Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Теди

Търся резници от лоза сорт Афродита

Recommended Posts

Теди

Здравейте,

Искам да опитам да ашладисам лозата в двора, която беше определена на Бял Отел. 

Лозата е млада (на 3 години), здраво захваната, не е боледувала и мисля ще е добра подложка за опита.

Търся резници от сорт Афродита, която харесах много, защото е без семки и много приятно, десертно грозде.

Не съм присаждала до сега, но от клиповете не изглежда като мозъчна операция и се надявам да се справя. Препоръчано ми е да го направя на зелено през май месец без значение дали на будна или спяща пъпка. Четох, че присадките могат да се съхранят в хладилник докато дойде време. Та, ако някой има пръчки от тази лоза и би искал да услужи, тук съм.

В замяна предлагам семки от физалис и черита. Днес ще сея за разсад, така че може и направо с готов разсад да се отблагодаря. 

Слагам и две препратки. Първата е към затворена фейсбук група "Ашладисване. Създай природа !"

https://m.facebook.com/groups/1571876816229809/permalink/2206462499437901/

Втората е пак към фейсбук от Живо село

https://m.facebook.com/livingvillagecommunity/posts/2602461659771306

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

Имам Афродита и ще правя резитбата в началото на март най-вероятно.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Нареждам се и аз Резбарю.. Пак ще напомня след 15 февруари..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

@Marangoza Ако успееш да режеш преди 05.03 март, прати ми наръч пръчки от различни сортове, колкото ти е на сърце. Еконт или Спиди, за моя сметка. Ще ги раздавам на срещата на всички желаещи, а Теди и Варела ще са там също :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza
На 13.02.2020 г. at 17:07, Боби Димитров написа:

@Marangoza Ако успееш да режеш преди 05.03 март, прати ми наръч пръчки от различни сортове, колкото ти е на сърце. Еконт или Спиди, за моя сметка. Ще ги раздавам на срещата на всички желаещи, а Теди и Варела ще са там също :)

Ще режа асмите на 2 март и пращам на другия ден. Освен Афродита/бяло/за Теди и Варела, ако има интерес мога да пратя и от другите безсемкови сортове - Кишмиш и Флейм/червени/.От десетина години имам и едно червено безсемково на което не знам името,прави едни големи гроздове.От семковите мога да пратя Перла/най-ранозреещ сорт/,Царица,Кардинал и Супер ран Болгар.От Италия ми донесоха пръчки на винен сорт грозде,но става и за прясна консумация - нежна ципа и много приятен аромат/не знам сорта/.  Боби прати ми на лични някакви координатиза пратката.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 16 минути, Marangoza написа:

От семковите мога да пратя Перла/най-ранозреещ сорт/,Царица,Кардинал и Супер ран Болгар.От Италия ми донесоха пръчки на винен сорт грозде,но става и за прясна консумация - нежна ципа и много приятен аромат/не знам сорта/. 

А относно устойчивост на болести и за минимални грижи, би ли могъл да препоръчаш някой от сортовете?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

От тези - не! Искат грижи доста. Ако искаш лоза да гледаш без грижи и без пръскане,сади тези дето гроздето мирише на липа и ягода.Но за мен те не са добри като качество. Четох някъде,че са канцерогенни и са забранени за отглеждане в ЕС.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
На 26.02.2020 г. at 15:58, Marangoza написа:

Ще режа асмите на 2 март и пращам на другия ден. Освен Афродита/бяло/за Теди и Варела, ако има интерес мога да пратя и от другите безсемкови сортове - Кишмиш и Флейм/червени/.От десетина години имам и едно червено безсемково на което не знам името,прави едни големи гроздове.От семковите мога да пратя Перла/най-ранозреещ сорт/,Царица,Кардинал и Супер ран Болгар.От Италия ми донесоха пръчки на винен сорт грозде,но става и за прясна консумация - нежна ципа и много приятен аромат/не знам сорта/.  Боби прати ми на лични някакви координатиза пратката.

Здравей. Мога ли да се запиша за тази година или за март 2024г за няколко резници от всички безсемкови, които имаш.

Предварително благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza
преди 6 часа, jojkata2000 написа:

Здравей. Мога ли да се запиша за тази година или за март 2024г за няколко резници от всички безсемкови, които имаш.

Предварително благодаря.

Режа само рано пролетта, в края на март.Има време до тогава. За съжаление "Афродита" изсъхна миналата година.От другите които имам ще ти отрежа,само ми напомни в края на февруари с лично съобщение.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване