Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Теди

Търся резници от лоза сорт Афродита

Recommended Posts

Теди

Здравейте,

Искам да опитам да ашладисам лозата в двора, която беше определена на Бял Отел. 

Лозата е млада (на 3 години), здраво захваната, не е боледувала и мисля ще е добра подложка за опита.

Търся резници от сорт Афродита, която харесах много, защото е без семки и много приятно, десертно грозде.

Не съм присаждала до сега, но от клиповете не изглежда като мозъчна операция и се надявам да се справя. Препоръчано ми е да го направя на зелено през май месец без значение дали на будна или спяща пъпка. Четох, че присадките могат да се съхранят в хладилник докато дойде време. Та, ако някой има пръчки от тази лоза и би искал да услужи, тук съм.

В замяна предлагам семки от физалис и черита. Днес ще сея за разсад, така че може и направо с готов разсад да се отблагодаря. 

Слагам и две препратки. Първата е към затворена фейсбук група "Ашладисване. Създай природа !"

https://m.facebook.com/groups/1571876816229809/permalink/2206462499437901/

Втората е пак към фейсбук от Живо село

https://m.facebook.com/livingvillagecommunity/posts/2602461659771306

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

Имам Афродита и ще правя резитбата в началото на март най-вероятно.

• Харесвам 4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Нареждам се и аз Резбарю.. Пак ще напомня след 15 февруари..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

@Marangoza Ако успееш да режеш преди 05.03 март, прати ми наръч пръчки от различни сортове, колкото ти е на сърце. Еконт или Спиди, за моя сметка. Ще ги раздавам на срещата на всички желаещи, а Теди и Варела ще са там също :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza
На 13.02.2020 г. at 17:07, Боби Димитров написа:

@Marangoza Ако успееш да режеш преди 05.03 март, прати ми наръч пръчки от различни сортове, колкото ти е на сърце. Еконт или Спиди, за моя сметка. Ще ги раздавам на срещата на всички желаещи, а Теди и Варела ще са там също :)

Ще режа асмите на 2 март и пращам на другия ден. Освен Афродита/бяло/за Теди и Варела, ако има интерес мога да пратя и от другите безсемкови сортове - Кишмиш и Флейм/червени/.От десетина години имам и едно червено безсемково на което не знам името,прави едни големи гроздове.От семковите мога да пратя Перла/най-ранозреещ сорт/,Царица,Кардинал и Супер ран Болгар.От Италия ми донесоха пръчки на винен сорт грозде,но става и за прясна консумация - нежна ципа и много приятен аромат/не знам сорта/.  Боби прати ми на лични някакви координатиза пратката.

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 16 минути, Marangoza написа:

От семковите мога да пратя Перла/най-ранозреещ сорт/,Царица,Кардинал и Супер ран Болгар.От Италия ми донесоха пръчки на винен сорт грозде,но става и за прясна консумация - нежна ципа и много приятен аромат/не знам сорта/. 

А относно устойчивост на болести и за минимални грижи, би ли могъл да препоръчаш някой от сортовете?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

От тези - не! Искат грижи доста. Ако искаш лоза да гледаш без грижи и без пръскане,сади тези дето гроздето мирише на липа и ягода.Но за мен те не са добри като качество. Четох някъде,че са канцерогенни и са забранени за отглеждане в ЕС.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...