Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Тодор Гинчев

Кедър - сибирски и други

Recommended Posts

Ангел Димитров

Това от Томск сибир

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Аз чакам, кога Наталия или Стажаров ще се обадят за семена.

Иначе моето мнение, че по-добре присадените кедри  да купувате. Те дават семена  бързо, отколкото кедри от семена. Наесен(скришем от съпруга си))ще се включа в колективната  поръчката за Полша за присаден корейски бор. Два сибирски ми са достаточни, и все пак смятам, че и семената  ще получим в края на края..А още един корейски кедр искам!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
На 14.01.2021 г. at 9:45, Дианабел написа:

Има още един кедър , който прилича на атласки. Може ядките да са от него. В градина на малка площ има 2 кедъра и едно двойно тип ела освен този на снимката. Старите  дървета са над 8 метра и като разлюлеят клони  ще ме отвеят.При нас е много ветровито.Това дръвче беше оставено да расте защото беше обещано, но не го взеха.Не мога да го изкопая.Ако съдя по корените на другите  саморасли сигурно са надолу в метри,а има и в страни . Така че...

Обещах да взема твоето хилмалайско, но сега реших, че Кукумир е по-близо до теб и закупил още  парцел: имота му станал еголям.Питай, може би той ще поиска да вземе твоето иглолистно. По-близо до теб той, и  може да го изкопае с приятелите си , защото копаене за един човек е доста трудничко. Кукумир е от с.Круша. Толкова се заангажирахме сами себе си с различни неща. Даже трябва да вземем слама за мулча и то не можем да се отбием да приберем от фирмата. Питай Кукумир, или аз мога да го питам  , трябва ли на него  хималайски кедър. Хималайски кедър пречиства въздух, и устойчив на различни болести, като например корояд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров
На 12.03.2021 г. at 14:35, алина написа:

Аз чакам, кога Наталия или Стажаров ще се обадят за семена.

Иначе моето мнение, че по-добре присадените кедри  да купувате. Те дават семена  бързо, отколкото кедри от семена. Наесен(скришем от съпруга си))ще се включа в колективната  поръчката за Полша за присаден корейски бор. Два сибирски ми са достаточни, и все пак смятам, че и семената  ще получим в края на края..А още един корейски кедр искам!!!!

А от къде знаеш че тия от Полша са присадени? Кедърчетата от yanev не видях да имат присадка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 27 минути, Ангел Димитров написа:

А от къде знаеш че тия от Полша са присадени? Кедърчетата от yanev не видях да имат присадка.

В линка на сайта от разсадник на Полша пише, че са присадени. Сега ще  върна назад  страниците  на темата, ще търся линка.

 Не можах да намеря , но преди време търсих какви са , и намерих че са присадени. Иначе иди в тази тема: 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
На 24.02.2021 г. at 18:07, Radostina Mileva написа:

Здравейте. Съвсем на скоро получих сибирски кедров бор от полша 35 см. от Артур в много добро състояние, съвсем като на снимката

https://www.szmaragdoweogrody.pl/sosna_limba_pinus_cembra.php?pro_id=659&sosna_syberyjska_-_pinus_cembra_var._sibirica_#read

Радостина, колко плати за доставката и как  осъществи  доставката? За този сайт говорих, да поръчаме. Прехвърлям  този пост в темата за поръчки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Radostina Mileva

Алина, когато направиш поръчка, Артур връща mail с цената на доставката, заплаща се предварително, Доставка до България за едно дръвче е 140 PLN, но ако се направи поръчка за палет, ще е по евтино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MimiRose

Здравейте,

от руския сайт ми потвърдиха, че имат фитосанитарен сертификат. 

https://kalinakrasnay.ru/catalog/khvoynye_rasteniya/

Когато кажете можем да поръчваме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 4 часа, MimiRose написа:

Здравейте,

от руския сайт ми потвърдиха, че имат фитосанитарен сертификат. 

https://kalinakrasnay.ru/catalog/khvoynye_rasteniya/

Когато кажете можем да поръчваме.

Видя ли, какви цени там?И това Новосибирска област,  от там до България огромно разстояние.Пратка ще бъде много скъпа. Аз вече имам два сибирски кедра, ще чакам и семена.  Имам вече опит в прорастването. И смятам да учитам грешките си в отглеждането.

Там , където пише че цена 150 руб( около 5 лв)   https://kalinakrasnay.ru/catalog/sosna/sosna_kedrovaya_p_nus_sib_rica/    не пише колко  е голямо, каква е височината му.На другите пише, че страницата не е  намерена.

МимиРос, няма да участвам в тази поръчка, която си намерила. За мен е скъпо., признавам се:blush:

Ако от Артур(Полша) решат да правят колективна поръчка, ще се включа с корейска(може би)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров
преди 1 час, алина написа:

Видя ли, какви цени там?И това Новосибирска област,  от там до България огромно разстояние.Пратка ще бъде много скъпа. Аз вече имам два сибирски кедра, ще чакам и семена.  Имам вече опит в прорастването. И смятам да учитам грешките си в отглеждането.

Там , където пише че цена 150 руб( около 5 лв)   https://kalinakrasnay.ru/catalog/sosna/sosna_kedrovaya_p_nus_sib_rica/    не пише колко  е голямо, каква е височината му.На другите пише, че страницата не е  намерена.

МимиРос, няма да участвам в тази поръчка, която си намерила. За мен е скъпо., признавам се:blush:

Ако от Артур(Полша) решат да правят колективна поръчка, ще се включа с корейска(може би)

А тия където ги взехме от yanev от къде беше поръчката? Кедърчетата са силни и корените бяха добре развити изпълваха саксииката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MimiRose

Ето ги цените отново от https://kalinakrasnay.ru/catalog/sosna/sosna_kedrovaya_p_nus_sib_rica/

у нас есть совсем небольшие , 10-15 см по 180-220 руб и есть 140-160 см по 9200 руб, а есть средние 60-80 см по 3040 руб. 

В общем все зависит от того, какое количество вам нужно, тогда я предложу все варианты

Предполагам че цената за транспорт ще зависи от количеството. 

 

Пишете ако имате други въпроси. Ще ги питам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров
Отговорено (Редактирано)

Как са ви кедърчетата от yanev. Мойте са весели и растът а тия в кофичките поникнаха от шишарките от Сибир. Само армандито нещо не се разпъпва при вас как е?

IMG_20210505_173941.jpg

IMG_20210505_174008.jpg

IMG_20210505_124529.jpg

Редактирано от Ангел Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Ангел, искам да предупредя да не допуснеш моите грешки  с грижите за кедърчета.

И така.

Докато са малки, искат засенчване, иначе изгарят. Да не накисват корените с вода, а поливат толкова  да са влажни , но не да плуват в ъв  вода. Ако изнесеш навън, пази от птиците.

Обичат пепел,.

Арманди при мен даде израстък някъде 5 см. Още държа го в саксията, но пресаден в по.голяма.: не намерих  постоянно място за него. 

Семена от Калинниград няма да дойдат, защото туристите явно нямат ваксините, и  ходенето до България се отменя.

Как при теб върви присаденото? Ще споделиш с мен, ако е удачно, Аз следваща година ще правя присадка от корейската  на европейското кедърче. На обикновен бор даже няма да опитвам, къде-къде по -опитни от мен  правят, а  процент  на присаденто е нисък.

Успех.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров
преди 46 минути, алина написа:

Ангел, искам да предупредя да не допуснеш моите грешки  с грижите за кедърчета.

И така.

Докато са малки, искат засенчване, иначе изгарят. Да не накисват корените с вода, а поливат толкова  да са влажни , но не да плуват в ъв  вода. Ако изнесеш навън, пази от птиците.

Обичат пепел,.

Арманди при мен даде израстък някъде 5 см. Още държа го в саксията, но пресаден в по.голяма.: не намерих  постоянно място за него. 

Семена от Калинниград няма да дойдат, защото туристите явно нямат ваксините, и  ходенето до България се отменя.

Как при теб върви присаденото? Ще споделиш с мен, ако е удачно, Аз следваща година ще правя присадка от корейската  на европейското кедърче. На обикновен бор даже няма да опитвам, къде-къде по -опитни от мен  правят, а  процент  на присаденто е нисък.

Успех.

 

 

Присадените засега са свежи и леко набъбват предполагам им трябва малко повечко време и прираста не очаквам да е голям първата година защото си е все пак операция ,вчера им резнах по една игличка и потече смола по това съдя че са живи тия дни ще ги снимам и тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Radostina Mileva

Здравейте, ето го моето борче от Полша изглежда доста добре за сега :) надявам се и за напред да е така :) 

Bor.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров
Отговорено (Редактирано)

Ето го и армандито слабо но тръгва а другото е придаденото на бял бор корейско кедър че от Алина и то набъбва

16205425416432395883485796000125.jpg

16205426960825555210916612401970.jpg

Редактирано от Ангел Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Радостина, твоето кедърче тръгна идеално, не само на горе, но страничните клонки дали прираст.При мен само на горе даде прираст. Този, който засенчих, даде по-голям прираст. И тогава засенчих и другото кедърче.

Ангел,  аз не разбрах къде е присадката. Но личи, че наистина тръгна.  Радвам се че  си успял. Рядко кой на бор успява, защото имат различни брой иглици. Но щом прихвана значи, ще дава и реколта. Горната част ще бъде на годините на моето корейско. и ще чакаш реколта  ти, а не твоите внуци. Но птиците много обичат младите шишарки, кълват ги. Даже мисля, мрежичка ли да сложа , а ко и тази година ще има шишарки.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров
преди 1 час, алина написа:

Радостина, твоето кедърче тръгна идеално, не само на горе, но страничните клонки дали прираст.При мен само на горе даде прираст. Този, който засенчих, даде по-голям прираст. И тогава засенчих и другото кедърче.

Ангел,  аз не разбрах къде е присадката. Но личи, че наистина тръгна.  Радвам се че  си успял. Рядко кой на бор успява, защото имат различни брой иглици. Но щом прихвана значи, ще дава и реколта. Горната част ще бъде на годините на моето корейско. и ще чакаш реколта  ти, а не твоите внуци. Но птиците много обичат младите шишарки, кълват ги. Даже мисля, мрежичка ли да сложа , а ко и тази година ще има шишарки.

няма значение игличките от едно семейство са ( pinus ) така каза Христо ашламинатора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Имам 100 семена на сибирски кедър, които са свободни, ако някой иска, ще пратя.Ако за Варна,  ще предам лично. Засадих семена, вече са прораснали, 10 сложих в саксиите,  останалите оставих  ги да растат заедно. Преди застудяването  ще сея, и напролет. Ще видя, кое е по-добре.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване