни от останалите.

Първо- смокинята, която от разсадник Пенков ми пратиха за слива. Снимал съм само едното клонче, което мисля, че има вече оформени листа.

Снимка 2 и 3 са два различни ъгъла на единствената моя стара смокиня, която според мен изглежда различно.

пен.jpg

с4ф.jpg

с41.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Първата е Брънсуик или Далматинска. Ще е чиста спекулация, ако само на тези листа заложа на едната или другата. Очаквай едри плодове, но, може да влезе късничко в плододаване. За втората - прекалено стандартна е. Може да е представител на 200 сорта, включително Мичуринска 10. Опиши плодовете и кога започва да зрее основната реколта.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 1 минута, Kalam Mekhar написа:

Първата е Брънсуик или Далматинска. Ще е чиста спеколация, ако само на тези листа заложа на едната или другата. Очаквай едри плодове, но, може да влезе късничко в плододаване. За втората - прекалено стандартна е. Може да е представител на 200 сорта, включително Мичуринска 10. Опиши плодовете и кога започва да зрее основната реколта.

Благодаря. Очаквах, че Пенков ще селекционира нещо различно от Брънсуйк. За смокиня Номер 4 нищо не очаквах. Тя е ново стебло на стар корен(трета година). Неволно го строших есента и тя тръгна бурно тази пролет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 26 минути, Александър Ал написа:

Благодаря. Очаквах, че Пенков ще селекционира нещо различно от Брънсуйк. 

Аз си писах с него. Той е вносител, а не селекционер. Тази година е внесъл фиданки Черна Бурса от Турция, но, тази от снимката не е такава. Тя има къси дялове на листата. Имах Черна Бурса до есента в офиса и я засадих на едно гробище. Наскоро минах да я видя. Умряла беше до земята от липса на вода, но изглежда е заваляло и имаше избила издънка. Няма възможност да ходя да поливам и нея. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@Kalam Mekhar е, в кръга на шегата, насадил си я в гробището и очакваш да върви?

Много сортове са смокините наистина. Трябва да се види плодът като дойде.

А бреба от кои сортове може да се чака и при какви условия? @Kalam Mekhar с твоите увивания имаш ли шанс за първа реколта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
На 13.06.2020 г. at 23:03, Славянски написа:

@Kalam Mekhar е, в кръга на шегата, насадил си я в гробището и очакваш да върви?

Много сортове са смокините наистина. Трябва да се види плодът като дойде.

А бреба от кои сортове може да се чака и при какви условия? @Kalam Mekhar с твоите увивания имаш ли шанс за първа реколта?

Засадил съм я, защото ми беше жал да я изхвърлям.

С моите увивания, които предполагат сериозно подрязване, няма как да имам обилна Бреба. Ако искаш дърво за Бреба, покривай го, като мен първите три години за да го запазиш, оформи някаква корона и го остави на съдбата му. В смисъл, подрязвай го напролет, като другите дървета, но остави достатъчно клони за Бреба. От Сортовете с Бреба, засега съм виждал прилични добиви само на Браун Търки и Брънсуик. Последната задържа много Бреба, когато има много вода и хвърля повечето плодове при суша. Браун Търки дава много и редовно  Бреба, които изглеждат неугледно - отвътре са почти бели с малко розовичко в средата, но са много вкусни. Два плода са перфектен десерт. Мичуринска 10 дава Бреба, но не е много стабилна. Май и за нея важи правилото за водата. По- едри са от основната реколта. https://i.postimg.cc/kXCWZ4QT/M10-breba-2.jpg

Ronde de Bordeauxd не дава почти никаква Breba. Kadota, дава рядко. Чикаго Харди задържа два плода, но е окастрена здраво. Ранната ми италианска е, като RdB - никаква Бреба. Napolitana Negra дава рядко, много едра Бреба и на моето дръвче не е завързала нищо.

Мисля, че Виолетов Дофин има стабилна Бреба, но го нямам да видя, как е на практика.

П.П.: Вчера забелязах, че Чикаго Харди, Кадота, RdB и една от Мичуринските са завързали основна реколта почти едновременно с размер на оризово зърно. https://i.postimg.cc/6pZ480WJ/SS853281.jpg

Пускам брояча да засека дните до узряването. После, всеки ще може да си смята датата на узряване спрямо узряването на М10 в неговия регион. При мен, пролетта беше много студена и преди средата на Август няма да имам узрял плод.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
На 13.06.2020 г. at 23:03, Славянски написа:

А бреба от кои сортове може да се чака и при какви условия?

Видях този пост в "нашите смокини" и се сетих за твоят въпрос. Това е най ранната от серията на LSU.

https://www.ourfigs.com/forum/figs-home/777685-first-ripe-figs-of-the-season-improved-celeste

Всички сортове, създадени от щатският аграрен университет на Лиузиана (LSU) дават стабилна и добра, като количество Бреба. Те са селектирани за непрекъснато захранване със суровина на консервната промишленост. За съжаление, тези сортове в България още не са внесени, въпреки, че в западна Европа се намират. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Какъв сорт може да е тази смокиня (купена преди 2 месеца от Lidl)? 

Дали ще вирее в градината или да я гледам в саксия и да я прибирам зимата?

 

 

20200701_112442.jpg

20200701_112454.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 1 час, Ру® написа:

Какъв сорт може да е тази смокиня (купена преди 2 месеца от Lidl)? 

Дали ще вирее в градината или да я гледам в саксия и да я прибирам зимата?

 

Ще вирее. Холанските доставчици на LIDL вкореняват само common тип сортове (самоопрашващи се). Лошото е, че работниците им са почти или напълно неграмотни и няма никаква гаранция, че са уцелили етикета. На кутията пише сорта. Просто я намерете и прочетете. Според мен, това растение е от семейството на Браун Търки - East Brown Turkey или Bornhoms Diamant. Чикаго Харди също е техен родственик и трудно се различават по младите листа.

https://i.postimg.cc/9f1M7cx1/Chicago-hardy-leaf1.jpg

Сега не е никакво време за засаждане. Дръж я в саксия до пролетта и, като минат последните студове я засади в началото на Май.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 1 минута, Kalam Mekhar написа:

На кутията пише сорта.

Да, аз това писах в чата, че на кутията пишеше сорта и че дори го споделих тук в седянката, но кутията съм я изхвърлил, а пък сорта съм го забравил. Сега ми се върти, че звучеше италианско - може би на някъв италиански град. Примерно Неапол. Може ли да е Napolitana?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 31 минути, Ру® написа:

Да, аз това писах в чата, че на кутията пишеше сорта и че дори го споделих тук в седянката, но кутията съм я изхвърлил, а пък сорта съм го забравил. Сега ми се върти, че звучеше италианско - може би на някъв италиански град. Примерно Неапол. Може ли да е Napolitana?

Да. LIDL продава Наполитана Негра. Испански сорт, много издръжлив. Но, както ти писах, работниците са неграмотни и често бъркат етикетите. Имам Наполитана Негра. Ако ми покажеш оформено листо след един месец, мога да ти кажа, дали е такава. Засега, виждам прилика само със семейството на Браун Търки. Като се покажат типичните за сорта листа, тогава ще мога да кажа по- точно. При висока влажност в разсадниците, всички листа стават монолитни и почти без дялове.

П.П.: Крайно време е да махнат това "Negra" от името, че расистко ми се вижда. Но, пък и Белият дом, също ми звучи доста расистко и не е зле да се прекръсти или поне пребоядиса.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Kalam Mekhar написа:

П.П.: Крайно време е да махнат това "Negra" от името, че расистко ми се вижда. Но, пък и Белият дом, също ми звучи доста расистко и не е зле да се прекръсти или поне пребоядиса.

Добре казано. Обама как не се е сетил. Направо да го събарят и нещо по-политкоректно да се изгради, нещо в духа на времето на края на империята, палатки в цветовете на дъгата? Аман от новговор, а това сякаш е само началото. За няколко години, ако подкарат всичко, няма да може човек да говори без някой да се засегне. Затова призовавам за бойкот на марки и бизнеси, които се поддават на тоя новговор, уж да бъдат актуални :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

За който е чул и чел за "японските" сортове.

Японците нямат нито един местен сорт, ако не се брои Руж дьо Бордо, вероятно внесена там от португалците. Но, много обичат да дават собствени имена на чужди сортове.

Прочутата им Masui Dauphine не е френската Виолетов Дофин (Dauphin violet), а промишлено отглежданата в САЩ Калифорнийска браун търки, наречена още Черна Генуа. Това е доста разпространен и в България сорт. Едър, плодовит сорт, уязвим откъм дъждове. Още по- разпространена е бялата му разновидност, наречена Бяла Генуа. Не знам, дали има местно име. В България сме обратното на японците в това отношение. Никак не обичаме да даваме имена на сортове. Този плод е Бялата Генуа на една съседка. На мен не ми трябва.

Unkn9.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Имаме две смокини от преди, не се знаят сортове. 

Първата е зелена, с големи плодове втората с тъмни и малки. 

 

20200703_143221.jpg

20200703_143152.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Първата, може би e Далматинска, ако наистина е със зелени плодове. Ако не са толкова зелени (бронзови до светло- кафяви със зелен слой, около шията) е Брънсуик. Листът, който си показал е типичен за Брънсуик, расла на сянка. Другата, може би е на сорт от типа Мичуринска 10. Листът е стандартен за много сортове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Благодаря. :)

Първата е на голяма сянка, а и за двете имах преценка като твоята. Но все пак не съм специалист. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Пускам снимки на порасналите от 13 Юни до момента смокини, защото това ще ми остане. Днес ги напръсках с пръскачка в която е имало нафта и труда за една година ми замина. 11 смокини в земята, три в саксия и една млада череша.

RdB : Размерът е идентичен с M10. Те са най- малки, но щяха да узреят най- бързо.

RdB https://i.postimg.cc/C5Jj2MfK/RdB2020.jpg

M10 : Щамът с най- високата плодовитост и по- слаба издръжливост на студ. 

https://i.postimg.cc/85GFR8nP/M10.jpg

Кадота : Много плодове има/ше. Все повече ме е яд, докато пиша. 

https://i.postimg.cc/FRxxcVp8/Kadota.jpg

Чикаго Харди. Беше с най- едри плодове. Не знам защо. Заради нея пръсках, защото беше привлякла насекомите от километър разстояние. 

https://i.postimg.cc/ZRYNktPs/ChH2.jpg

https://i.postimg.cc/9MNrv4Qz/ChH4.jpg

Лека вечер ви желая! Отивам на кръчма да удавя мъката.

  • Тъжно 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване