Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гого

Използван компост за гъби и високи лехи

Recommended Posts

Гого

След като извлекат азота от компоста, гъбарниците ги изхвърлят.

 

При мен имам два гъбарника. Едните гледат гъбите в компост от пилешка и конска тор, премесена със слама.

В другия, нещо подобно, но слагат черна пепелина. Четох, че се прави от натрошени каменни въглища, което не е добре. Този компост е в торби и го подаряват на всеки, който иска.

Другият, който е без пепелина, ти го карат насипно с един камаз, за 50 лв., което за мен е изгодно.

 

Въпросът ми е, при построяването на високи лехи, върху кашоните и сламата, ако се ползва такъв компост, ще върши ли работа?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Със сигурност, особено ако добавиш малко обикновена пръст, пясък и някаква по-бавно гниеща материя - например дървесни стърготини. Това е идеалният вариант, разбира се, ще стане и без добавките но такава смес обикновено е силно минерализирана и не задържа влага въпреки богатия си състав.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Първият камион с новата партида компост пристигна:

 

компост за червен калифорнийски червей.jpg компост.jpg

 

Надявам се да върши работа и за храна на червен калифорнийски червей.

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Храбрият Шивач

Гого си е направил домашното. Ние хич не си напрвихме сметката и лехата ни, която е на подобен принцип хартия и органична материя отгоре седи на половин готова. Сега торф ще слагаме. Не ни мина през акъла така с "отпадъчен" компост да я напълним.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

На мен кравефермата ми е през оградата, само фермерът е малко дръпнат и докато го навиеш да гребне една кофа с багера минава седмица, та често се оправям с количката на ръка при спешност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ема

След като извлекат азота от компоста, гъбарниците ги изхвърлят.

 

При мен имам два гъбарника. Едните гледат гъбите в компост от пилешка и конска тор, премесена със слама.

В другия, нещо подобно, но слагат черна пепелина. Четох, че се прави от натрошени каменни въглища, което не е добре. Този компост е в торби и го подаряват на всеки, който иска.

Другият, който е без пепелина, ти го карат насипно с един камаз, за 50 лв., което за мен е изгодно.

 

Въпросът ми е, при построяването на високи лехи, върху кашоните и сламата, ако се ползва такъв компост, ще върши ли работа?

Здравейте Гого,

Не съм пробвала все още с компост от гъби, но тук https://www.pinterest.com/pin/448389706629655706/препоръчват имено това за високи лехи. Срещала съм го и на доста много други места в нета. Точно сега (края на ноември в София, от вторник обещават и сняг) съм в процес на подготовка на такава висока леха (няколко такива), като се надявам, че през следващите 5 месеца същата ще е вече готова за засаждане на билки, подправки, тиквички, чушки, салатки и др. Планирам да използвам надробени листа, овча тор, слама, поизсъхнала окосена трева, торф, дървесна пепел, собствен компост, дървени стърготини, редувайки азотни и въглеродни материали.

А сега и аз да попитам. Дали знаете за гъбарници в района около София, които да продават отработения си компост? Предварително Ви благодаря за отговора.

Ема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Привет, Ема.

Те така или иначе го изхвърлят. Ако сте по-близо до депото им където го изхвърлят, може и без пари да ви го дадат, Дано има само такъв, който не е в торби, че много работа има по изсипването им. Но пък по-лесно се пренася, ако не ви трябва много на едно място,
За съжаление, не съм от София.

п.с.: в овчата тор ще има доста семена, а идеята на повдигнатите лехи за мен е, че се неутрализират плевелите под тях. Дано нямате излишни грижи с нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване